První doba porodní....

Macekk22
14.3.10 16:14

První doba porodní....

Ahoj holky, jsem 38+5 a bohužel se furt nic neděje a podle doktora to na porod zatim nevypadá, čípek stále uzavřený, tvrdý.Nabízel mi už Hamiltona, zatím jsem odmítla.Chci se zeptat, jak jste to měly Vy a jaký to má vliv na první dobu porodní, když mám stále tvrdý a uzavřený čípek.Prodlužuje se tím první doba porodní?Pamatujete si, jestli Váš doktor odhadl dobře podle vyšetření, že budete rodit brzo nebo ještě ne od poslední kontroly, kdy jste u něj byly?Zítra jdu na kontrolu opět, tak sbírám informace a eventuelně si nechám udělat toho Hamiltona, když bude nález stále stejný.Díky moc za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

598
14.3.10 16:19

ahoj , nevím kam všichni tak spěcháte, miminko má normálně růst v bříšku 40týdnů a tak kam spěchat, ono bude vědět kdy má přijít na svět. Užívej si poslední chvíle klidu,pak už nikdy klid mít nebudeš. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
14.3.10 16:20

Ahojky,

neboj, až miminko bude připravené, ohlásí se samo. Ještě ti zbývá týden a věř, že mu je nejlépe u tebe v bříšku a vůbec se mu nedivím, že nikam nespěchá :potlesk: Jinak toto prošťourání mi udělala moje gynekoložka u druhého těhotenství přesně v den termínu, do té doby bych nic nedělala, vždyť těhotenství má v ideálním případě trvat 40 týdnů, tak kam spěchat. Chápu ale ten poslední měsíc, to už člověk počítá hodiny (ba minuty), viď? Jinak jsem od té chvíle cítila silný tlak v podbřišku a za pár hodin se mi rozjel porod - do 12 hodin po tomto „zákroku“ jsem porodila. Je fakt, že mi to tím rozpumpovala, ale jak říkám, dítě jsem rodila na den v termínu. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
14.3.10 16:27

Ahojky, to nevím, proč by Ti měl dělat už teď Hamiltona? Prý průměrná délka těhotenství je 40tt+3, takže není kam spěchat. Osobně se tímto vůbec nestresuji, začala jsem se otvírat ve 32.tt a to jsem obrečela, nyní jsem ráda, že mimi vydrželo a doufám, že vydrží ještě těch pár dní. Sice mě bolí „celý podvozek“ (naléhá hlavičkou na stydkou kost), ale říkáme si, že momentálně je to to nejlepší. Navíc si chci ještě užít ten pocit mít ho v bříšku, třeba už se víckrát nepoštěstí. :dance:
Nicméně první doba porodní se tím prý nemění, Hamilton nemusí být vždy „úspěšný“ a gyndr je jen doktor a nepozná, kdy se to „spustí“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Macekk22
14.3.10 16:35

Já bych taky ještě počkala, ale mám strašně oteklý nohy, nevejdu se už ani do bot a teď už i vysoký tlak, takže to doktor už chce uspíšit ze zdrav. důvodů.Já jsem myslela, jestli má na první dobu porodní vliv to, jak je čípek tvrdý nebo měkký, uzavřený atd.....

• Nahlásit
  • Citovat
35545
14.3.10 16:46

Aha, tak to asi není dobré, to zřejmě hrozí preeklampsie. Oskenovala jsem Ti z „chytré knížky“, co tam píší, ale zřejmě Tě to moc neuklidní. :think: V nejhorším to budeš muset opravdu na lékařích (pokud zklame matka příroda). Hodně štěstí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17042
14.3.10 16:50

Ahojky,
já rodila 37+5. Den před tím než se mi rozjely první kontrakce, jsem byla v poradně. Říkala jsem Dr. že mi nejspíš odešla hlenová zátka, ona ale po vyšetření říkala, že se ještě vůbec neotevírám a na porod to zatím vůbec nevypadá :-). Takže ti možná dám naději, porod se může krásně rozjet, i když to na něj ještě vůbec nevypadá. Prostě může to být z fleku tady :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3963
14.3.10 16:57

Ahoj, v poradně jsem byla naposledy někdy v 39 + 0, nic nenasvědčovalo porodu. Do porodnice jsem vyrážela ve 40 + 0 a i tam to vypadalo na poslíky, ale dr. si mě tam nechal, že bych stejně druhý den asi přijela.. Malej se narodil za 4 hodiny.. Takže to, že teď se nic neděje, neznamená, že první doba porodní bude dlouhá. Přeju pohodový porod :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
14.3.10 17:04

Ahoj, mě zátka odešla týden před porodem. V den termínu jsem byla na kontrole, poslali mě domů s tím, že v nejbližší době neporodím, zavřená a pokud budu rodit, tak dlouho :roll: prostě děs, za 12 hodin praskla voda a za 6 hodin byla dcera venku. Ještě, když jsme přijeli do porodnice, tak mě poslali spát s tím, že budu rodit dlouho a nejdřívě další den, že mám kontrakce mi nikdo nevěřil, ani monitor nic neukázal…
Každý je jiný, držím palce, ať jsi ty i mimi v pořádku a rychlý porod!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Macekk22
14.3.10 17:31

Díky moc holky, jsem docela vystrašená, ostatně asi jako každá prvorodička.Jsem ráda, že to, jestli mám uzavřený čípek nebo tvrdý nemá vliv na první porodní dobu nebo asi jak u koho.Někde jsem četla, že ke změkčení čípku pomáhá mužské sperma, ale u mě to teda bohužel nefunguje… :cry: Zítra si nechám tedy udělat ten hmat a jestli se nerozjede porod, tak nastoupím do nemocnice na vyvolání s tím jsem už smířená.

• Nahlásit
  • Citovat
1180
14.3.10 17:42

jo, to mě taky na kontrole v 39+0 řekl doktor, že to nevypadá ani v nejmenším a že se těší na setkání za týden, a v 39+2 jsem šupajdila do porodnice :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20336
14.3.10 17:47

Klid, to že tam Dr. nic neviděl, neznamená, že třeba za hodinu nemůež začít rodit :wink:
Mě od 35tt Dr, vyhrožovala předčasným porodem, otevřená jsem byla na 2 cm, čípek měkký a stejně jsem porodila až 40tt+3…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24434
14.3.10 17:49

Držím pěsti, aby to proběhlo hladce a bez problémů :palec: Ráno kolem deváté podle dr. „se možná něco chystá, spíše ne“ a večer o půl šesté mimčo na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
14.3.10 19:05

Macku, buď úplně v klidu, vliv to na porod nemá žádnej, nechápu, proč to doktor vůbec řeší a hlavně proč se ti takto brzo snaží vyvolat porod hamiltonem? U prvního těhu jsem měla čípek beze změn ještě několik dnů před porodem, porod pak trval 7 hodin - od prasknutí vody do narození syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7601
14.3.10 19:25

Macku, vyvolání v tvém týdnu? Vyvolává se až při přenášení nebo pokud bys měla problémy. To, že máš otoky a vysoký tlak nic neznamená, musela bys mít ještě nález v moči. Já mám taky šílené otoky a tlak vyšší a nikdo z toho nešílí, týden přenáším a je klid, žádný Hamilton nebo nic takového. Podle mě je to hnus a ještě tak dlouho před termínem. Těhu smí trvat až 42.týdnů, pak by teprve měli vyvolávat, bohužel běžná praxe je vyvolání v 41+3 :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama