Prvňáčci v některých zemích EU mají 2x i do 16.20 hod.

3657
23.5.16 19:06

Prvňáčci v některých zemích EU mají 2x i do 16.20 hod.

Co říkáte na to, že třeba ve Francii nebo zemích Beneluxu mají i prvňáčci školu 2× týdně do 16.20 hod? Jako kompenzaci mají zase každé dva měsíce prázdniny a začínají až kolem 9 hod.? Líbilo by se vám to? Řada z nich jde potom ještě do družiny nebo do kroužku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

40375
23.5.16 19:10

@Kaliopa o tom, že by u nás škola měla začínat později, se mluví už hodně dlouho. Některé soukromé to tak mají a pak ty kroužky přímo ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2096
23.5.16 19:11

@Kaliopa Ale taky rozvrh mají jiný - delší přestávky, později „lehčí“ hodiny (obdoba našich výchov a družin). To platí i v zemích, kde je škola třeba od pěti let.
Mně by se nelíbilo začínat až v devět, ale chápu že jsou na to rozdílné názory. Podlě mně je přístup k životu, že ranní světlo se propsí a pak se do noci straší nezdravý, ale to se všichni nikdy neshodnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
23.5.16 19:17
@selia píše:
@Kaliopa Ale taky rozvrh mají jiný - delší přestávky, později „lehčí“ hodiny (obdoba našich výchov a družin). To platí i v zemích, kde je škola třeba od pěti let.
Mně by se nelíbilo začínat až v devět, ale chápu že jsou na to rozdílné názory. Podlě mně je přístup k životu, že ranní světlo se propsí a pak se do noci straší nezdravý, ale to se všichni nikdy neshodnou.

Já bych také nechtěla začínat později, hlavně v zimě by mi vadilo, že domů přijdu už úplně za tmy a nechtělo by se mi už nic dělat. Ráno mi tma nevadí. Mně přijde chození na 9 jako ztráta času, i u školy i u práce. Asi je to lepší pro ty, co dojíždějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6460
23.5.16 19:27

Nelibi se mi to. Ale jiny kraj jiny mrav

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
23.5.16 19:27

Ano někteří to tak mají. Byla jsem ve Francii a některé regiony dokonce nemají školu ve středu, za to chodí v sobotu, ale zkráceně, ne až do těch pul pátý. Jinej kraj, jinej mrav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4361
23.5.16 19:40

Mají to tak už asi delší dobu, jsou na to zvyklí, nepřijde jim na tom nic divného. Stejně jako nám náš systém nepřijde divný.
Aby začínala škola později, třeba v devět, by konkrétně v naší rodině mělo ten dopad, že by kluci ráno v družině byli o hodinu dýl. Stejně by tam museli být kolem sedmé. Já dělám od půl osmé a manžel kdyby chodil později do práce, tak už by tam asi i spával.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
23.5.16 19:51

Žiju ve Francii, škola i školka u nás končí 16:15 a začíná 8:50, z toho mají v poledne 2h a 15min přestávku, hodinu na jídlo v jídelně nebo doma a hodinu mají většinou nějaký volitelný kroužek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44786
23.5.16 20:18

@Kaliopa a v Anglii zase děti chodí do školy od čtyř let nebo od kolika. V každé zemi to mají trochu jinak. Pokud si dobře vzpomínám, tak zrovna v té Francii chodí děti do školy i v sobotu. Ale nejsem si jistá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24164
23.5.16 20:23

@Kaliopa Ne nelíbilo se mi to. Nelíbí se mi ani chození do práce na 9 či déle. Raději si ráno přivstanu a odpoledne jsem dřív doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29992
23.5.16 20:26

Srovnavas hrušky s jabkama.Maji delší přestávky, které tráví pravidelně venku, minimálně dvakrát denně dvacet minut a to i starší deti, maji celkově jiný koncept vzdělávání. Ano, jsou věci, které by chtely v nasem zkostnatelem školství změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
23.5.16 20:32

Nebyla bych proti, pokud by škola byla více přizpůsobena dětem, ne děti škole. Víc (a zábavnějšího) tělocviku, třeba víc hodin přírodovědy, nebo celkově zajímavěji udělané výuky, lépe rozložené přestávky - ono 2 hodiny češtiny a 2 matiky denně od 8 ráno nezaujmou nikoho…a v žádném případě hravé a zvědavé 6leté děti. Na 9 bych (za sebe) klidně začínala, radši přijdu o hodinu později domů než nevyspaná :) ale samozřejmě je to o směnách, dojíždění apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
23.5.16 20:38

Ne, nelíbilo. V takovém režimu by těžko dcera mohla chodit na tréninky. Nějaké kroužky mě nezajímají. Dcera má 7 tréninků za týden a na některé jede přímo ze školy. To by se ničemu takovému nemohla věnovat - rozhodně ne na vrcholové úrovni. To odpoledne je důležité pro relax, ale i pro rozvíjení dalších dovedností a talentu nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
23.5.16 20:45

@Kaliopa V některých zemích se začíná od 8 a děti mají školu 3 krát týdně do 4 tohle je od školky celý první stupen. Jenže oni taky mnohem víc si hrají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44786
23.5.16 20:58

@prejeta_zaba to jak zajímavou výuku prvňáčci mají, záleží na konkrétní škole, já si nemyslím, že by to bylo až tak strašné :nevim: My jsme se všechno drtili zpaměti aniž bychom věděli, co se vlastně učíme :zed:, jejich výuka je interaktivní, vysvětlující, není pasivní. Mají spoustu aktivit okolo, nesedí jen v lavicích, teď na jaře mají do konce školního roku jeden den v týdnu aktivitu na celé dopoledne mimo školu, většinou kombinaci sportu a kultury. Rozhodně to není jen tupé sezení v lavicích.
Jinak co se týče školy od 9, tak jsem proti, nevidím důvod. Pokud je dítě naučeno chodit v rozumnou dobu večer spát, tak nemá problém na 8 vstát i s nějakou dobou na dojíždění.
A to rozvržení dne, to se nedá moc porovnávat třeba s přímořskými státy, které mají i jinak letní prázdniny, tak aby děti v tom největším parnu neseděly v lavicích, většinou mají i jiný režim dne než my tady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama