První Hexa už jedině ve třech měsících, ne později

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

koala123
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 12.01.17 09:33
První Hexa už jedině ve třech měsících, ne později

Maminky, co máte teď děti kolem dvou měsíců a domlouvaly jste se na prvním očkování, nabídl vám nějaký doktor, že je možné očkování odsunout na pozdější věk dítěte? Třeba na půl roku? Ten můj mi sdělil, že ministerstvo vydalo vyhlášku, že první tři dávky se musí dítěti dát do sedmi měsíců, takže se musí začít očkovat už v těch třech měsících. Pojišťovna tyto termíny kontroluje a kdyžtak lékaři vakcínu neproplatí. Prý to vymáhají i pět let zpětně za děti, co v minulosti naočkovali později. Prý je to tedy pro všechny stejné pravidlo, přesto mám pár známých, co je jim doktor ochotný očkování odložit. Jakou máte zkušennosti vy? Budete očkovat taky už ve třech měsících?

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

brulinka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 12.01.17 09:36

Kecá… je to lež jak věž… syn má 8 měsícu a očkovaný zatím není!!.. Někdo tu bude přesněji vědet do jakého věku se má dát první hexa.. Ale váš doktor kecá

Pitrskapp
Nováček 5 příspěvků 12.01.17 09:38

Na očkování jdeme příští týden - malý bude mít 9 týdnů. Odložení jsme neřešili, věřím naší doktorce, že to bude v pořádku :) vím, že hodně maminek odkládá co to jde, takže možná nějaká čerstvá novinka? :nevim:

Lelio
Kelišová 5900 příspěvků 12.01.17 09:44

Prvni davka by podle vyhlasky mela byt nejpozdeji v 10 mesicich, aby se v roce stihla druha davka a do 18 mesicu +1, tj. Schema 2+1. Ppvinne ockovani si urcite hradit nemusite, to je hloupost :)

medunka23
Kelišová 7035 příspěvků 12.01.17 09:45

Jen teda to vymáhání zpětně mi přijde jako blbost, nemůžou vymáhat něco, co bylo možné před vydáním této vyhlášky, proto mi to celé nesedi :think:

alenka84
Neúnavná pisatelka 19039 příspěvků 12.01.17 09:45

@koala123 Nám doktorka říkala, že třetí dávka musí být do roka (u schématu 3 + 1, jak je to u 2 + 1 nevím), že není kam spěchat, když byl prcek teď nemocný a nemohl tu třetí dávku dostat…první dávku dostal někdy ve 4 měsících

Martina211
Kecalka 484 příspěvků 12.01.17 09:45

Mám syna necelých 5 měsíců. První hexu dostal přesně ve 4 měsících. Takže je to kec.

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 09:46

@koala123 nová vyhláška k očko je pořád v legislativním procesu, to je divný.

Katche
Kecalka 471 příspěvků 12.01.17 09:47

Je to canc. Nelze to retroaktivně, to je proti ústavě.

medunka23
Kelišová 7035 příspěvků 12.01.17 09:47

Jinak bych pockala co ti odpoví z pojišťovny. Ja fakt byla v pondělí u doktorky a nic takoveho u skoro šestiměsíční neříkala, jen že dame schéma 2+1 což jsem stejně chtela

blueberryx
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 12.01.17 09:49

Syn ma 5 mesicu a jeste oockovany neni. Zatim odkladame. Doktorka s tim nema problem.

Annci
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 12.01.17 09:52

Taky si myslím, že by doktoři spustili velké haló, kdyby měli doplácet za něco, co před pěti lety nevěděli. To odporuje zdravému rozumu. Na druhou stranu naši zákonodárci dokážou vymyslet ledacos :think:

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 12.01.17 09:53

Jezis co je to za vymysly :roll: dcera ma ted 8 mesicu a prvni davku jsme davali v 6ti mesicich a zvolila jsem si schema 2+1. Doktorka jen strasila moznymi riziky, ale nic o tom, ze by neslo ockovat dyl, nerikala a nikde jsem takovouhle informaci ani necetla/neslysela. A co jsem tam vycetla po netu, tak prvni davka by se mela stihnout do 10 mesicu veku ditete, protoze nejlepe by mela byt Hexa vakcina komplet naockovana do 18 mesici veku ditete.

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 6 inzerátů 12.01.17 10:15

To nevim. Je nam 6 měsíců a jeste nic. Spis ze zdravotních duvodu. Ma se očkovat zdravé dite, zařízeními je nemocné, dostane doktor pokutu?!?

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 10:26

@koala123 přesně lze! Já mám teď děcko 3 týdny necelé staré, v pondělí jsem doktorce řekla, ze očkovat první dávku nechám třeba až kolem 4-5 měsíce a řekla, ze klidně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >