Prvňáček - matematika po 3 měsících

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16144
23.11.19 14:36

Prvnacek - matematika po 3 měsících

Krásný víkend vsem.
Jen ze zvědavosti by me zajimalo, jestli vasi prvacci jeste muzou pri počítání používat prsty.
U nas uz od pani učitelky přišel požadavek na počítání zpaměti bez použivani prstů. Cekala jsem, ze jim to budou tolerovat trochu dele :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3407
23.11.19 14:41

U nás můžou používat prsty i třeťáci na násobení, pokud by to potřebovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26652
23.11.19 14:46

Dovoluji používat prsty i v devítce na udržení čísla při násobení dělení. Na druhou stranu je třeba si postupně výpočty automatizovat, takže jestli pořád na počty v této době do 5 používá prsty tak víc trénovat. Ideálně nějaké hry, kde mu nedojde, že se učí, ale musí počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55451
23.11.19 14:50

Před 14 dny učitelka řekla že počítání na prstech do 4 už prostě ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16144
23.11.19 14:54

Jen me zajimalo jak to mate jinde. Synovi to jde docela dobre, nekdy pouzije prsty při prechodu pres 5, ale to se netrénuje…

Treba u kamarádky ten požadavek přišel az z druhou třídou, tak jsem to cekala pozdeji :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
23.11.19 15:07

A čemu prsty vadí? Já jsem taky úča a dětem, obzvlášť v 1.třídě, jsem to nikdy nezakazovala. Vždyť je to dokonalá pomůcka, kterou nosí pořád u sebe. Od druhé třídy jsem dětem jen říkala, že ty prstíky už nemusí tak vystavovat. :mrgreen: no, asi třičtvrtina třídy je už stejně ve 2.tř. nepotřebovala. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4191
23.11.19 15:08

Zatím vyloženě nezakazala, ale mají počítat denně i doma aby se jim to zafixovalo a brzo se toho zbavili :mrgreen: za úkol dostávají papíry s příklady, popsané z obou stran, mazec jako, já si nic takovýho za sebe v první třídě nepamatuju :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26652
23.11.19 15:18
@Markéta80 píše:
Před 14 dny učitelka řekla že počítání na prstech do 4 už prostě ne ;)

To je ono, něco si už musí pamatovat. a postupně přidávat další. A čím dřív se naučí, že nad něčím nemusí přemýšlet tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
23.11.19 15:19

@Happy Hippo Jsem prvostupňová učitelka a myslím si to stejně jako ty :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16144
23.11.19 15:21

@Lainaire8 mame taky kazdy den cist a trénovat pocitani z pameti. Ukoly extra teda nedostavame.
Koupila jsem v dobrovskym sesit na procvičovani počítání pro prvacky, kde na kazde stránce jsou tri sloupce a v kazdem 20 příkladů. Většinou da jeden nekdy dva sloupce denne :mrgreen: naštěstí ho k tomu nemusim moc nutit. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
23.11.19 15:24

@Aspera a tady jsme u drceni se neceho nazpamet a o tom matematika proste neni. :zed: i s prsty o tom za cas nebudou premyslet. Az pojedou do 10, tak jim nakonec do 4 prijde primitivni a prsty na toto „zahodi“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28700
23.11.19 15:45

@aknah31 Netusim, syn nikdy nepicital na prstech. :nevim: Ma asi vcelku dobrou matematickou predstavivost.

EDIT: A teda na prstech nepocita ani ta mladsi, scitani odcitani do peti dava z hlavy.

Příspěvek upraven 23.11.19 v 15:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26652
23.11.19 15:47

@Happy Hippo Jenže já znám to pokračování a když mi na druhém stupni ještě furt dítě přemýšlí kolik je 3 a 4 je někde něco špatně. Mám 5 letou holku a do 5 počítá bez prstů již teď. některé příklady zvládne až do 7 na zbytek teprve prsty. To dítě se to nemá biflovat jako básničku, ale ideálně naučit hrou. Pro nás super vynález Shut the Box. Během pár her se naučila krásně sčítat. Teď je nadšená, že už vidí příklady ve Spících královnách (její oblíbená hra).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2114
23.11.19 15:50

U syna ve skole s tim zatim problem nemaji. Ono se mu to casem zafixuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28700
23.11.19 15:50

@Aspera co to he za hry? Mame alhambru, kterou si zamiloval ten sestilety, ale segra hrat nechce, protoze do 14 to je na ni moc slozite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat