První dítě - stará matka - samoživitelka - nevím vůbec nic

Anonymní
28.12.19 15:37

První dítě - stará matka - samoživitelka - nevím vůbec nic

Můj příběh je takový, je mi 40. Lékaři mi nejméně 10 let tvrdili, že spontánní otěhotnění by v mém případě znamenalo zázrak. S předchozím partnerem se nezadařilo a byl to i důvod rozchodu po 5 letech. Zázrak se teď ale stal a dost mě zaskočil. Mám pozitivní těhotenský test. Otce nechci rozebírat, ale nejedná se dlouhodobý partnerský vztah.
Chci vás poprosit o dobré rady. Hlavně vás, co jste zkušené maminky. Co určitě pořídit, bez čeho se neobejdu. Všem moc děkuji. Jinak mám velký byt a slušné úspory. Jedná se mi spíš o praktické věci. Potrat jsem nezvažovala ani vteřinu, pro mě je to nečekané požehnání a poslední šance mít dítě.
Počítám i s negativními reakcemi, ale uvítám, když jich bude minimum. Děkuji za rady a váš čas.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7636
28.12.19 15:39

To ve 40ti nemate zadnou kamaradku s detma co by vam tohle poradila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
28.12.19 15:41

V prvé řadě gratuluju :potlesk: :kytka: Jestli se radujes z těhotenství, tak je fuk, jestli ti je 20 nebo 40,hlavně, aby bylo zdravé. Jsi tedy na začátku? Máš těhotenství potvrzené doktorem? Je toho mnoho, co koupit, ale můžeš začít kočárkem, obleckama, postylkou, prebalovakem apod. Doporučuji však vydržet aspoň první trimestr a až poté nakupovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 15:45
@Cenarius píše:
To ve 40ti nemate zadnou kamaradku s detma co by vam tohle poradila?

Mám, ale tady víc hlav , víc ví.

@suzka1 píše:
V prvé řadě gratuluju :potlesk: :kytka: Jestli se radujes z těhotenství, tak je fuk, jestli ti je 20 nebo 40,hlavně, aby bylo zdravé. Jsi tedy na začátku? Máš těhotenství potvrzené doktorem? Je toho mnoho, co koupit, ale můžeš začít kočárkem, obleckama, postylkou, prebalovakem apod. Doporučuji však vydržet aspoň první trimestr a až poté nakupovat ;)

Děkuji. Jsem na začátku a ano, nemusí se to povést. Nicméně ráda bych pro to udělala maximum a nechám si ráda poradit od maminek, které mají zkušenost. Zatím spíš takový přehled, co a jak.

• Citovat
  • Nahlásit
4385

:kytka: gratuluji :srdce:
net je plný seznamů, ono dost věcí i vyplyne a něco ani potřebovat nebudeš.. kvalitní kočárek, vajíčko, pěknou postýlku (někdo má i přenosnou kolíbku, košík nebo šátkuje..), hrací deku na zem, pár chrastítek, dobré kojící podprsenky ;) láhve, pár kousků oblečení (to se pere a dítko roste strašně rychle, tak nemá smysl koupit plnou skříň stejně velkého oblečení).. dětskou kosmetiku, vaničku.. ale na to vše je dost času.. teď se hlavně hodit do pohody a pár kousků těhu-oblečení ;) jako dárky pro mimi jsem si říkala o plínky a vlhčené ubrousky, protože to pak začlo doma vypadat jak v hračkářství a miminko tolik hraček prostě neužije.. ;) přeju zdravé mimi a spokojené těhotenství :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936

Hele, já myslím, že toho není potřeba moc. Nedělej si s tím vrásky. Potřebuješ kočár, autosedačku. Postýlku ( tu já bych už po svých zkušenostech nekupovala a dítě měla hned v posteli), ideální je přebalovák do koupelny, já bych se neobešla bez monitoru dechu. Nějaké oblečky. Máš úspory, takže pohoda, co budeš potřebovat to prostě dokoupíš za pochodu a máš to druhý den doma z eshopu. Dopředu bych to já už zbytečně extra nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6306
28.12.19 15:46

Malé mimčo kromě základních věcí nepotřebuje nic, jen lásku a péči. A zvaž, jestli ne i toho otce, ale to víš určitě nejlíp, zda by vůbec o to stál. Gratuluji k těhotenství a ať ti vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3783
28.12.19 15:46

Počkala bych. Minimálně pár týdnů, rozhodně hned neblazni a nenakupuj.. To je přece blbost, ještě to nemáš ani potvrzené :nevim: a velký ultrazvuk a gen. testy tě čekají až kolem 20.tydne těhotenství, to je brána i taková hranice pro nakupování - už budeš aspoň vědět i pohlaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 15:47

@Lucy75 děkuju, vlhčené ubrousky jsou dobrý tip.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 15:48

@Lainaire8 souhlasím. Akorát si myslím, že to hrozně rychle uteče. Vždy jsem byla plánovací typ, i když všechno se naplánovat nedá. Naštěstí :).

• Citovat
  • Nahlásit
2844
28.12.19 15:49

Ahoj, taky prvne gratuluji k miminku, glavne zdrabi, tobe i drobečkovi, to je nejdulezitejsi :srdce: ted mysli hlavne na sebe a těhotenství, vzhledem k tomu jak rychle se tyto veci nakupuji pres eshopy, tak na to mas opravdu more casu, osobne bych v prvnim trimestru tohle neresila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
28.12.19 15:50
@Anonymní píše:
@Lucy75 děkuju, vlhčené ubrousky jsou dobrý tip.

ne moc, je to plné chemie, hnus na kůži. Používat na cestách a atak jo, ale ne běžně doma, ideální mít přebalovák v koupelě, dítě odnesu do koupelny, rozbalím, pod tekoucí vodou umyju a zase zabalím. Vlhčené ubrousky na celodenní používání fakt ne. Chemický sajrajt to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 15:50
  • Citovat
  • Nahlásit
26026
28.12.19 15:52

Počkej po screeningu a nebo až budeš vědět pohlaví, aby ses zase neradovala moc předčasně a hned nebláznila s výbavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3353
28.12.19 15:53

Vše už bylo řečeno, tak já jen pogratuluji a držím palce :hug:

Příspěvek upraven 28.12.19 v 15:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...