První den doma z porodnice a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Wendea71
Ukecaná baba ;) 2397 příspěvků 05.07.19 17:45
První den doma z porodnice a kojení

Ahojky tak jsme doma z porodnice. Kojim v rozmezí jednou za hodinu a půl až za tři. Malá mi saje intenzivně tak pět minut a někdy deset. Mám uz klasicky mlicko. Jenze jak jsem dnes doma vubec si nevěřím zda ma dostatek jídla ode me. Spinka spokojeně, ale skoro každé kojení se trošku pereme nepricucne se úplně na poprvé, ale třeba na potřetí. Samozřejmě chápu, ze je to možná i změnou prostředí? Asi potřebuju vědět zda jste to taky tak někdo měl a jak i bez vážení poznám, ze je napapana dostatečně. :oops: :oops: :oops:

Reakce:
Verun83
Extra třída :D 10133 příspěvků 05.07.19 17:47

Je mala, techniku vypilujete. Prikladej, jak si rekne, casem si to sedne. Hlavne klid. Jist, spat. uklid a dalsi blbosti neutecou.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 05.07.19 17:52

To je běžné. Musí se v sani zdokonalit. Důležité je přikládat často dle chuti a v klidu tomu věnovat potřebný čas. Za měsíc už budete sehraní

Yopii
Kecalka 388 příspěvků 05.07.19 17:58

Tak jak pisou ostatni, pokud mas opravdu nervy nadranc, tak muzes vazit pred kojenim a pak po, samozrejme nekdy si vezme vic nekdy min… ale mi vaha pomohla ;)

Wendea71
Ukecaná baba ;) 2397 příspěvků 05.07.19 18:09

Váhu právě nemám, ale existuje i jiný způsob jak vědět, ze papka jak ma? Treba kakani?

pazitka
Echt Kelišová 9547 příspěvků 05.07.19 18:11
@Wendea71 píše:
Váhu právě nemám, ale existuje i jiný způsob jak vědět, ze papka jak ma? Treba kakani?

curání- rika se, ze by melo mimino za den pocurat 4-6 plen (tusim).. kakat nemusi vubec i tyden.. Ale pokud pak spinka, je to dobre! jen tak dal!

lll14
Kecalka 220 příspěvků 05.07.19 18:12

Bude to ok :) sym po příjezdu z porodnice vůbec nepapal, když jsem ho dala k prsu, tak hysterický záchvat, pak plakal hlady, já nervní, šílené.. no, nakonec jsem odstříkala mléko, pro prcka byla prsa moc plná a jemu se nešlo přisát, časem jsme vypilovali techniku a kojí se stále (9.5 měsíce). Neboj, ono si to sedne ;)

Yopii
Kecalka 388 příspěvků 05.07.19 18:14

Ted nechci byt Cerny Petr, ale mi mala curala porad, ale stejne neprospivala :nevim: ale pokud mas ditko spokojene tak klid, za chvili stejne pujdes na kontrolu k pediatrovi, tak se uklidnis

ugluk
Hvězda diskuse 46979 příspěvků 05.07.19 18:19

Mimčo je spokojené, má 6-8 počůraných plínek za den, při kontrolním vážení u doktora něco nabere. Přílišná kontrola je na škodu, jednou vypije víc, jednou míň, nepojede zcela dle tabulek, matka bude nervní, dítě bude nervní… prostě pokud je dítko spokojené a od kontroly ke kontrole přibírá, je třeba mu důvěřovat a dát prostor.

martina bl
Stálice 75 příspěvků 05.07.19 18:32

Určitě nevážit, kojit dle chuti, když spinká a dost čůrá je dobře, odpočívejte a hlavně klid. Technika sání se zlepší časem.

Schíza008
Stálice 98 příspěvků 07.07.19 09:30

Tak pokud se prcek celkově přisaje na kojení dobře, tak bych se nebála. Pokud s tím máš samozřejmě trochu nervy, můžeš zvážit kontaktování nějaké laktační poradkyně. Je jich mraky a většinou umí dobře poradit, ukázat vhodnou techniku kojení apod..Pak mě ještě napadá, že lze (např. v lékárnách) pořídit takové silikonové kojící kloboučky, ale ty se využívají, když se dítko opravdu nemůže na prso přisát a celkově je vždy snaha, postupně je odbourat. Zase mohou (někdy) zbytečně kazit techniku kojení a prcek si na ně moc zvykne. Pokud vám to jinak jde, tak bych byla v klidu. Dítko je spokojené, rozumně přibírá, dle tabulek to opravdu vždy být nemusí.

Váš příspěvek
Reklama