První alergie na pyl a stromy u Vás - příznaky a průběh

9182
28.3.16 21:10

První alergie na pyl a stromy u Vás - příznaky a průběh

Jak nadpis napovídá, zajímalo by mě, jak probíhala Vaše nebo u Vašich dětí první alergie na cokoliv, kromě jídla a jestli tomu předcházelo nějaké „varování“.
Zajímá mě spíš pyl a něco co roste, potraviny až tak ne.
Dcera, 5 let, v pátek ji bolela hlava, šla si po O dobrovolně lehnout a usnula, což u ní nebývá zvykem.
V noci z pá na so měla horečku, ráno po probuzení taky přes 38…
Celý den polehávala, moc nejedla, ale na nic si nestěžovala nic ji nebolelo. Jen měla červené bělmo.. Šla normálně spát, poslední dávku Nurofenu dostala v 18 h. Ráno v ne byla jako rybička, usměvavá bez teplot a tak celý den. Jen opět to červené bělmo. Oči jí ale nebolely. Dnes to samé, byly jsme i venku, bo bylo krásně a jen na jednom místě na hřišti začala dávivě kašlat, po chvíli jsme odešly a dobrý. Jen stále ty červený oči.
Zvíře nemáme, já sama mám alergii na zvířecí srst, ani koberce nemáme, krom malých dětských na hraní.
Připadá mi to jako začátek alergie, ale nesedí mi tam ty horečky… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Bora-Bora
28.3.16 21:26

Ahoj, ve 34 letech mě praktická léčila 2 měsíce na angínu, vyměnila mi troje ATB a když mi chtěla dát 4., dupla jsem si, že ne, že chci vyšetření a ejhle - alergie na břízu.

Projevy - škrábání v krku takové, jako bych měla v krku peříčko, které mi tam pořád kmitalo. Neustále jsem kašlala a dávila se u toho, chraptěla. Z nosu mi tekla jen voda. Alergii jsem měla tak rozjetou a zanedbanou, že mi první sezonu zabraly jen kortikoidy, další roky beru už jen Zyrtec 1 týden v březnu a jsem celou sezonu v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
JayLee
28.3.16 21:43

@amazon u alergíí nejsou horecky kor u deti :think: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2854
28.3.16 22:04

@amazon Nevím, jestli je teplota nad 38 spojená s alergií, já ji vždy měla mírně nad 37 a to bývá normální, dále u mě byla vždy velká únava, z nosu teče jakoby voda, která se tvoří neustále dokola, k tomu věčně se opakující kýchání, ale ne vždy tomu tak je, také se stává, že při pobytu v přírodě kýchám nárazově, zároveň smrkám občas, ale jak dorazím domů, spůstí se to mnohem silněji, je to jak kdy, také se mi stávalo, že než jsem nastoupila do autobusu, tak dobrý, ale uvnitř neskutečný záchvat kýchání, smrkání, brečení, že jsem musela další zastávku třeba i vystoupit, páč lidi koukali blbě. K tomu mě vždy velmi svědí oči, někdy jsou zarudlé, též neustálé škrábání v krku, jak popisuje @Bora-Bora no a někdy bolest hlavy.
Jinak u mého syna se alergie začala projevovat úplně stejně asi na dvou letech, oba máme jarní časnou tzn. začínáme cítit úplně to první pučení, kdy je ještě kolikrát sníh, zpravidla začátkem února až do konce května, jeden rok se nám rozjela i ve stejný den.
Nejhorší jsou pro nás dny, kdy fičí a je sucho a slunečno, jak zaprší vždy dorazí úleva, podle toho bys tu alergii mohla hezky poznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9182
29.3.16 09:35

Díky za příspěvky :kytka:
Já měla alergii na „něco“ z toho co kvete jen jednou v životě, klasika : slzení očí a vodová rýma, což dcera nemá. Oči ji neslzí a má jen občas rýmu na vysmrkání a ok.
A pak jsem zažila alergii na kočku. Nejprve jsem se dusila kašle, též mě jako tebe @Bora-Bora léčili jinak než by měli. Nezabíral ani KOdein…Po čase kašel zmizel, ale objevily se šílené puchýře po celým těle. Na alergologii mi potvrdili kočičí alergen. Neměla jsem ani rýmu ani červené oči, „pouze“ ty puchýře. Musela jsem chodit na injekce, bo nezabíral ani Dithiaden.
Proto vím, že alergie může mít spoustu příznaků. Akorát teda ta vysoká horečka ten jeden den mi moc nesedí :nevim:
Dceři jsem dala Aerius v sirupu co máme předepsaný, uvidím co dnes odpo. každopádně vypadá unaveně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat