Prvňák nedostal dárek na besídce

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.12.21 22:06

Prvňák nedostal dárek na besídce

Potřebuji se nejspíš jen vypovídat. Asi to nemá řešení. Přemýšlím, jak ho rozveselit.
Dneska měl náš prvňáček besídku. Měli přinést dárečky pro spolužáky. Každý si mohl vybrat komu dá. Malej trval na tom, že kamarádů má 8 a všem něco vybral, zabalil. Moc se těšil. Všichni si na závěr rozdali dárečky a syn jako jediný nic nedostal. Tedy nedostal nic od dětí ze třídy. Každý dostal od paní učitelky. Ta o tom ví, neboť malej začal brečet už ve třídě. Řekla mu na to, jen to, že to není o dárcích. Abych to neprotahovala. Celý den je z toho nešťastný. Do večera ho to nepřešlo, plakal i před spaním. Navrhla jsem mu, že půjdeme koupit nějaký dáreček hned. To nechtěl, chtěl být doma. Manžela napadlo, že mu dáme dáreček už zítra ráno. Já si nejsem jistá, jestli to pomůže. Podle mě mu nejde o nějakou tu maličkost, co si dneska děti dávaly, ale o to, že na něj nikdo nemyslel. :,(
Malej moc na věcech nelpí, on aby ostatní potěšil, tak jim dává i své oblíbené hračky. :roll:
Je až moc hodný úplně ke všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67441
22.12.21 22:09

Učitelka to fakt nechytala.. u nas jsou dvojice, aby se toto nestalo :zed: upřímně netuším ani sama, jak bych tohle řešila.. zkusit vysvětlit moc nejde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58771
22.12.21 22:16

To je mi líto. U nás je to udělané, že každé dítě donese jeden neutrální dárek v hodnotě max. 100,–. Každý dárek dostal číslo a losovalo se. Takže každé dítě mělo nějaký dárek od spolužáka. Plus ty další od sponzorů, od školy. Nějak to třídní nepromyslela, aby nedošlo k nespravedlnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
22.12.21 22:17

A děti si mezi sebou (hlavně ti, kterým dal dárek) dárky dávaly?
Já myslím, že by mu spíš teď bodl nějaký kamarád. Vidět, že je důležitý pro nějaké jiné dítě, že ho má nějaký kamarád rád.
Ve škole nemá jinak s dětmi problémy? Berou ho děti mezi sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32707
22.12.21 22:21

U nás si děti vylosují komu dají dárek. Je to kvůli tomu, aby někdo nebyl bez dárku. Nemocný samozřejmě přinese dárek po Vánocích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33841
22.12.21 22:23
@Kelsey píše:
To je mi líto. U nás je to udělané, že každé dítě donese jeden neutrální dárek v hodnotě max. 100,–. Každý dárek dostal číslo a losovalo se. Takže každé dítě mělo nějaký dárek od spolužáka. Plus ty další od sponzorů, od školy. Nějak to třídní nepromyslela, aby nedošlo k nespravedlnosti.

no přesně,
zakladatelko vaše učitelka naprosto selhala v organizaci tohoto obdarovávání - já bych to asi pak šla i řešit, po svátcích nebo před příštími Vánocemi - takto organizované dárečkování je hrozně nefér, má to být jak píše @Kelsey - každý jeden dárek dá, jeden dárek dostane - sice různé kvality a hodnoty, ale je to spravedlivé,
chápu, že chlapeček je smutný a žádný dárek od rodičů to nenapraví, on je smutný proto, že dal 8 dárků, čili má rád 8 dětí, ale nikdo nemá z dětí rád jeho, když mu nic nedal - proto pláče, ne kvůli autíčku nebo čokoládě - to je fakt hrozně smutné, a zavinila to bohužel hloupá učitelka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2831
22.12.21 22:25
@Anonymní píše:
Potřebuji se nejspíš jen vypovídat. Asi to nemá řešení. Přemýšlím, jak ho rozveselit.
Dneska měl náš prvňáček besídku. Měli přinést dárečky pro spolužáky. Každý si mohl vybrat komu dá. Malej trval na tom, že kamarádů má 8 a všem něco vybral, zabalil. Moc se těšil. Všichni si na závěr rozdali dárečky a syn jako jediný nic nedostal. Tedy nedostal nic od dětí ze třídy. Každý dostal od paní učitelky. Ta o tom ví, neboť malej začal brečet už ve třídě. Řekla mu na to, jen to, že to není o dárcích. Abych to neprotahovala. Celý den je z toho nešťastný. Do večera ho to nepřešlo, plakal i před spaním. Navrhla jsem mu, že půjdeme koupit nějaký dáreček hned. To nechtěl, chtěl být doma. Manžela napadlo, že mu dáme dáreček už zítra ráno. Já si nejsem jistá, jestli to pomůže. Podle mě mu nejde o nějakou tu maličkost, co si dneska děti dávaly, ale o to, že na něj nikdo nemyslel. :,(
Malej moc na věcech nelpí, on aby ostatní potěšil, tak jim dává i své oblíbené hračky. :roll:
Je až moc hodný úplně ke všem.

Nic si s toho nedělej, dcera 2 třída se snažila, balila dárky, a nedostala taky nic, učitelka sice rozdala každýmu něco, ale taky byla smutná. Naštěstí je splachovací, doma jsem ji utěšila drobností, a řekla jsem jí ať si s toho nic nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24811
22.12.21 22:26
@Anonymní píše:

No tohle je nešťastný způsob vánoční besídky - paní učitelka asi není moc zkušená…To se nikdy nikdy nikdy nesmí stát. U mě dávají dárky rodiče svým dětem - respektive mi je na tajno nosí, každý rodič ví, co dítě potěší a i ten největší skrblík tohle nedopustí. Ani vyměňování dárků nezavádím, nikdy nevíte, co je kdo schopen zabalit. Prostě - stalo se. Moc bych v synovi ten smutek nepodporovala, jakkoli je pochopitelný. A na tvém místě bych si neodpustila to paní učitelce třeba po novém roce sdělit. Ať si to pohlídá a nikdy už se jí podobný průšvih nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39868
22.12.21 22:26

Edit Blbě čtu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43288
22.12.21 22:28
@Anonymní píše:

To je smutné. Obyčejně se to dělá tak, že děti si losují, komu dají dárek. Aby nikdo nebyl bez dárku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771

To je tedy hloupě vymyšleno, takže tam jsou děti, které dostanou dárků 5 a děti, které třeba žádný? Synek je asi dost citlivý a hodně mu na kamarádech záleželo, je mi ho líto.
U nás se vždy losuje, aby dostal každý od spolužáka - nestane se, aby se na někoho zapomnělo. Dokonce mi volala jedna maminka z hor, že zapomněla a že jí učitelka nahání, aby dodala dárek…tak jsem to ještě narychlo zařizovala. Za mě super, že si to naše učitelka pohlídala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3505

Chudak malý. Jestli se znáš líp s nějakou maminkou těch jeho kamarádů, tak bych se zkusila domluvit, aby se třeba stavili a donesli mu dodatečně nějaký dárek nebo třeba jen tak na návštěvu, aby věděl, že má kamarada/y.
Učitelka to teda absolutně nevychytala :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
22.12.21 22:29

Radu nemám, ale u nás dnes to samé. Dcera je nyní ve 2. třídě. Loni dávala dárky 5ti dětem, dostala jeden dárek od toho, kdo si ji vylosoval. Letos učitelka losování zrušila, každý mohl dát, komu chtěl. Dcera dávala zase 5ti dětem, stejným jako loni. Nedostala nic! Jako jediná z celé třídy, ostatní děti prý měly 3-5 dárků.
Dcera je hodně stydlivá, introvertní, tichá :(
Doma hodně brečela, zkoušela jsem vysvětlovat, ale nepomáhá. Dala jsem jí dárek hned, jak přijela ze školy jako náhradu a to naštěstí alespoň trochu pomohlo. Bylo mi jí moc líto.
Bála se asi už týden předem, že nic nedostane, tak jsem jí poradila, ať dětem řekne, že pro ně má dárek. Asi 2 dětem to řekla předem (3 dny) a stejně nic :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.21 22:30
@martina.se píše:
Učitelka to fakt nechytala.. u nas jsou dvojice, aby se toto nestalo :zed: upřímně netuším ani sama, jak bych tohle řešila.. zkusit vysvětlit moc nejde :think:

Ty dvojice by byly lepší. Psala sice rodičům, že dvojičky určovat nechce. Aby si mohly děti vybrat a neměly někoho povinně. Aby mohl dát každý podle sebe, kolika dětem chce. Ptala se i, kdo je pro. Většina odsouhlasila, že si děti zvolí. Učitelka ujistila, že nikdo nepřijde bez dárku.

• Citovat
  • Nahlásit
73298
22.12.21 22:31

To je hodne smutny. Chyba ucitelky, ze to nepohlidala :-( asi bych mu nedavala nic, stejne ho to bude mrzet i tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat