První dort k narozeninám

86
18.1.20 10:21

První dort k narozeninám

Dobrý den maminky. Chtěla jsem se zeptat, z čeho jste dělali dort svým prckum k prvním narozeninám.. Děkuji za incpiraci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.1.20 10:27

Z toho, co chutná dospělým. V roce bych dítěti asi dort necpala a už vůbec ne takový ten potažený tou hnusnou chemickou hmotou, které se teď říká marcipan, ale kolem marcipánu ani neletěla.
Myslím, že prckovi je to v roce úplně jedno.

• Citovat
  • Nahlásit
25223
18.1.20 10:36

Budeme dělat klasický, piškotový, s ovocem a krémem z tvarohu a šlehačky. Pro dospělé a starší děti. Prcek ochutnat může, ale vyloženě pro něj dort dělat nebudu. Bude mu to jedno, stejně jako dárky. Nejvíc ocení asi balónky, a možná svíčku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1809
18.1.20 10:39

Já dělala z piškotů a krém byl myslim tvaroh a zakysaná smetana. Nahoře banany a jahody. Vzhedově byl nic moc. Nerada peču. Ale nechtěla jsem k prvním narozeninám kupovaný. Ty marcipánový nekupuju vůbec, je to sice hezké na pohled, ale nikdo to nejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
18.1.20 10:41

My jelikoz mame abkm, tak udelam piskot a nahoru puding(jablko, skorice) z vody a nastrouham do nej jablicka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
18.1.20 10:42

Ja planuji pro dite toto, ale mam letniho prcka… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9106
18.1.20 10:44
@Planetka85 píše:
Ja planuji pro dite toto, ale mam letniho prcka… :-)

Tak ten je perfektní :pankac: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
18.1.20 10:46

@Terka2912 Dělala sem nepečený. Do spod piškoty a ty sem trochu pokapala šťávou s ovoce, pak vrstva krému z tvarohu se zakysanou smetanou a na to kompotovaný ovoce a pak zase krém a navrch ovoce a piškoty a dala sem tam dva krtečky a kočičku z marcipánu. Dcera ten dort řádně prozkoumala a trochu i snědla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13316
18.1.20 10:48

Já budu dělat úplně normální dort. Jen nebudu potahovat fondánem. Udělám jen figurky. Syn stejně sní pár lžiček, takže nemá cenu dělat dort bez cukru atd. A nám dospělým by nechutnal ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4212
18.1.20 10:51

Dělala jsem cheesecake :-) Syn si dal kousek, zbytek snědli dospěli :-) jahodovy s mascarpone a susenkovy základ byl s maslovych susenek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
18.1.20 10:59
@Terka2912 píše:
Dobrý den maminky. Chtěla jsem se zeptat, z čeho jste dělali dort svým prckum k prvním narozeninám.. Děkuji za incpiraci..

Měli jsme Harlekýn, protože syn neprojevil pražádnou chuť na dort. My jsme si pochutnali a dítě si všímalo hlavně darovaných hraček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
18.1.20 11:03
@Anonymní píše:
Z toho, co chutná dospělým. V roce bych dítěti asi dort necpala a už vůbec ne takový ten potažený tou hnusnou chemickou hmotou, které se teď říká marcipan, ale kolem marcipánu ani neletěla.
Myslím, že prckovi je to v roce úplně jedno.

Marcipán tomu říká jen ten, co neví, co je marcipán. Synovi se potahovaný dort líbí, tak zatím takový k narozeninám měl, ale dospělí ten potah celkem neradi. Takže příští rok bude nejspíš po 3 letech konečně bez potahovačky. Ale všichni, co jsme ji ochutnali, žijí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
18.1.20 11:03

@Terka2912 pro dospělé jsem dort koupila. Malé jsem udělala maličký nepeceny - na dno formičky vyskladat piškoty, na to banán na kolečka, zalít kysanou smetanou (já ji trochu prisladila, ale není to nutné). Na to ještě jednu stejnou vrstvu všeho. Dát vychladit do lednice (ideálně přes noc). Pak jsem kolem dokola vyskladala cukrářské piškoty, ovazala stuhou a nahoru nasypala maliny, borůvky a jahody. Něco asi jako na tomto obrázku. Nakonec ho jedli i někteří dospělý, byl výborný :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
18.1.20 11:08

@Verurizeckova teče mi slina :oops: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
18.1.20 11:16
@Lennynnel píše:
@Verurizeckova teče mi slina :oops: :lol:

Já po tý fotce šla prozkoumat lednici, jestli tam nenajdu alespoň něco trochu podobného, abych zahnal chutě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat