Reklama

První auto pro začátečníka jaké vybrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.18 08:54
První auto pro začátečníka jaké vybrat?

V nejbližší době si budu dělat řidičák. A s tím také souvisí pořízení si auta.

Nicméně na rovinu přiznávám, že jsem se o tento směr nikdy nezajímala, nemám žádné zkušenosti, znalosti o autech… :oops:

Nejdřív napíšu, co bych od auta očekávala

naprosto obyčejné auto

Nejdříve rozježdění po autoškole-pár měsíců-0,5roku. Poté bych chtěla auto využívat na každodenní dojíždění cca 20km tam a zpět a jako poslední na letní jězdění na chalupu cca jednou za 14 dní na víkend cca 100km tam a zpět. A na příležitostné popojíždění po městě na větší nákupy apod.

několik možností, které mě napadly, ale vůbec nevím zda jsou reálné

1)Koupit si,,naprostý křáp" na vyježdění se po autoškole do cca 25 000kč. Nicméně nevím, zda to není sebevražda.
jestli je vůbec reálné, že takové auto bude jezdit déle než pár dnů. Zda se to vůbec vyplatí skrz poplatky, auta to budou stará, tudíž eko daň..apod.
nevím jestli je vůbec reálné, aby takovéto auto zvládlo dojíždění, přece jen bych nerada jako začátečník trčela někde na rušné křižovatce, až se auto rozhodne že si dá,,šlofíka"..
A jaká může být životnost takového auta. je možné, aby takové auto vydrželo 2-3roky s běžným servisem, bez vysokých investicí? nerada bych sypala desetitisíce. Po této době bych si koupila již vůz lepší a na delší dobu

2)Možnost
Koupit si,,zachovalejší křáp" :mrgree
Třeba nějakou zachovalou felici okolo 30 000kč nebo škodu fabii okolo 40 000.
Felicii by se mi líbila, na silnicích jsou vidět hodně, vypadá jako spolehlivé auto. Kdyby se něco rozbilo, je schopný mi to opravit trochu šikovný chlap.. Škoda fabie je taky hodně rozšířená a taky by se mi líbila.
Nicéně opět nevím jak je to s životností těchto aut. Zda by Felicie zvládla dojíždění-především zda by zvládla těch sto 100km :oops:
A zda by tyto auto vydržela 3-4roky. :oops:

druhá část(vzdálená budoucnost) :mrgreen:
až si budu pořizovat auto na delší dobu je lepší si připlatit rovnou a jít na jistotu a koupit si nové nejlevnější auto typu Dacie za cca 170 000. Mít jistotu nebo to risknout najmout si automechanika a koupit si auto ojeté za 80-120 000?
Známý mi kdysi říkal, že nové auto se nevyplatí, že po roce ztrácí hodně na hodnotě. Nicméně v dnešní době mi bazar přijde víc než riskantní. a nepřijde mi nějak výhodný-jsem koukala na nabídky a,,nová řada škoda fabie" stará 10 let stále 106 000,což mi přijde celkem hodně za 10 let staré auto…

a na závěr pá otázek abych se trochu vzdělala :oops:
Co už je pro vás staré auto(kolik let)?
jak staré auto byste si byli ochotni koupit a jak staré auto je podle vás ideální koupit?

Jaké hodnoty tachometru jsou ideální, co už je moc, co je málo, co průměr?

jaká je životnost auta bez větších oprav? (vím, že je to indivuální, ale tak aspoň přibližně)

Budu vděčná za jakýkoliv názor radu připopomínku apod.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 26.07.18 09:00

my měli hned za začátku škodu Fabii a bylo to nejspolehlivější auto vzhledem k těm ostatním pak, té bych se vůbec nebála, hlavně díly jsou všude levné, opraví ti to kdokoliv, až na imobilizer který se pak dal vypnout asi za 2 tisíce, to nikdy nezlobilo, oproti felicii znatelný rozdíl, ale pokud najdeš felicii v super stavu s posilovačem řízení tak proč ne …
určitě bych nekupovala hned nové auto než se rozjezdíš atd.

quanavera
Kecalka 381 příspěvků 26.07.18 09:01

Kup si male auto aby se ti s tim dobre parkovalo, nejlip se schani po znamych abys mela jistotu dobreho technickeho stavu ja mam ridicak 5 let a az ted se zacinam rozjizdet pritel mi sehnal peugeot 206.

Beckyttine5
Kecalka 155 příspěvků 26.07.18 09:04

Starej je 10 let a více… kdyby kupovala ojeté, tam max 4-5 let, DO Felicie bych nešla.. Dacia taky moc bezpečná nebude… jaké máš finanční možnosti? Je pro Ženeva třeba prijatelne pár let splácet?
A pokus začínáš, určitě menší auto

Beckyttine5
Kecalka 155 příspěvků 26.07.18 09:06

Omlouvám se za méne srozumitelny text… to jsou ty automatické opravy v mobilu

EvaG
Extra třída :D 10765 příspěvků 26.07.18 09:07

Moje první auto byla škoda rapid - nové auto. Museli jsme koupit auto manžel nechtěl ojete a ja si pak začala neplánováne dělat řidičák a když jsem si šla vyzvednout řidičák tak manžela pustili z nemocnice se zlomenou rukou a řízení bylo na me a nové auto v mych rukach. Auto je ted víceméně moje manžel má služební. Denne jezdím do práce a na výlety se střídáme.

berusa.m
Závislačka 2663 příspěvků 26.07.18 09:08

No tak v první řadě je třeba brát v potaz aspoň nějakou bezpečnost. Nějaký křáp za 25.000? Nad tím bych ani nepřemýšlela. My jsme dceři na naučení pořídili Hyundai i30, najeto 180.000 tis a stál 120.000,–. Už má fakt hodně za sebou a není to žádná hitparáda. Byl starý myslím 8 let. Jezdí s ním do školy, do obchodu, max 50 km k babičce. Nedokážu si teda představit jak vypadá auto za 25.000,–. Jinak jednu radu ti dám. Než novou Daciu to radši ojetou oktávku.

Ivan PPZ
Kelišová 5605 příspěvků 26.07.18 09:15

Co takhle „jeté“ auto od nějakého autosalonu? Záruka 1 rok bývá běžná, auto je „prověřené“, zkontrolované- většinou odkupují hl. auta, která oni znají. Co se týká stáří- Mercedes 10 let starý bude často lepší volbou, než jiná značka po 1 roce.

Příspěvek upraven 26.07.18 v 09:18

Ivan PPZ
Kelišová 5605 příspěvků 26.07.18 09:17
@berusa.m píše:… Než novou Daciu to radši ojetou oktávku.

No, tady nesouhlasím. Pokud nemá někdo problém přímo s logem Dacia, pak jsou to auta naprosto v pohodě a nová. Majitelé Dacií jsou vesměs spokojeni- poměr cena/ „výkon“ opravdu OK.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.18 09:18

Záleží na co narazíš, my jednou koupili škodovku za 8 000 a jezdili tím dalších 5 let :mrgreen: . Zvládlo i 600 km tam a zpět. Jen to chtělo podplatit, aby přišlo stk ;) .

catchthem
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 26.07.18 09:19

Moje první auto, Nissan micra za 26 tisíc, mám ji už pátým rokem a jenom liju benzín a olej. Bohužel ale záleží jak auta koroduji. Moje auto má k tomuhle vlohy. Je naprosto funkční a dlouho bude ale dřív ho sežere rez. Za dva roky ji posílám do nebe a kupuji nové, ale to bude po šesti letech naprosto bezproblémového užívání. To auto ale nemá nic nemá klimatizaci posilovač řízení, elektrická okna.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31669 příspěvků 26.07.18 09:19

Mám 18 let starou felicii, učila jsem se na ní jezdit … těch 100 km ujede naprosto s přehledem. Ale kdyby za mnou v dnešní době přišlo moje dítě, že si chceš koupit tohle auto na vyježdění, tak bych z toho nadšená nebyla … bezpečnost nulová.
Vybírala bych nějaké starší slušné auto z autosalonů, buď takové, které vykupují na protiúčet nebo které měli jako vystavené a na projížďky se zákazníky.

Dominikniknika
Stálice 54 příspěvků 26.07.18 09:24

Rozjezdila jsem se v Golfu z roku 2006 a dodnes bych se za něj nemusela stydět. Byl z druhé ruky, ale najeto měl necelých 130.

berusa.m
Závislačka 2663 příspěvků 26.07.18 09:25

@Ivan PPZ Tak já mám, co se týká aut, velmi jednoduchý vkus. :mrgreen: Ale Dacia je pro mě z hlediska bezpečnosti i vzhledu nepoužitelné auto. Škaredší už je snad jen Fiat Multipla.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 26.07.18 09:26

Nejlepší koupě bývají po důchodcích, co to meli v garáži a chodili tak leda přeleštit :lol: a vyrazili tím tak maximálně do Kauflandu :mrgreen: .

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama