Průšvih na fin. úřadě, ne mojí vinou

Anonymní
11.9.19 17:44

Průser na fin. úřadě, ne mojí vinou?

Vlastním průkaz “ZTP” a když jsem před pár lety nastupovala do tehdy nové práce, tuto skutečnost jsem sdělila mzdové účetní v domnění, že mám asi nárok na slevu na dani. Tehdy jsem neveděla/nebyla si jistá jestli na tu slevu nárok mám. Mzdová účetní mi tuto slevu na dani přiznala. Mám dojem, že si i mou ZTP průkazku okopírovala. Po čase, kdy jsem se rozhodla dělat si daňové přiznání sama, jsem zjistila, že na tuto slevu na dani mají nárok pouze majitelé průkazů “ZTP/P” a tuto skutečnost jsem oznámila mzdové účetní, aby mi ji nepřiznávala. Teď mě tento zaměstnavatel (u kterého již nejsem zaměstnaná) žádá o to, abych podepsala čestné prohlášení o tom, že jsem chtěla aby mi mzdová účetní přiznala tu slevu. A já se ptám… proč bych měla být bita já, když za toto by měla být zodpovědná ta mzdová účetní? Já jsem si před x lety nebyla jistá jestli mám na slevu nárok nebo ne, tento obor by snad měla ovládat ta, jíž je to povolání, no ne? Počítám s tím, že budu fin. úřadu asi vracet peníze, ale teď přemýšlím jestli jim to prohlášení podepíšu (aby bývalý zaměstnavatel měl čisté triko) jestli jako nedostanu jeste od fin. úřadu pokutu?? Přece si musí mzdová všechny fakta ověřit, doložit a nechat okopírovat ne? Ta mi tehdy pokrčila rameny, že neví a že jestli chci, tak mi tu slevu uplatní. Co mám teď dělat? Jak si mám krýt záda? Nevím jestli do pátku toto stihnu zkonzultovat na fin. úřadu. Mám bývalému zaměstnavateli to prohlášení podepsat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1967
11.9.19 17:47

Co to je pred par lety? Muzes to mit promlcene a vracet nic nebudes nebo jen za otevrene roky. Navic ne Ty, ale zamtel. Nic bych nepodepisovala, at to pekne jde z pojistky pani ucetni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hegy
11.9.19 17:49

Nic nepodepisuj…

• Citovat
  • Nahlásit
Pvln34
11.9.19 17:53

Taky bych to nepodepsala. Nedaj sa do toho do tlačiť, zvlášť keď sa jedná o bývalého zamestnávateľa.

• Citovat
  • Nahlásit
2326
11.9.19 17:59

Nepodepsala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10379
11.9.19 17:59

Nic bych nepodepisovala a s bývalým zaměstnavatelem už na to téma ani nekomunikovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
11.9.19 18:12

Uf… z hlavy ti neřeknu, kolik let zpětně by FÚ takový nedoplatek vymáhal, ale
1. bych si na fú informativně anonymně zavolala (jen jako obecný dotaz, bez uvedení svého jména, klidně i pod smyšleným příjmením, abys na sebe sama svou správkyni neupozornila)
2. dle toho bych se teprve rozhodla, zda jim to v bývalé práci podepíšu (zatím fakt ne).. chápu, že si chtějí krýt záda, ale prvotně to skutečně měla ověřit a zjistit účetní.. navíc už tam nepracuješ, o to méně bych měla snahu tento jejich kiks řešit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4391
11.9.19 18:30

Promlčecí lhůta je 10let, takže ti to vyměří za 10let zpátky + penále + pokuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
11.9.19 18:31

Celý je to blbost. Oni to nemůžou řešit tím, že po tobě budou chtít podepsat papír, žes tu slevu chtěla. Fůra lidí by chtěla neplatit daně třeba, měla by jim to účetní umožnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
11.9.19 18:34
@Zumpa píše:
Promlčecí lhůta je 10let, takže ti to vyměří za 10let zpátky + penále + pokuta.

Nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
11.9.19 18:39

Tak slevy na dani se nedávají podle toho, jak si kdo řekne, ale podle toho, co si napíšeš do Prohlášení k dani. Pokud jsi tam slevu neuvedla, pak ji neměla mzdovka uplatňovat. Nic zpětně nedopisuj a nech to na mzdovce. Je to její chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74262
11.9.19 18:48
@Hanula1212 píše:
Tak slevy na dani se nedávají podle toho, jak si kdo řekne, ale podle toho, co si napíšeš do Prohlášení k dani. Pokud jsi tam slevu neuvedla, pak ji neměla mzdovka uplatňovat. Nic zpětně nedopisuj a nech to na mzdovce. Je to její chyba.

Nebo to taky může mít napsané v tom prohlášení a pak je to chyba zakladatelky, ne? I když to nedoložila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
11.9.19 18:53
@j.a.n.i1 píše:
Nebo to taky může mít napsané v tom prohlášení a pak je to chyba zakladatelky, ne? I když to nedoložila.

Tak pokud to má napsané prohlášení, mzdovka neměla uplatnit, pokud zakladatelka nepředložila průkaz ZTP/P.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4695
11.9.19 18:53

Co asi chtějí do toho prohlášení napsat? Že jsi žádala o slevu ZTP/P? To by lhali a stejně by museli mít ofocený doklad. Když tam napíšou, že jsi chtěla slevu a měla ZTP, tak je to stejně na nich, že neznají zákon a neměli ti žádnou slevu dávat. Vůbec nevím, jak se z toho chtějí vykroutit. Nic jim nepodepisuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16099
11.9.19 18:56

Nic nepodepisuj, snaží se na tebe jen přehodit to, co budou muset zaplatit ze svého oni jako firma, když to účetní zkonila, ta je za to zodpovědná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat