Průměrná mzda - kdo na ni opravdu dosáhne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.4.22 13:34

Průměrná mzda - kdo na ni opravdu dosáhne?

Ahoj, chci se zeptat. Kdo z vás dosáhne na průměrnou mzdu? Mám kamarádku, bez technického vzdělání a dělá automotive inženýra. Teď ji povýšili a zvedli prý plat a má přes 60k, je jí 27. Plus dostává bonus ročně na dovolenou 15k. Může pracovat z domova, ale má i kancelář, někdy prý do práce musí. Já jsem stejně stará, dělám v logistice, plánování, myslím si, že je to docela lukrativní práce, stejný kraj a beru 30 hrubého. Trochu mě to zaskočilo, myslela jsem si, že jsem na tom docela dobře.
Anonym - finance.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.4.22 13:38

Ahoj, já beru asi o 20k hrubého více, než je v mém kraji průměrná mzda. Pracuju v korporátním marketingu, je mi 30 let, Bc. vzdělání.

• Citovat
  • Nahlásit
300
21.4.22 13:43

Tebe zaskočilo, že někdo bere víc než ty?, že lidi na různých pozicích v různý firmách mají různé platy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3690
21.4.22 13:43

Podle statistik na průměrnou mzdu dosáhne 1/3 lidí v ČR. Rozdíly jsou samozřejmě v regionech, povoláních a ženy vs. muži. Když se na to zeptáš strejdy Gůgla, tak ti hodí relevantnější info než průzkum na emimi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
21.4.22 13:50

Ahoj zakladatelko,
v podstatě popisuješ to, co nyní způsobuje řadu nerovností na trhu, kdy třeba dlouhodobí zaměstnanci mají menší platy, než nově příchozí. Pokud bys byla ochotná ke změně zaměstnavatele, je možné, že by sis výrazně platově polepšila. Rizikem zase je, že bys nemusela mít místo (a pozici u zaměstnavatele) tak jistou.
Jinak podstatnější je sledovat medián, než průměr, z matematických principů je prostě dané, že většina bude vždy pod hodnotou průměru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3671
21.4.22 14:04
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat. Kdo z vás dosáhne na průměrnou mzdu? Mám kamarádku, bez technického vzdělání a dělá automotive inženýra. Teď ji povýšili a zvedli prý plat a má přes 60k, je jí 27. Plus dostává bonus ročně na dovolenou 15k. Může pracovat z domova, ale má i kancelář, někdy prý do práce musí. Já jsem stejně stará, dělám v logistice, plánování, myslím si, že je to docela lukrativní práce, stejný kraj a beru 30 hrubého. Trochu mě to zaskočilo, myslela jsem si, že jsem na tom docela dobře.
Anonym - finance.

Tak kdyz sis myslela, ze jsi na tom dobre, takze ti vlastne prijmy staci, ne? To ze zjistis, ze ma nekdo vic (coz je mimochodem jasne, kdyz vis, kolik je prumer) ti prinese pocit, ze na tom nejsi dobre? Ja bych to proste hodnotila subjektivne. Penize staci, vse je OK. Asi to s penezi umis.
Ale osobne, ja kdybych mela mit 30 tis, tak bych si teda nemyslela, ze jsem na tom dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44022
21.4.22 14:06
@Anonymní píše:
Anonym - finance.

Asi je bez školy šikovná a platí jí proto dost :nevim: Logistik je každý druhý. Nic lukrativního. Proč si neřekneš o víc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.22 14:28

Já mám plat 40k hrubého. Mám VŠ vzdělání technického zaměření, je mi 35, mám děti nižšího školního věku. Manžel má maturitu, dělá na kancelářské pozici v automobilce a plat má cca o 10k měsíčně víc než je ten průměr (plus celkem štědré bonusy) :nevim: Ale tyhle informace ti přeci nic neřeknou. Ano jsou lidé, co pracují za průměrnou mzdu, jsou i tací, co jsou vysoce nad průměrem, ale i spousta těch hluboce pod průměrem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.22 14:33

Já teď vidím, že je dost velký rozptyl mezi ohodnocením - a víceméně každý má tolik, co si řekne (pokud jsou jeho požadavky oprávněné, a pokud není ve státním, tam je to tristní). Takže třeba u mého oboru: 25-100 tis., znám lidi z obou stran spektra a nikdo si nestěžuje. Plus mám dojem, že se hodně rozevírají nůžky - jakože relativně málo lidí má těch 40, ale relativně hodně lidí pod 30 a pak třeba zas dost lidí nad 60 - přitom stejné vzdělání, podobná práce. :think:

Já jsem třeba před půl rokem hledala práci, posílala jsem CV všude možně i na nabídky, co se mi moc nelíbily, no a pak mi bylo blbé odříkávat pohovory, tak jsem na jednu takovou blbou šla - chovala jsem se jak tydýt a řekla si (podle mě) absurdně nadsazenou mu, a hádej co - jsem tam doteď, a ta práce je kupodivu fajn. :nevim: Takže tak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.22 14:35

Nedosáhnu :mrgreen:
Mám 27 hrubého, marketing, bez VŠ, 25 let, MSK.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.22 14:51

Já mám SŠ, praxe dva roky a plat 33tis čistého.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.22 14:56

A naše nadnárodní korporace nezvedla platy už 10 let - a jsme rádi, že něco máme v blízkosti a nemusíme dojíždět 2h do krajského města. VŠ :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
182
21.4.22 14:59

Víš vůbec, jak se počítá průměrná mzda? Kdyby se z této statistiky vyhodila Praha, tak to číslo klesne cca o 10 000. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.22 15:06

Já ani nevím kolik teď má být průměrná mzda.
Manžel 39 let, SŠ, technická profese asi 40 hrubého. Já 39 let, VŠ, státní zaměstnanec, 26 hrubého. Žijeme v kraji, kde lze mít třeba i 50-60 tis, ale běžně i 19-20.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.22 15:30

Vysočina - zdravotní sestra, 48 hrubého, manžel konstruktér 56 hrubého.
Oba máme nadprůměrnou mzdu, jak z republikového, tak i z místniho pohledu. Lidé, kteří pracují tady na vsi, třeba v obchodě u soukromníka, mají minimální mzdu.

Jinak - ti, kdož se někde krčí s minimální mzdou, nemají moc chuť se účastnit místního chlubeni, vždycky to tak je. :)
Marta

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat