První dávka soli do myčky

6525
31.5.15 11:40

první dávka soli do myčky

Ahoj holky, nikde jsem nemohla najít přesnou odpověď, tak se zeptám jako blbec :(.
máme novou myčku na nádobí Bosch. v návodu jsem nenašla kolik napoprvé nasypat soli. voda nám vyšla víceméně měkká, ale sůl jsme tam dali. ne moc, tak asi 9 „panáků“. jednou jsme jí pustli, a když jsem jí zapínala po druhé kontrolka začla svítit, že máme doplnit. tak hledám, jestli jsem tam napoprvé neměla nasypat celou krabici, ale nikde nic nemůžu najít. taky nevím jestli se ta sůl v té nádržce má rozpustit nebo zůstávají krystalky? máme tam krystalky, tak doufám, že to je dobře. díky za odpovědi, nerada bych jí rozbila po dvou použitích :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24366
31.5.15 11:42

Vždycky do zásobníku sypu celou krabici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668
31.5.15 11:44

@maggie79, poprvé, a vlastně i kdykoli při doplnění, sypu tolik, až je sůl vidět z té díry. A je to tak půlka krabice (mám z DM). Jinak vodu máme taky víceméně měkkou a tu krabici mám na rok, tzn. dvě doplnění ročně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
31.5.15 11:50

Nasyp co se vejde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
48786
31.5.15 11:57
@Lizzi píše:
Nasyp co se vejde :-)

Taky tak, u nás to dělá skoro půlku krabice ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
31.5.15 12:02
@MUFICE píše:
Taky tak, u nás to dělá skoro půlku krabice ;)

U nas to je celá krabice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6079
31.5.15 12:09

@maggie79 hlavně je potřeba tam napoprvé nalít vodu, pak sůl, az začne voda vytikat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81705
31.5.15 12:21

Sypu také celou krabici :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
31.5.15 12:25

Holky a dáváte sul i když je měkký voda? :think: My máme opravdu měkkou a bylo nám řečeno, že není třeba, tak ted nevím. Zakladatelko promiň, že jsem se vetrela s dotazem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48786
31.5.15 12:52
@jakuve píše:
Holky a dáváte sul i když je měkký voda? :think: My máme opravdu měkkou a bylo nám řečeno, že není třeba, tak ted nevím. Zakladatelko promiň, že jsem se vetrela s dotazem :kytka:

Mně říkal instalatér, že i tak se má dávat sůl ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668
31.5.15 12:56
@jakuve píše:
Holky a dáváte sul i když je měkký voda? :think: My máme opravdu měkkou a bylo nám řečeno, že není třeba, tak ted nevím. Zakladatelko promiň, že jsem se vetrela s dotazem :kytka:
@MUFICE píše:
Mně říkal instalatér, že i tak se má dávat sůl ;)

Mně to nikdo neříkal, ale i tak dávám. Byla jsem zvyklá z bývalého bydliště, tak dávám i v novém :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6525
31.5.15 13:00

Díky holky, dosypala jsem celou krabici, 1,5kg, tak uvidíme jak to dlouho vydrží. zatím byla puštěná 1× denně, ale měli jsme zásoby tak se nevařilo, takže uvidíme jak to bude pokračovat.
@jakuve to jsem taky zjišťovala, všude psali že se dávat má. my máme měkkou, ale i tak jsme dali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668
31.5.15 13:09

@maggie79, tak potom písni, jak dlouho ti ta jedna dávka vydržela. U nás s měkkou vodou vydrží půl roku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6525
31.5.15 13:44

@KPKristy no jsem zvědavá, kdyby toho půl roku, tak v to jsem ani nedoufala :mrgreen:. naštěstí to budu vědět na den, díky diskuzi to najdu :mrgreen: :mrgreen:. a jak často u vás jede? my myjem po 3 tak těžko soudit :mrgreen:, ale kámoška jí pouští 2× denně, jsou 4 jako my, ale to mě přijde moc :nevim:.ale fakt je že jsme teď měli navařeno takže to nebylo tak zlý s nádobím. když vařim… škoda slov co dovedu napáchat s nádobím :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
31.5.15 13:48

Sype se cela krabice a davkovani mnozstvi se nastavuje v mycce podle tvrdosti vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama