Průtoky pupečníkem v 36tt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1.12.21 13:18

Průtoky pupečníkem v 36tt

Dobry den, chtela bych se zeptat jake jste meli hodnoty v tomhle tydny? Me doktor napsal do karty 0,65 a mala za tyden pribrala jen 100g rekl mi ze jestli do pristyho tydne nepribere aspon 200g tak mi budou muset porod vyvolavam v 37tt.
Docela se toho bojim radci bych aby sla sama. Muzete mi nejka poradit jak popripade vyvolat porod sama nez aby do me neco cpali?! Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1534
1.12.21 14:15

Zkušenost nemám, ale hlavně nic nevyvolávej, já bych se bála aby se miminku nic nestalo :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2461
1.12.21 14:57

Take nemam zkusenost s merenim prutoku. Ale mam zkusenost s vyvolavanym porodem. Vubec se ho neboj. Jak pise @Nikky121, spis bych se bala, abys vlastni snahou o vyvolani neublizila miminku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
1.12.21 18:19

Nevím jaké mají ty průtoky být ale jestli mimčo nenabíra tak ať jde radši ven dřív než aby se mu tam začalo blbě dařit…porod si sama ale určitě nevyvolavej, nejspíš na to porod i cesty nejsou připraveny a mimčo taky ne mohla bys vám ublížit…od toho se to dělá ve špitále pod dozorem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.21 22:21

@Janča6 a mohu se zeptat jak popripade teda ten vyvolavany porod probiha? Cetla sem ze jsou bolesti vetsi a ze je vetsi riziko akutniho cisare.
Prvniho syna jsem rodila 38+5 14 hodin s křížovými bolestmi a spatne otvírání. Talze se bojim a dost. 😑 😓

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.21 22:22

@Nikky121 samozrejmne se bojim o maličkou, a chvi aby byla v poradku. Nevedela jsem ze by ji nejaky babske rady mohli ublizit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2461
2.12.21 08:14
@Michaela1306 píše:
@Janča6 a mohu se zeptat jak popripade teda ten vyvolavany porod probiha? Cetla sem ze jsou bolesti vetsi a ze je vetsi riziko akutniho cisare.
Prvniho syna jsem rodila 38+5 14 hodin s křížovými bolestmi a spatne otvírání. Talze se bojim a dost. 😑 😓

Mam za sebou 4 porody, prvni a treti vyvolavany, ostatni “prirozene”. Podle mych zkusenosti (a zkusenosti vsech vicerodicek, se kterymi jsem byla v porodnici) proste kazdy dalsi porod boli vic nez predchozi. Potvrdila mi to i PA, s tim, ze ale casto byvaji rychlejsi nez predchozi.

Prvni porod mi zacal odtokem plodove vody. Po 24 hodinach neefektivnich kontrakci (absolutne jsem se neotvirala) mi dali vyvolavaci tabletku a postupne nekolik davek oxytocinu. Kontrakce se zesilily, ale stale jsem se neotvirala. Trvalo to 15 hodin. Nakonec jsem se otevrela az diky epiduralu, ktery jsem zpocatku odmitala. Pak uz bylo za 2 hodiny hotovo. Takze jsem rodila 41 hodin, z toho 17 hodin “vyvolavane”. Ale bolesti byly snesitelne, za celou dobu jsem nemela potrebu kricet. Ale priznam se, ze me znervoznovalo, ze to trva dlouho a bala jsem se, ze budu muset na sekci. Byla jsem 37 + 0.

Druhy porod samovolny. Rano jsem zakrvacela, pak zacaly kontrakce po 15 minutach. Porodila jsem v 22 hodin. Od doby, kdy byly kontrakce po 4 minutach, to trvalo 9 hodin. Bolesti byly strasne, mnohem horsi nez pri prvnim porodu. Monitor ani nedokazal zmerit silu kontrakci, byly prilis silne, poslednich cca 8 hodin po 2 minutach. Ale take jsem se neotvirala. Epidural mi nemohli dat. Ke konci mi dali homeopaticky cipek Belladonna s tim, ze tak za 2 hodiny bych se mohla otevrit. Zkontrolovali me po 20 minutach. Byli moc prekvapeni, ze jsem najednou na 8 cm. No a za par minut byla dcera na svete.

Treti porod vyvolavany pouze tabletou 40 + 0 pro spatny monitor. Trval 7,5 hodiny. Bolesti naprosto priserne, rikala jsem si, ze horsi uz to snad byt nemuze, opet jsem se neotvirala. O epidural jsem si nerekla. Opet mi pomohl cipek Belladonna, o ten jsem si rekla. Po nem bylo hotovo do pul hodiny.

Ctvrty porod samovolny. Bolesti stejne jako u tretiho. Ale celkove trval jen 4 a ctvrt hodiny - od toho, co me v 5 rano probudily kontrakce po 2 minutach. Bez cipku, bez epiruralu.

Takze kdybych mela jen druhy a treti porod, tak bych nejspis rikala, ze to vyvolavani je strasne, ze jsou bolesti mnohem horsi nez bez vyvolani. A to, ze vyvolavane porody casteji konci akutni sekci, je mozna zpusobeno tim, ze rodicky jsou pri nem vice vystresovane, prave proto, jak je demonizovany, jak se o nem rika, ze je neprirozeny, bolestivejsi. Toto vysvetleni jsem nekde slysela a myslim si, ze na nem neco je. Ja mam v lekare duveru (ne slepou, diskutuji s nimi o nabizenych postupech, ale slusne, klidne), takze v porodnici jsem klidna a nemam strach z vyvolani.

Kazdopadne plne souhlasim s @Vladusxx.

Preji ti hladky porod a zdravou dcerku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2461
2.12.21 08:22

@Michaela1306 Hlavne bud v klidu a ver, ze lekari udelaji vse pro vase dobro. Porod bude bolet, ale nemyslim si, ze bez vyvolani by byl snazsi. Takze nebud nervozni z toho, ze je vyvolavany, a bude to dobre :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
2.12.21 09:39

@Michaela1306 ono jde o to že pokud není mimčo na porod nachystané může potom špatně snášet kontrakce, můžou mu padat ozvy, což ty doma nezjisti když budeš čekat až je budeš mít tak jak se říká po 5 minutách než vyrazíte do nemocnice…když ti to budou vyvolávat v nemocnici budou si průběžně natáčet monitor, koukat jestli se otviras a tak..ono ty tablety a injekce kterymi vyvolavaji jsou vlastně hormony které se pred a během porodu v těle normálně vyplavují a tím vlastně se ten porod spustí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.12.21 10:58

@Janča6 dekuji vam za takovou podrobmou odpoved jste velmi laskava. Ja jsem stoho uplne na nervy radci bych aby sla sama. Ale doktori urcite vi co maji delat. Jen chci aby mala byla v poradku a byli jsme pak co nejdriv doma u jejiho brasky❤️ nejvic se bojim ze treba bude mit malou vahu a pujde treba do inkubátoru. Ale je pravda ze pri malym mi rikali par hodin pred porodem ze nevude mit vic 2700g a on nakonec mel 3210g tak doufam ze to tentokrat bude taky nejak tak. A davaji se nejaky injekce nebo tablety a po jaky dobe muzou nastat ty kontrakce. A neni mozny hamilton?! Nevite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2461
2.12.21 11:35
@Michaela1306 píše:
@Janča6 dekuji vam za takovou podrobmou odpoved jste velmi laskava. Ja jsem stoho uplne na nervy radci bych aby sla sama. Ale doktori urcite vi co maji delat. Jen chci aby mala byla v poradku a byli jsme pak co nejdriv doma u jejiho brasky❤️ nejvic se bojim ze treba bude mit malou vahu a pujde treba do inkubátoru. Ale je pravda ze pri malym mi rikali par hodin pred porodem ze nevude mit vic 2700g a on nakonec mel 3210g tak doufam ze to tentokrat bude taky nejak tak. A davaji se nejaky injekce nebo tablety a po jaky dobe muzou nastat ty kontrakce. A neni mozny hamilton?! Nevite?

To zalezi na doktorech, jaky zpusob vyvolani zvoli. Myslim, ze prvni krok je tableta - zavede se do pochvy. Pak pripadne oxytocin kapackou. Po tablete mi kontrakce zacaly (resp. u 3. porodu zacaly, u 1. se zesilily) 30 minut po zavedeni tablety, rovnou po 2 minutach.

Hamilton zalezi na doktorech. Podle toho, co mi rikali, musi na to byt aspon trochu pripravene porodni cesty - cipek. Jinak by to silene bolelo a stejne by to nejspis nepomohlo. U 3. porodu jsem byla domluvena s PA, ze mi udela Hamiltona na poradne 37 + 0 (protoze od tohoto data je mimco povazovano za donosene). Nakonec k tomu nedoslo, protoze jsem zrovna byla nachlazena. Toto tehotenstvi tedy skoncily vyvolanym porodem v 40 + 0 kvuli spatnemu monitoru. U posledniho tehotenstvi mi ho doktorka byla ochotna udelat az 38 + 3. Ale porodila jsem az 39 + 4. Nekomu Hamilton pomuze, ze porodi jeste ten den, nekomu ne. A doktori musi zvazit, jestli je Hamilton vhodny.

Jinak po prvnim porodu byla dcera 2 dny v inkubatoru. Narodila se 37 + 0, vazila 2920 g, apgar 9 - 10 - 10. Byla uplne v pohode, ale ja jsem po tom dlouhem porodu, kdy jsem 3 dny nespala (voda mi praskla kratce po ulehnuti ke spanku) a mela v sobe oxytocin a epidural, 2 dny omdlevala. Jinak by mi dceru dali uz po par hodinach.

A jeste jak pise @Vladusxx, pri vyvolavanem porodu jeste miminko nemusi byt pripravene na porod a muze spatne snazet kontrakce. To muze byt duvod k akutni sekci. Ale proste lepsi byt v nemocnici pod dohledem a pod kontrolou na monitoru, nez se pokouset vyvolat porod doma. A nebo aby miminko melo potize kvuli spatnemu prutoku pupecnikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.12.21 13:30

@Janča6 dekuji mockrat za odpoved.
No ja bych rada kdyby sla sama dnes od 11 od rana mam priserny bolesti treba po 10-15 minutach ale nejsou pravidelny priserny ztvrdnuti bricho a bodani do spodku ze se to neda vydrzet. Nevim jestli mam plasit. Radci bych kdyby sla sama od sebe. Znamenalo by to ze je sama připravená.
Dneska jsem 36+5

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2461
2.12.21 15:48
@Michaela1306 píše:
@Janča6 dekuji mockrat za odpoved.
No ja bych rada kdyby sla sama dnes od 11 od rana mam priserny bolesti treba po 10-15 minutach ale nejsou pravidelny priserny ztvrdnuti bricho a bodani do spodku ze se to neda vydrzet. Nevim jestli mam plasit. Radci bych kdyby sla sama od sebe. Znamenalo by to ze je sama připravená.
Dneska jsem 36+5

Tezko rict. V poslednim tehotenstvi jsem mela poslicky od 32. tt. Kazdy den nekolikrat po 3 - 4 minutach, treba i 3 hodiny v kuse. Ale prestoze byly dost bolestive, poznala jsem, ze to neni porod. Rozhodne bych je nenazvala prisernymi.

No rekla bych, ze uz se neco chysta. Treba uz je opravdu pripravena. A vzhledem k tomu, ze mala ma ne uplne idealni prutoky, asi bych dnes zajela na kontrolu do porodnice. A to patrim k tem, ktere vubec neplasi. Nechodim k doktorovi ani s horeckou pres 40 u 7mesicniho mimca apod. 36 + 5 uz je krasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2461
2.12.21 15:52

Nebyt spatnych prutoku, tak bych dnes nikam nejezdila. Ale kdyz jsou, tak bych jela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2461
3.12.21 21:10

@Michaela1306 tak jak jsi dopadla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu