,,Průšvihy” v těhotenství (Rumové koule)

Anonymní
24.4.20 13:08

,,Průšvihy” v těhotenství (Rumové koule)

Ahoj všem!

Jsem ve 29.tt a zda se mi, ze od začátku dělám nějaké chyby. Majonéza z domácích vajec, kachní prsa nedostatečně tepelně upravená… Stále něco. Konkrétně dneska jsem snědla dezert - koule z vlašských ořechů a sušených švestek. Přišlo mi to chuťově krásně vánoční. Až posléze mi došlo, že je to zřejmě kvůli tomu, ze byly i s rumem (přestože ve složení o něm nebyla ani zmínka!).

Proto by mě zajímalo, potýkaly jste se i Vy během těhotenství s nějakými takovými přešlapy? Při tom mám načteno, co bych měla a neměla. Ale než zapojím racionalitu, bývá pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58592
24.4.20 13:11
@Anonymní píše:
Ahoj všem!

Jsem ve 29.tt a zda se mi, ze od začátku dělám nějaké chyby. Majonéza z domácích vajec, kachní prsa nedostatečně tepelně upravená… Stále něco. Konkrétně dneska jsem snědla dezert - koule z vlašských ořechů a sušených švestek. Přišlo mi to chuťově krásně vánoční. Až posléze mi došlo, že je to zřejmě kvůli tomu, ze byly i s rumem (přestože ve složení o něm nebyla ani zmínka!).

Proto by mě zajímalo, potýkaly jste se i Vy během těhotenství s nějakými takovými přešlapy? Při tom mám načteno, co bych měla a neměla. Ale než zapojím racionalitu, bývá pozdě.

Přestaň silet.. To ubližuje mrneti víc.. Dej si dezert s rumovou tresti - pokud to není domácí, rum to nevidělo.. Bojím se jen toho nehotoveho masa, jinak jim vše..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16057
24.4.20 13:14

Jestli byly kupovane, tak v nich bude jen rumova příchuť :D a moc to neřeš, ja jedla i tatarak, colu po litrech, rumove kulicky na vánoce, i sem si sem tam dala malou sklenicku piva nebo vína, vypila sem lahev aloe dzusu (a pak sem si precetla ze se pit nema a ja si myslela jak do sebe necpu neco zdraveho) :D pokud se necim neladujes horem dolem, tak bud v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
24.4.20 13:16

Dala jsem si normálně pivo, párkrát i panáka, naprosto vědomě a bez výčitek, dítě je chytré až až. ;) Však se všude píše, má být pestrá strava, ne? :mrgreen:

Příspěvek upraven 24.04.20 v 13:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
24.4.20 13:17

Racionalne? Cely seznam zahodit :P jediny, co jsem neriskovala, je syrove maso, jinak cokoliv, co me napadlo a hlavne v klidu!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2214
24.4.20 13:21

Jéje, já dělala přešlapy každou chvíli - dokonce jsem si občas dávala malé pivo, dělalo mi dobře na trávení. Akorát jsem tomu neříkala přešlapy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2049
24.4.20 13:21

8o To jako si myslis, ze to diteti ublizi? Sem tam jsem si dala v tehotenstvi vino, sushi, plisnovy syr, krvave maso :oops: a deti zijou a jsou zdravy ;) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
24.4.20 13:23

Celé těhotneství jsem dodržovala všechny ty zaručené rady, že se nesmí to či ono, nekouřila jsem, nepila jsem, nejedla uzeniny atp. Pak jsem skončila na rizikovém, kde si spolubydlící na pokoji krátila dlouhé chvíle chozením na cigárka. Výsledek? Ona si odvezla domů zdravou holčičku, můj chlapeček má příští týden pohřeb. Byl zdravý ale udusil se kvůli špatné placentě. Takže rumové koule nebo sem tam nějaký prohřešek neřeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.20 13:23

@Scara @stín katedrál @Kriss Tina @martina.se

Díky za příspěvky. Možná, když člověk jedná vědomě, vnímá to jinak. Ale já bych nic z toho vědomě, dobrovolně neudělala (právě kvůli tomu, ze vím, jaká jsem a jak to následně řeším.) Až následně si uvědomím veškerá rizika. To už mi je ale houby platné. Asi mám fakt těhotenský mozek. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
839
24.4.20 13:24

Pila jsem mátový čaj každý den (a to skoro litr) - ale je pravda, že jsem ho pila i před otěhotněním. Občas jsem si dala i zázvorový s citronem (když se o mě něco pokoušela). První trimestr jsem měla hroznou chuť na plísňové sýry - bylo to asi jediné, co jsem snesla s pečivem.
Syrové maso bych si nelajzla, ale to je z toho důvodu, že bych si ho nedala i jako netěhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
24.4.20 13:24

@Kriss Tina on se nemá pít aloe juice? Twl.. Proč? Já ho jeud ve velkým, pomáhá na nevolnosti.. Jakž takž :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.20 13:26

@Zorbas To je dobře a jsem za Tebe rada. Nicméně můj názor je, ze to milionu žen nemusí ublížit a milionté první ano. A i kdyby byla pravděpodobnost nula nula nic, já nejsem ten typ, co by to riskoval. Zvlášť po jedenácti letech snažení. A proto mě to zpětně trápí.

• Nahlásit
  • Citovat
58592
24.4.20 13:27
@Anonymní píše:
@Scara @stín katedrál @Kriss Tina @martina.seDíky za příspěvky. Možná, když člověk jedná vědomě, vnímá to jinak. Ale já bych nic z toho vědomě, dobrovolně neudělala (právě kvůli tomu, ze vím, jaká jsem a jak to následně řeším.) Až následně si uvědomím veškerá rizika. To už mi je ale houby platné. Asi mám fakt těhotenský mozek. :zed:

Hlavně to chce klid :mrgreen: fakt to neřeš.. Kdybys chlastala, hulila, brala drogy, tak si zatukam na čelo, ale tohle jsou drobnosti.. Já vědomě kourila do 6 tt, nešlo přestat, než se mi začalo dělat šílene zle…

Příspěvek upraven 24.04.20 v 13:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2130
24.4.20 13:28

Kamoška si dala asi měsíc před porodem tatarák, výsledek? Není, pohodička, ženský kouří, některé i pijou, asi bych řekla, že čím víc má člověk strach tím je to horší, jedla bych normálně na co jsi zvyklá, dala bych pozor akorát na to maso, to muže udělat zle i nětěhotným, ale jinak asi bych v tom neviděla nic hrozného, přeji klidné těhotnetství, to mimčo ocení určitě nejvíc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.20 13:28

@Danuska89 To mě neskutečně moc mrzí. Nedovedu si představit, co prožíváš. Hodně síly.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama