Průměrný měsíční výdělek a sleva na dani na děti

wei
75
30.9.21 12:14

Průměrný měsíční výdělek a sleva na dani na děti

Ahoj!
Jelikož tomu vůbec nerozumím, tak bych byla ráda, kdyby mi někdo poradil.
Jak se prosím vypočítává výše průměrného měsíčního výdělku, pokud si uplatňuji slevu na dani na děti? Předpokládám, že se počítá pouze čistá mzda, bez daňových zvýhodnění… Nevím jestli mi prodlouží smlouvu, tak se chci raději dopředu informovat.
Předem děkuji za odpovědi! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1079
30.9.21 12:35

Jestli chápu dobře tvůj dotaz, tak ano, daňové úlevy má každý jiné, takže bych se spíš zajímala o hrubou mzdu, než o čistou.
Také záleží, k čemu to potřebuješ - jestli třeba pro banku, tak uvedeš čistý příjem včetně úlev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
wei
75
30.9.21 13:06

@safina Myslela jsem to tak, že kdyby mi neprodloužili v práci smlouvu, tak skončím na chvíli na pracáku. A na pracák se dává potvrzení zaměstnavatele, abych měla nárok na podporu. A podporu pak vypočítávají právě z toho čistého průměrného výdělku. Co jsem tak koukala na net, tak to ale vypadá, že se sleva na dani na děti nezohledňuje a bere se jen základní čistá mzda. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10215
30.9.21 13:47

Díl 4
Formy průměrného výdělku

§356 §356 (1) Průměrný výdělek se zjistí jako průměrný hodinový výdělek.

§356 (2) Má-li být uplatněn průměrný hrubý měsíční výdělek, přepočítá se průměrný hodinový výdělek na 1 měsíc podle průměrného počtu pracovních hodin připadajících na 1 měsíc v průměrném roce; průměrný rok pro tento účel má 365,25 dnů. Průměrný hodinový výdělek zaměstnance se vynásobí týdenní pracovní dobou zaměstnance a koeficientem 4,348, který vyjadřuje průměrný počet týdnů připadajících na 1 měsíc v průměrném roce.

§356 (3) Má-li být uplatněn průměrný měsíční čistý výdělek, zjistí se tento výdělek z průměrného měsíčního hrubého výdělku odečtením pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, (Pozn. č. 100: Zákon č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů.) pojistného na všeobecné zdravotní pojištění (Pozn. č. 101: Zákon č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění, ve znění pozdějších předpisů. Zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.) a zálohy na daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti, (Pozn. č. 102: § 38h zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů.) vypočtených podle podmínek a sazeb platných pro zaměstnance v měsíci, v němž se průměrný měsíční čistý výdělek zjišťuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
wei
75
30.9.21 16:30

@Cenarius Děkuji za vyhledání! :kytka: Je to tedy jasné, bude se mi počítat pouze čistá mzda, bez daňových úlev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 16:49

A platí to i u žádosti na přídavky? Přemýšlím, že bych si zkusila podat žádost ( je možné, že po červencovém zvýšení koeficientu bychom na ně mohli dosáhnout ). Takže do čisté mzdy se nepočítá sleva na dani na deti?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat