První dny s příkrmy

3458
24.11.19 18:56

První dny s prikrmem

Ahojky, mám asi hloupou banální otázku. Včera jsem začala s mrkvickou u skoro pětiměsíční plně kojence dcery. A zatím si dala tak dvě tři lžičky. Za jak dlouho zpucne děťátko třeba pět deset deka? Nespecham na ni spíš me zajímají vaše zkušenosti se začátky. Děkují :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15501
24.11.19 18:58

Hmm, ja dneska dala synovi poprvé dýni, škoda, že jsem to nezvážila, snědl to vše :mrgreen: tipla bych 3 kostky z plastové formy na led…napoprvé úspěch, snad mu to vydrží…za týden můžu poreferovat na jaké množství jsme se posunuli ;)

Příspěvek upraven 24.11.19 v 19:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52431
24.11.19 18:59

Některé za dva dny, některé za půl roku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4020
24.11.19 19:10

@Wendea71 syn teda nebyl kojeny, ale při zavádění prikrmu jedl opravdu hodně od začátku cokoliv a chuť k jídlu mu drží doteď (17M)… takže fakt záleží dítě od dítěte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
24.11.19 19:33
@Wendea71 píše:
Ahojky, mám asi hloupou banální otázku. Včera jsem začala s mrkvickou u skoro pětiměsíční plně kojence dcery. A zatím si dala tak dvě tři lžičky. Za jak dlouho zpucne děťátko třeba pět deset deka? Nespecham na ni spíš me zajímají vaše zkušenosti se začátky. Děkují :kytka:

Ja zacala dneska taky s mrkvi a sotva dve lzicky a jeste se tvarila jak tyrany dite :?
To synovi prikrmy chutnaly od zacatku.

Příspěvek upraven 24.11.19 v 19:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3458
24.11.19 19:33

Děkuju. Ona se do toho moc nežene. Uvidíme zase zítra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
24.11.19 19:34

@Wendea71 tak to má každé miminko jinak. Nás všežravec ihned pochopil co má dělat a že je to další druh potravy :lol: nic neplival ani neprskal. Prostě začal jíst. Takže malou skleničku snědl skoro napoprvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
24.11.19 19:52

My jsme zacinali na trech lzickach a kazde dva dny jsem lzicku pridala. Asi by maly snedl hned vetsi mnozstvi, ale zacina jsem zamerne takto, aby si zaludek pomalu zvykal :-) na tech 125g jsme se dostali cca za mesic. Beru to tak, ze podle doporuceni WHO se ma dite do roka nejprve nakojit a pote az dat prikrm. Hlavnim zdrojem zivin je stale MM a prikrm je od slova prikrmovat, takze neslouzi k tomu, aby se z neho miminko vylozene najedlo, ale spise k tomu, aby se s jidlem seznamilo. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14039
25.11.19 06:38

@Wendea71 To ti nikdo asi neřekne, každé dítě je jiné. Moje holky taky jen zobaly po troškách a než snědly celou porci, chvilku to trvalo :mrgreen:
Třeba až uvaříš něco jiného, bude to mít větší úspěch.

JInak je tu skupinka vaříme pro kojence a batolata , kdyby jsi chtěla načerpat inspiraci, co vařit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat