První den ve školce - je tu někdo z Husince - Řeže?

757
16.7.13 07:03

První den ve školce - je tu někdo z Husince - Řeže?

Ahoj všem,
chtěla jsem se zeptat, jestli je tady někdo, komu letos v září nastupuje dítě do MŠ v Husinci - Řeži u Prahy, příp. někdo, kdo už tady umístěné dítě má. Na netu byla jen čísla přijatých uchazečů, takže vím, že dceru vzali, ale jinak jsme nedostali žádné další informace typu v kolik dítě první den přivést, jak je to s obědy, co mají mít s sebou… výsledky jsme se dozvěděli až ke konci školního roku a tak trochu jsem čekala nějaký dopis o přijetí spolu s informacemi, nic nepřišlo (ok, vím, že loni se rozesílala jen oznámení o nepřijetí - ale tak aspoň nějakou infoschůzku, něco…), ve škole ani školce teď nikdo není a na netu není ani informace o tom, kdy tam někdo bude (myslím, že poslední dva týdny v srpnu by tam někdo k zastižení být měl, ne?). Nevím vlastně vůbec nic - jak se objednávají obědy, kdy se co platí, jaký má dcera přidělený variabilní symbol pro platby, kolik se platí, jak je školka otevřená… na netu to není a u zápisu mě nenapadlo takhle detailně vše zjišťovat.
Ale třeba se tyhle věci řeší až v září…
Je fakt, že jde o malou místní školku a nepředpokládám, že by byl problém se domluvit pružně i během toho září - a obědy se stejně platí až zpětně, žejo…
Každopádně je tu někdo, kdo má osobní zkušenost s touhle školkou a ví co a jak?
Příp. i jak to třeba funguje v jiných školkách, vůbec se nechytám… nastupuju od října na VŠ a podvědomě jsem od školky čekala stejný přístup :think: :mrgreen: (padesátistránkový infoformulář a dvě hodiny vysvětlování, co a jak :D )
Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Kobea
16.7.13 07:31

Ahoj,
jsem ze Řeže a moje děti do školky chodily. První stravné se platilo myslím do konce září a za oba měsíce. Tedy za září a říjen. Pak už se platilo na měsíc dopředu. Na nástěnce byl vždy seznam dětí a částka, kolik se má uhradit. Když dítě odhlásíš z jídla do 8 hodin ráno, tak se to ze stravného odečte další měsíc.
My jsme museli vodit děti do 8 hodin, školka byla od 7 do 17 každý den.
První den jsem jim dala bačkory, věci na převlečení a pyžamo na spaní. Po obědě se děti vyzvedávaly po půl jedné, po odpolední svačině po 15 hodině. Děti potřebují i věci na převlečení na ven, nešlo mít jedno oblečení, ve kterém by bylo dítě ráno ve školce, pak dopoledne venku a pak zas ve školce.
Měla jsem ve školce náhradní spodní prádlo, kdyby se náhodou někdo počůral třeba při spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
12757
16.7.13 08:13

V Husinici-Řeži mám dědu, moc hezká vesnička :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
16.7.13 09:09

Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
16.7.13 12:27

Tak u nás v žádné školce nic neposilaji, rozhodnutí o přijetí, resp. nepřijetí se vyzvedává osobně. A na informační schůzku je času dost, my ji měli v srpnu. Neboj se, však se všechno potřebné dozvis včas. Zvlášť o peníze si řeknou v dostatečném předstihu. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
17.7.13 13:53

@Fireangel : My sice nastupujem úplně jinam, ale je to asi všude podobné.

To, že jsme přijatí, jsem se taky dozvěděla pouze z netu na str. MŠ. Mohlo se domluvit a dojít se podívat do spisu - ale domů jinak nic neposílají.

Schůzku máme 30.8.,kde se prý dozvíme vše potřebné, budem si moct najít značky dětí v šatně a prohlédnout školku.

Na platby si musíme otevřít účet a oni si budou strhávat školkovné a obědy.

V den zápisu jsme dostali papír, kde je psáno co vzít: přezůvky, pyžamo, náhr. oblečení.

Taky bych čekala víc info a schůzku dřív :nevim:. Asi jsme moc náročné :mrgreen:. Zbytek holt se pořeší při provozu.

Já mám v plánu zajet za kámoškou, co jí tam děti chodily a optat se jí, co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9219
17.7.13 13:55

Ta my-Trutnov, máme informační schůzku až po 14 dnech ve školce :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
17.7.13 14:27

@kocunka : :mrgreen: Taky dobrý :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
18.7.13 06:33

Hmmm…tak jo, koukám, že je to asi běžná praxe :) Poslala jsem mail uvedený na webu, když se do konce srpna nikdo neozve, uvidím… zas si říkám, že přece není možný, abych to z těch 20 nových maminek školkáčků řešila jen já :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama