Prvňáček má nerozumí zadání testů ve škole

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zlatinko9
Kecalka 120 příspěvků 29.03.19 06:33
Prvňáček má potíže, nerozumí zadání testů

Zdravím, všechny zde, jsem tady po velmi dlouhé době a možná bych ani svůj dodaz nevznesla, kdybych někde nalezla odpověď, nicméně nikde jsem nic neobjevila. Takže chci se optat zdali někdo z vás zažil něco podobné ho. Můj 7letý syn naskočil bez obtíží do první třídy a je samá jednička a max dvojka, občas se trochu potrápí nad diktátem, ale asi před měsícem začal dělat scény, že nechce chodit na prvouku a výtvarnou výchovu… přišlo mi to k smíchu.. takové zástupné předměty :roll:, jenže situace se opravdu vyostřila den před hodinou prvouky minulý týden on úplně zelený zvýšená teplota, pláč… :? Říkám mu, co se děje, maminko budeme psát test a já, aha tak pojďme a zopakujeme si všecko…ok. měsíce roční období dny v týdnu.. Vždyť všecko umíš…Neboj se můj synku to zvládneš a když ne svět se nezboří, ale se připravuješ poctivě a jsi opravdu pečlivý..tak to bude dobré..Hmm tak ne… druhý den zařezany jak pařez..Jak dopadl tvůj test z prvouky? Nevím nepamatuju se…z čeho jste to psali? Nemůžu si vzpomenout, maminko zítra je výtvarná výchova odhlásíš mě? bude to těžké a já to nezvládnu… Hmmm sakra co to je s tím klukem… píšu e-mail paní učitelce, musím opatrně je to přece banalita… píšu co že to bylo za téma, tak dramatické že Daniel je úplně ve stresu… dostává se mi odpovědi, že Daniel ač má velmi dobrý prospěch v čj, matice, aj a při hodinách spolupracuje a hlásí se, tak při zadání testů kolabuje… vůbec nerozumí co se po něm chce…je mi doporučena návštěva psychologa..pfff je mi z toho smutno… čte krásně, píše krásně, počítá je chytrý…ale jak dojde na nějaké zadání testů, pravděpodobně mu úplně selže mozek…doma mu ten stejný test dám taky…a ejhle není ve stresu a jé a já už to chápu… jenže ve škole prý opakovaně při prvouce, výtvarce selhává a neví co má dělat.. nechápe zadání…tak ja nevím… Poradíte mi někdo? Děkuji všem.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 29.03.19 06:46

Tréma, strach. To udělá i z chytrého dospělého blekotajícího idiota. Probrat to s psychologem určitě není špatná rada.

vokishka
Extra třída :D 13980 příspěvků 29.03.19 06:48

No zkusila bych toho psychologa a ped.psych.poradnu. Co nejdříve se objednat,jsou dlouhé cekacky.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 29.03.19 06:52

Jinak obecně na to asi trénovat…

Dělat cvičné testy doma, známkovat ho. Začít nějak lehce, postupně se přibližovat škole. Zapojit humor. Cíl je udělat mu z testování rutinu.

Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 35618 příspěvků 29.03.19 06:54

Tak u výtvarky bych řekla, ze5 je chyba u učitelky, že není schopná dítěti vysvětlit, co se po něm chce.

A to v první třídě si musí děti samy přečíst zadání? Čekala bych, že jim k tomu učitelka něco řekne, navede je správným směrem. Takže bych si nejdřív promluvila s učitelkou, jakým stylem jim test zadává. Pak pedagogicko psychologická poradna.

Eule
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 29.03.19 06:56

nemá škola svého psychologa? často mívají :-) a určitě domluva s vyučující - nemají třeba zrovna na tyto dva předměty někoho jiného?

Kakika
Neúnavná pisatelka 15265 příspěvků 29.03.19 07:02

@zlatinko9 poprosila bych paní učitelku o nějakou zprávu pro pana psychologa. S tím i uvedení nějakých konkrétních příkladů. Zkrátka stručně popsat, v čem oni vidí problém. Možná nakonec vyjde najevo, že je to nejednoznačným zadáním, zadáním, které se dá pochopit různými způsoby… Nech si poslat i domů příklady zadáních, které v nejbližší době budou v testech, aby jsi kluka mohla doma připravit a vysvětlit mu, o co se bude jednat. Kluk nebude ve stresu, že zase nebude vědět, co se bude dít a půjde to dobře. To dáte. Mohl jen jednou nepochopit a má z toho špatný pocit a takovou trému, že z toho teď neumí vystoupit ven. To zvládnete. Psychologa určitě navštívit můžete, to není nic proti ničemu. Ale do té doby bych spolupracovala s učitelkou, aby jste ta zadání mohli doma dopředu probrat.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19690 příspěvků 29.03.19 07:04

@zlatinko9 Nevím, co si mám myslet. Tak jestliže mu zadání úloh v matematice nedělá potíže, v čem může být problém ve výtvarce, kde ty činnosti jsou opravdu jednoduché. V českém jazyce stres nemá a v prvouce ano? Viděla jsi zadání těch testů z prvouky? Obecně dávat testy prvňákům v prvouce mi přijde trochu šáhlé, ale budiž. Pokud dítě zná základní věci, které se týkají jeho života, proč je testovat…Stejně se vyjadřují písemně ještě neohrabaně, takže nemají žádnou vypovídací hodnotu.

marin
Echt Kelišová 9892 příspěvků 29.03.19 07:05

Ale vždyť přece i v matematice a češtině je nějaké zadání? To mu problémy nedělá? Prvouka a výtvarka asi nejsou úplně jeho oblíbené, proto ten strach ze selhání, když se cítí nejistý. Pravděpodobně je ve stresu, a tím pádem není schopen pracovat.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15265 příspěvků 29.03.19 07:06

Ještě dodám, že bych se určitě k paní učitelce nahlásila na konzultační schůzku a požádala ji, zda by v případech, kdy uvidí, že kluk v něčem tápe, napsala rovnou. Ne, že budete řešit problém po x-měsících, kdy už je kluk ráno před vyučováním zelený strachy. Pokud je to tak, že kolabuje (použila toto slovo paní učitelka?), tak si myslím, že o tom měli rodiče již vědět :think:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 29.03.19 07:17

@zlatinko9 muzes poslat foto toho testu?
Nejak si ani neumim predstavit,co v nem v prvni tride muze byt :think: …

skařupka
Povídálka 17 příspěvků 29.03.19 07:28

Prvouka… Můj syn měl kdysi do pracovního sešitu v prvouce doplnit: je LISTOPAD a padá LISTÍ. (Bylo to tam namalované, takže pochopit by to měl každý). A on napsal: je LISTOPAD a padá PROSINEC. Mám to schované do dneška. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 07:50
  1. Bych šla za učitelkou, zeptala se jí, jak zadává testy, a poté doma se synem trénovala na stejný způsob.
  2. Bych opravdu navštívila poradnu. Raději zbytečně, než klukovi zadelat hned v 1.tride na špatný pocit ze školy.
  3. Bych si zjistila něco o učitelce. Takové dva příklady z naší školy: Prvňáčky u nás učí paní, která vždy učila pouze 4.-5. třídu. Já to posoudit neumím, ale ostatní učitelky z 1.stupne si neustále stěžují, že to s tak malými dětmi neumí, je na ně moc přísná a rychlá.

A něco o mně - mám vystudované učitelství pro ZŠ a SŠ, dříve jsem učila na SŠ, odkud jsem přešla na 2.stupen ZŠ. Ředitel mi ale dal celkem 6 hodin ve 3. a 4. Třídě. Je to pro mě úplně nová zkušenost a ač se snažím, jak můžu, a děti moje předměty baví, je možné, že taky dělám velké chyby.

Chci tím jen říct, že nemusí být chyba automaticky v dítěti. Třeba to učitelka zadává divnym způsobem, třeba je v těch předmětech moc náročná. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, že v matematice a v češtině by neměl problémy. Zrovna prvouka a výtvarka jsou nejoblíbenější předměty, děti toho o nich spoustu ví a mají natrenovano z rodiny i ze školky.
A je mi trošku divné i to psaní písmenek…

Přeju, ať situaci rychle vyřešíte, prvňáček by takové trápení neměl zažívat :kytka:

Kakachna
Extra třída :D 11519 příspěvků 29.03.19 08:09

@zlatinko9 A v čem se ty zadání ve výtvarce a přírodovědě liší od těch v češtině a matice?

Kakachna
Extra třída :D 11519 příspěvků 29.03.19 08:10

@zlatinko9 Hele a oni z vytvarky píší testy? 8o

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama