První den MS jsem vždy na umření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 30.12.16 17:41
První den MS jsem vždy na umření

Zdravím - nemám na vás vyloženě dotaz, spíš si chci postěžovat. A zajímá mě, jestli to tak má více ženských. Vždy první den menstruace je mi tak zle!!! Nejhorší je, že mě pokaždé bolí až nesnesitelně hlava (nechápu proč - kdyby břicho, to bych chápala, ale hlava?), jsem ohromně unavená a celkově v nepohodě. Břicho a záda se přidají s bolestí až později, ale jde to vydržet, nejhorší je ten bolehlav. Lze to vůbec nějak zmírnit, či tomu předcházet? Docela děsné je tenhle stav vydržet v práci. Jsem po jednom porodu, HA neužívám a užívat nebudu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

xammy
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 30.12.16 17:45

Jo, mam to taky, u me je to primo migrena. Trva vetsinou 2 dny a z ty bolesti je mi az na zvraceni, oko boli jako by chtelo vypadnout.. desny. Pomaha mi magnosolv a piti medunkoveho caje. Oboji ve vyssich davkach a zacinam s tim uz par dni pred ocekavanou ms.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63373 příspěvků 3 inzeráty 30.12.16 17:46

@Maddlen No, povetsinou to zlepsi ta ha… ale kdyz tu nechces, pak me pomaha jeste panak, ale to je v praci taky blby. Jinak me neboki vylozene hlava, ale zada a omdlivam.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 30.12.16 17:50

@j.a.n.i1 Alkohol vůbec nesmím, ale kdybych mohla, dala bych si hned. :-) Nejhorší je, jak cítím, že už to na mě jde (nemám cyklus přesně na den, ale +- 3 dny) a jsem mimo domov a vím, že s tím nic neudělám a budu muset vydržet a počkat až se dostanu domů a zalehnu. :roll:

Příspěvek upraven 30.12.16 v 17:51

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 30.12.16 17:51

@xammy Ten Magnosolv je volně prodejný? Vyzkouším, i meduňku… děkuju.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 2 inzeráty 30.12.16 17:51

Ted jsem teda těhotná, ale taky jsem to tak vždycky mela :roll: Brávala jsem si vždycky Ibalgin nebo něco podobného pri prvním naznaku nějaké bolesti, nebo ještě preventivne pred… A teplou sprchu k tomu. V praci to je vždycky blby, ale zaměstnavatel (kor chlap) nemivaji obvykle pochopeni :?

xammy
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 30.12.16 17:53

@Maddlen mne ho pise gyndar, ale existuje spoustu volne prodejneho magnezka. Nekdy beru i Magne B6. Uz se mi stalo, ze se migrena nedostavila vubec, a pokud ano, tak je slabsi a kratsi.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 30.12.16 17:54

@Pajka89 No já to taky nakonec vždycky řeším Ibalginem, ale ráda bych se tomu vyhnula, protože beru ještě pravidelně léky, u kterých bych nesteroidní antirevmatika moc užívat neměla, ale kolikrát je mi tak zle, že to prostě risknu.

Příspěvek upraven 30.12.16 v 17:55

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63373 příspěvků 3 inzeráty 30.12.16 17:54

@Pajka89 Tak u nas nastesti jo, naposled jsem dostala i toho panaka, abCh s nima byla schopna odjet na sluzebku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63373 příspěvků 3 inzeráty 30.12.16 17:56

@Maddlen U me ibalgin nefunguje, zabiral algifen, ale jen chvili, postupne bych musela prekracovat davkovani…

kettkav
Kecalka 140 příspěvků 30.12.16 18:01

@Maddlen Prý na to pomáhá hormonální jóga.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 30.12.16 18:06

@kettkav To si musím vygooglit, v životě jsem o tom neslyšela. :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 18:34

@Maddlen Nejsi urcite sama. Po prvnim diteti jsem mela MS silnejsi a bolestivejsi nez predtim. Po druhym diteti je to jeste horsi. 1. den me boli celej clovek, hlavne bricho, obcas hlava. Prvni 2-3 dny mam MS desne silnou, kazdou chvili litam menit vlozky, na noc si musim brat dve nocni, 1 nestaci ani zdaleka. Byla jsem i na krvi, ale zelezo OK, takze pry si s tim telo vzdycky nejak poradi. Ale jsou to vzdycky strasny potoky :( Jedine reseni gyndarky je HA, ale tu nesmim kvuli krecovym zilam.
Kolem terminu MS ted beru magnezko a multivitaminy - dost casto jsem kolem MS vzdycky onemocnela, asi bylo telo nejak oslabene, zatim si delam iluze, ze to zabira, uz dvoje kramy jsem zvladla bez nachlazeni :D
Nejakou jogu nebo takovy nejaky cviceni taky zvazuju… vzdycky s nastupem MS mi prijde na mysl, ze ty kmeny, ktery menstruujici zenskou nekam zavrou a nechaj ji bejt, to nemaji zas az tak spatny :D
Drzim palce! :*

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 30.12.16 18:55

Anonymní: Mám ten průběh prvních dnů úplně stejný, až se mě manžel jednou ptal, jestli mě baví být ženskou, že on by to nedal. Kupuju si největší velikost tampónů a stejně měním co hodinu, sichruju se vložkou (noční i přes den!) v práci je to děs - navíc mám bílý stejnokroj a to je o nervy, aby se „něco“ nestalo. Krev mám OK, chodím na pravidelné odběry. Potíže jsem měla vždycky, už od puberty, ale po porodu se to zhoršilo ve smyslu těch přídatných problémů typu bolestí hlavy, občas nutkání na zvracení a slabosti.

hanzy
Echt Kelišová 8356 příspěvků 30.12.16 18:57

S temi kmeny me to napada taky. Jinak pridavam sr do klubu. U me teda ne migreny, ale bolest podbrisku, krece, prujmy pocity na zvraceni. Byla jsem zvedavs, jestli takto zacina i porod a me teda zacinal :poblion: tak si to kazdy mesic zopaknu. Nastesti ten nejhorsi stav trva tak 2-3h. Pak uz se to da. Nekdo mi radil paradoxne pohyb. I bych tomu verila, ale nejsem v tom stavu schopna. Pomuze I na tohle magnezko?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >