První dny v porodnici už dva dny jen brečím, máte to někdo také?

moonii77
11.1.19 16:57

První dny v porodnici už dva dny jen brečím, mate to někdo také?

Ahoj holky, už třetí den jsem v porodnici, malej je v pořádku jen nemá sestouple jedno :pocitac: varlatko které má prý v trislech tak snad samo časem sestoupi, dva dny byly ok, miminko má zásoby ještě od maminky po porodu, ale včerejší noc byla hrozná a od té doby se to semnou veze, pořád jen plakal, chování na všechny způsoby vůbec nezabirali, připadala jsem si neschopná, neumím utisit ani své první miminko, ráno mě dali na odsávačku a ani kapička pro malého, to se pak nedivím že jen plaka, vzteka se, u toho brečím i já, a tak je i jasne že ubývá na váze a neprospívá, navíc kojení se mi daří prisati pouze na jedno prso, na druhé usne a nejde to vůbec tak tě je i víc žlutý a proto je spavi, myslela jsem že v porodnici pomůžou, ale jsem tu z toho na prášky, tak po každém kojení jdeme na příkrm a malý je spokojený, ale já jsem psychicky na dně, na miminko jsem se moc těšila, ale ještě nejsem ani doma a mám pocit že to nezvládnu, dnes jsme měli sezení, a tam nám říkali co všechno může miminko mít za nemoce atd, je úplný zázrak že jsou miminka zdravá podle té kroniky, akorát další stresovani co všechno se může stát, zažila jste to některá take? :,( :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6755
11.1.19 17:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už třetí den jsem v porodnici, malej je v pořádku jen nemá sestouple jedno :pocitac: varlatko které má prý v trislech tak snad samo časem sestoupi, dva dny byly ok, miminko má zásoby ještě od maminky po porodu, ale včerejší noc byla hrozná a od té doby se to semnou veze, pořád jen plakal, chování na všechny způsoby vůbec nezabirali, připadala jsem si neschopná, neumím utisit ani své první miminko, ráno mě dali na odsávačku a ani kapička pro malého, to se pak nedivím že jen plaka, vzteka se, u toho brečím i já, a tak je i jasne že ubývá na váze a neprospívá, navíc kojení se mi daří prisati pouze na jedno prso, na druhé usne a nejde to vůbec tak tě je i víc žlutý a proto je spavi, myslela jsem že v porodnici pomůžou, ale jsem tu z toho na prášky, tak po každém kojení jdeme na příkrm a malý je spokojený, ale já jsem psychicky na dně, na miminko jsem se moc těšila, ale ještě nejsem ani doma a mám pocit že to nezvládnu, dnes jsme měli sezení, a tam nám říkali co všechno může miminko mít za nemoce atd, je úplný zázrak že jsou miminka zdravá podle té kroniky, akorát další stresovani co všechno se může stát, zažila jste to některá take? :,( :( :(

Zažila a úplně stejně jako Ty.
A jak to dopadlo? Přestala jsem se stresovat kojením.Protože přes všechny snahy jsem nic neodsála a jen mě to stresovalo.
Přešli jsme na UM.
Syn v pohodě, já v pohodě a věděla jsem jakmile začne plakat v intervalu cca 3 g, že má hlad.
Zkus se nestresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.19 17:04

3-2-1 uklidni se. Žádná učená z nebe nespadla, začátky jsou těžké, šestinedělí je od toho, aby jste si všichni na sebe zvykli. Pro miminko je příchod na svět celkem šok, ty můžeš načíst hromady knih a diskuzí a realita je pak úplně jinde. Ber to z jiného úhlu pohledu - přisaje se jen k jednomu prsu? No tak sláva, alespoň k jednomu, z toho se nají a pak zkusíte to druhý, kojení podpoř čaji, homeopatiky a samozřejmě častým přikládáním.
My ženský máme takový dar a říká se mu mateřský instinkt, který se probudí, aby nebylo nejhůř. Za pár dní půjdete domů a tam to bude jiný, klidnější, uděláš si to dle sebe. Klidně zalezeš s miminkem na celý den do deky a budete blízko sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13813
11.1.19 17:05

KLID
prostě bulí, že má hlad, dej mu příkrm a vyspi se. Mléko dorazí, až budeš v klidu a to budeš až bude prcek klidný. A pokud by mléko nebylo, tak bude umělé a co jako,
nic se neděje , fakt :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15535
11.1.19 17:09

Hlavně klid. Prikrmy nejsou žádné zlo ;) oba moji kluci museli byt první dny na prikrmu, protože mi naskakuje pozdě laktace. U prvního jsem to obrecela, u druhého naprosto v pohodě. Oba jsem nakonec kojila 18 měsíců, laktace se mi rozjela az doma v klidu. A i kdyby ne, tak co - dostali by um a vyrostli tak jako tak. Druhy syn cely pobyt v porodnici prorval, noční můra v kostce - ale vzala jsem si ho do postele, ty nemocniční jsou veliké :mrgreen: a nějak jsme to preklepali. Doma si to sedlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1165
11.1.19 17:10

V porodnici jsem byla celá vyjukana. Taky nevedela co s ním, když brečel. Strašně jsem se těšila domů. Ale doma jsem měla poporodní depresi, pořád jsem brečela - prakticky bez důvodu. Malý to cítil a brečel taky a o co víc brečel, o to víc jsem brečela já. Přes den moc nespal a v noci ho bolelo bříško. Byla jsem zralá na psychiatra. Ale časem to všechno přešlo a bylo dobře. Zjistila jsem co a jak a konečně se dostavila radost z miminka. Drž se, bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18264
11.1.19 17:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už třetí den jsem v porodnici, malej je v pořádku jen nemá sestouple jedno :pocitac: varlatko které má prý v trislech tak snad samo časem sestoupi, dva dny byly ok, miminko má zásoby ještě od maminky po porodu, ale včerejší noc byla hrozná a od té doby se to semnou veze, pořád jen plakal, chování na všechny způsoby vůbec nezabirali, připadala jsem si neschopná, neumím utisit ani své první miminko, ráno mě dali na odsávačku a ani kapička pro malého, to se pak nedivím že jen plaka, vzteka se, u toho brečím i já, a tak je i jasne že ubývá na váze a neprospívá, navíc kojení se mi daří prisati pouze na jedno prso, na druhé usne a nejde to vůbec tak tě je i víc žlutý a proto je spavi, myslela jsem že v porodnici pomůžou, ale jsem tu z toho na prášky, tak po každém kojení jdeme na příkrm a malý je spokojený, ale já jsem psychicky na dně, na miminko jsem se moc těšila, ale ještě nejsem ani doma a mám pocit že to nezvládnu, dnes jsme měli sezení, a tam nám říkali co všechno může miminko mít za nemoce atd, je úplný zázrak že jsou miminka zdravá podle té kroniky, akorát další stresovani co všechno se může stát, zažila jste to některá take? :,( :(

Bože můj, čím Vás to tam krmí?? :cert:
Ty potřebuješ především klid..klid a mít miminko u sebe. A často přikládat, fakt často. Jak ovšem už se najelo na příkrmy, tak je to složitější, mimi se napapká příkrmu..takhle ti bude mléko ubývat..udržet si ho ovšem můžeš odsávačkou. I když teď nic neteče, tak odsávej, pravidelně, nevzdávej to. Za den dva ti to pomůže rozjet mléko. Je to jednoduchá rovnice - čím víc miminko pije (odsáváš), tím víc se mléka tvoří. Ale ne hned za hodinu, je tam tak den dva prodleva, než si to „tělo přebere“. Z mého úhlu pohledu je v tomhle porodnice moc tlačena na „výkon matky“, přibírání dítěte atd..přitom laktace se někdy plně rozjede třeba až druhý, třetí den po porodu. Snažila bych se co to jde přikládat a odsávat a ty příkrmy potom, pokud to půjde, omezovat, až zase najet jen na kojení. Snad to pomůže. I když zkušenost nemám s příkrmy v porodnici. Ale rovnice poptávka = nabídka funguje na laktaci vždycky. A hlavně psych. uvolnění a klid. Nemůžu říct křivého slova na porodnici, kde jsem rodila druhou dceru. Klid, vyplňování jen nezbytných věcí jako množství kojení, kakání a čůrání (žádné blbosti okolo, jako absolvované polohy u kojení atd.). Vážilo se dítě jen občas, rozhodně ne po každém kojení, to je nejen stresující pro matku, ale hlavně absolutně nic nevypovídající, protože na jedno nakojení může dítě vypít hodně a na druhé zase malinko, dítě je člověk a ne stroj.
Můžeš si také nechat přinést od někoho z rodiny Leros čaj pro kojící matky, ten je výborný a tak 2-3× denně šálek si dát. A dostatečně pít vodu.
Návod na přisátí miminka k prsu: bradavkou přejíždíš po pusince a až miminko otevře dokořán pusinku, tak šup, dáš mu tam rychle prso ;). Nesmí sát jen bradavku, to by mléko neteklo a ty by jsi měla ukousané bolavé bradavky, mimi musí mít v puse i dvorec.

Příspěvek upraven 11.01.19 v 17:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
11.1.19 17:12

to co zazivas je naprosto normalni, pri prvnim diteti jsem mela to samé, nejlepsi je nedavat prikrmy a pockat opravdu az se ti zpustí mléko, byva to prave ten 3. den, treba uz ted vecer se ti nalijou prsa a nebudes vedet co s mlékem, uvidís ;), zas pokud brečí a víš duvod - že má hlad a po príkrmu je spokojený tak je to ok nez abys nevedela co mu je. také jsem spolehala na sestricky v porodnici ze pomuzou (kojila jsem jen pres kloboucky) a prd, az doma jsem si to udelala podle sebe takze se neboj ze to doma nezvladnes, naopak budes mit klid a nebudes se nikoho doprosovat, klidne si zavolas laktacni poradkyni kdyz by bylo potreba a ta ti pomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3882
11.1.19 17:13

To bude dobry, dej mu dokrm a je to. Bud se mleko spusti s nebo ne, nic se nedeje. Doma bude vse lepsi, casem :mrgreen: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
11.1.19 17:13

:hug: :hug: Buď úplně v klidu. Mléko se nemusí udělat hned. Přikládej, když řve hlady, dej příkrm a když náhodou usne, lehni si v klidu taky. Všechno bude OK. V domácím prostředí ti určitě bude i lépe na duši, zařiď si tatínka, babičky a spol., aby ti v prvních dnech pomohli, navařili, nakoupili a věř, že vše bude v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.19 17:14

U prvního dítěte jsem brečela, že divně dýchá, že ho neumím chovat a vygradovalo to těsně před spuštěním laktace, večer těžká schiza, ráno na hrudníku dva nality melouny :lol:
Ale různé psychické „stavy“ celé šestinedělí. Byl to zřejmě mix všeho možného, žádný bonding, vystesli mě se streptokokem, prvorodička…
Vím, že se to dá jen těžko ovlivnit, ale já si pořád říkala hormony, hormony, ty za to můžou, realita je jinak.
U mladších dětí už proběhl bonding, žádné odloučení, už jsem věděla, že před nástupem laktace budu mít divné myšlenky a všechno bylo v klidu a hormony měli dobrý start, takže moc neobtěžovaly 8)
S kojením mi taky nikdo nepomohl, ač jsem pořád chodila prosit, ať mi ukážou jak přiložit, tak jsem to zkrátka pořád dokola zkoušela, i za cenu bolesti, měla jsem zřejmě ploché bradavky a dítě mělo spodní ret úplně vcucly dovnitř, takže přiložit správně bylo skoro nemožné.
Naštěstí jsem šla po 72h domů, kde jsem měla klid a mohla se válet v posteli s miminem, aniž by měl někdo blbé řeči, že má být v postýlce, to dost pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
324
11.1.19 17:17

Co jsem tak slyšela od kamarádek, tak takové pocity jsou po porodu úplně normální a přejde to :kytka: Bude dobře, uvidíš! Buď ráda, že máš krásné zdravé miminko, jsou tu tací, kteří je mít nemohou nebo se jim to už dlouho nedaří, tak jako mě… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
11.1.19 17:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už třetí den jsem v porodnici, malej je v pořádku jen nemá sestouple jedno :pocitac: varlatko které má prý v trislech tak snad samo časem sestoupi, dva dny byly ok, miminko má zásoby ještě od maminky po porodu, ale včerejší noc byla hrozná a od té doby se to semnou veze, pořád jen plakal, chování na všechny způsoby vůbec nezabirali, připadala jsem si neschopná, neumím utisit ani své první miminko, ráno mě dali na odsávačku a ani kapička pro malého, to se pak nedivím že jen plaka, vzteka se, u toho brečím i já, a tak je i jasne že ubývá na váze a neprospívá, navíc kojení se mi daří prisati pouze na jedno prso, na druhé usne a nejde to vůbec tak tě je i víc žlutý a proto je spavi, myslela jsem že v porodnici pomůžou, ale jsem tu z toho na prášky, tak po každém kojení jdeme na příkrm a malý je spokojený, ale já jsem psychicky na dně, na miminko jsem se moc těšila, ale ještě nejsem ani doma a mám pocit že to nezvládnu, dnes jsme měli sezení, a tam nám říkali co všechno může miminko mít za nemoce atd, je úplný zázrak že jsou miminka zdravá podle té kroniky, akorát další stresovani co všechno se může stát, zažila jste to některá take? :,( :(

jéé to je jak kdybych to psala já před 3 měsíci :-) tvé pocity jsou naprosto normální. Ale zkus se od nich odprostit a soustředit se na miminko to tě ted potrebuje nevic. S tim kojenim je to tezke, me se 100% kojit nepodarilo a to jsem pro to delala opravdu psi kusy. Ohledne nemoci se neboj, pokud se miminko narodilo zdrave tak zdrave pravdepodobne bude dal a vic je proste osud. Drzim palce at vas pusti brzy domu.

• Nahlásit
  • Citovat
18264
11.1.19 17:20
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už třetí den jsem v porodnici, malej je v pořádku jen nemá sestouple jedno :pocitac: varlatko které má prý v trislech tak snad samo časem sestoupi, dva dny byly ok, miminko má zásoby ještě od maminky po porodu, ale včerejší noc byla hrozná a od té doby se to semnou veze, pořád jen plakal, chování na všechny způsoby vůbec nezabirali, připadala jsem si neschopná, neumím utisit ani své první miminko, ráno mě dali na odsávačku a ani kapička pro malého, to se pak nedivím že jen plaka, vzteka se, u toho brečím i já, a tak je i jasne že ubývá na váze a neprospívá, navíc kojení se mi daří prisati pouze na jedno prso, na druhé usne a nejde to vůbec tak tě je i víc žlutý a proto je spavi, myslela jsem že v porodnici pomůžou, ale jsem tu z toho na prášky, tak po každém kojení jdeme na příkrm a malý je spokojený, ale já jsem psychicky na dně, na miminko jsem se moc těšila, ale ještě nejsem ani doma a mám pocit že to nezvládnu, dnes jsme měli sezení, a tam nám říkali co všechno může miminko mít za nemoce atd, je úplný zázrak že jsou miminka zdravá podle té kroniky, akorát další stresovani co všechno se může stát, zažila jste to některá take? :,( :( :(

Založila jsi dvě diskuse..odpovídala jsem do té druhé, ale zkopíruju to i sem:

Bože můj, čím Vás to tam krmí?? :cert: (myslím tím to strašící sezení).
Ty potřebuješ především klid..klid a mít miminko u sebe. A často přikládat, fakt často. Jak ovšem už se najelo na příkrmy, tak je to složitější, mimi se napapká příkrmu..takhle ti bude mléko ubývat..udržet si ho ovšem můžeš odsávačkou. I když teď nic neteče, tak odsávej, pravidelně, nevzdávej to. Za den dva ti to pomůže rozjet mléko. Je to jednoduchá rovnice - čím víc miminko pije (odsáváš), tím víc se mléka tvoří. Ale ne hned za hodinu, je tam tak den dva prodleva, než si to „tělo přebere“. Z mého úhlu pohledu je v tomhle porodnice moc tlačena na „výkon matky“, přibírání dítěte atd..přitom laktace se někdy plně rozjede třeba až druhý, třetí den po porodu. Snažila bych se co to jde přikládat a odsávat a ty příkrmy potom, pokud to půjde, omezovat, až zase najet jen na kojení. Snad to pomůže. I když zkušenost nemám s příkrmy v porodnici. Ale rovnice poptávka = nabídka funguje na laktaci vždycky. A hlavně psych. uvolnění a klid. Nemůžu říct křivého slova na porodnici, kde jsem rodila druhou dceru. Klid, vyplňování jen nezbytných věcí jako množství kojení, kakání a čůrání (žádné blbosti okolo, jako absolvované polohy u kojení atd.). Vážilo se dítě jen občas, rozhodně ne po každém kojení, to je nejen stresující pro matku, ale hlavně absolutně nic nevypovídající, protože na jedno nakojení může dítě vypít hodně a na druhé zase malinko, dítě je člověk a ne stroj.
Můžeš si také nechat přinést od někoho z rodiny Leros čaj pro kojící matky, ten je výborný a tak 2-3× denně šálek si dát. A dostatečně pít vodu.
Návod na přisátí miminka k prsu: bradavkou přejíždíš po pusince a až miminko otevře dokořán pusinku, tak šup, dáš mu tam rychle prso ;). Nesmí sát jen bradavku, to by mléko neteklo a ty by jsi měla ukousané bolavé bradavky, mimi musí mít v puse i dvorec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
11.1.19 17:25

Plakala jsem cele tei dny. Mimino rvalo hlady. O kazdy prikrm jsem na jolenou prosila. Sestricky rikaly : “maminko neplacte, miminko place z vas”. A ja jen brecela, cele noci nespala. A pak jsem se rano vzbudila, prsa jako Doly Buster, mimino se najedlo a spalo a spalo.

Vydrz. Zacatek je tezkej. Az se spusti mliko/nebo se da Um, ty budes doma a teochu polevi hormony, bude lip:):)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama