První barvení hennou - značka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucgar
Nováček 8 příspěvků 12.01.19 12:28
První barvení hennou - značka

Ahoj všechny! Mám na vás dotaz ohledně barvení s hennou. Je mi 23 a poslední rok se stále odhodlávám, zda do toho jít či ne… chemickou barvu rozhodně nechci. Nikdy jsem se nebarvila, takže mám přírodní tmavší hnědé rovné vlasy. Máte s nějakou značkou zkušenosti? Pokud ano, mohly byste se některá o své zkušenostmi podělit? :-) Popř. i jaký odstín barvy jste vyzkoušely..? Předem mockrát děkuji a přeji krásný víkend! :srdce:

Reakce:
Netopirek
Echt Kelišová 9890 příspěvků 12.01.19 12:35

Já používám Ghádí. Začínala jsem s indigo, tj modročerná. Teď používám jen čistou henu

Kriss Tina
Extra třída :D 11058 příspěvků 12.01.19 12:36

Já se s ní barvila někdy v létě, koupila jsem značku HENNÉ COLOR, v kadeřnických potřebách. Ono na tmavé vlasy to moc nechytne, to je tak na nějaké odlesky, já použila černou, přírodní vlasy mám tmavě hnědé a nechytlo to. Navíc teda strašně smrdí :mrgreen: musela sem si potom několikrát umejt vlasy, abych to necítila, po té aplikaci jsem se doslova pozvracela, páchlo to jako spařená tráva nebo kompost :lol: ty vyloženě přírodní moc velký výběr odstínů nemají, hnědá, do červena, měděná, maji i tu černouy blond ale v tom už musí být nějaká jiná příměs, henna jako taková dává červené odstíny…

Heivka
Závislačka 4120 příspěvků 12.01.19 12:40

@lucgar Používám čistou Hennu značky Lamda (Egypt), vlasy jsou trochu do zrzava ale barva vypadá pěkně a přirozeně, mám tmavší hnědé vlasy (už mírně prošedivělé proto jsem začala s barvením) a dvě vrstvy vypadají takhle (henna se vrství, takže každá další vrstva ztmavuje). Jo a pozor čistá Henna se nevymývá, musí odrůst. A to mi chemická Brava, která měla zůstat trvale z vlasů zmizí během tří mytí.

Saely
Povídálka 43 příspěvků 12.01.19 13:08

Mám zkušenosti s hennou značky Voono a Khadi. Zkoušela jsem černou a nějaký odstíny hnědý a za mě je asi lepší Khadi. Vymývala se mi pomaleji, oproti Voono. Jinak nebyly žádný problémy s tím, že by mi barva nechytla :)

EvulinkaH
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 12.01.19 14:06

Já se barvím hennou víc než 10 let, za tu dobu jsem vyzkoušela hodně značek. Nejhorší je taková obyčejná henna (prodává se třeba v DMku), to je jako pokrájené seno. Velmi dobré zkušenosti mám s hennami zn. Lush (ta má i nějaké oleje, takže krásně voní, ale zase to strouhání je náročné), Khádí (ta je jemně mletá a pěkně chytá), Hennecolor (ta opravdu docela smrdí, ale zase pěkně barví) a henna s příměsí 9 bylin Ayuuri. Zalívám horkým červeným vínem, barvím na mokré vlasy (předtím umyté březovým/kopřivovým šamponem) a po smytí dávám jen kondicioner. henna se prý dovybarvuje až 48 hodin. Barva vlasů mi byla už mockrát pochválena.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 12.01.19 15:10

Zkousela jsem uz leccos ale s Khadi mam zkusenost nejlepsi.

lucgar
Nováček 8 příspěvků 12.01.19 20:49

Moc všem děkuju za rady… půjdu teda do značka Khadi. @EvulinkaH Vidím, že máte s Hennou velké zkušenosti.. doporučila byste mi, moc prosím, i nějaký odstín barvy od značky Khadi? Mám tmavší hnědé vlasy a chtěla bych kaštanovo-měděnou barvu..(hlavně ne červenou:-)) Myslíte, že tohoto odstínu od některé barvy Khadi dosáhnu? Předem moc děkuji! Pěkný zbytek večera přeji. :)

EvulinkaH
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 19.01.19 17:45

@lucgar jedním odstínem asi ne. Navíc henna nezesvětluje a z tmavě hnědých vlasů kaštanově-měděnou neuděláte. Používání henny je dost nevyzpytatelné, protože výsledný odstín je vždy nejasný, závisí to na mnoha faktorech, které ne vždy člověk může ovlivnit Zkuste třeba kombinaci Henna &amla&jatropha :think: (to už Khádí má namíchané) , to by mohlo hodit odlesky, ale záleží, jak moc tmavé vlasy jsou jako základ.

Váš příspěvek
Reklama