První jízda po autoškole

9.7.20 21:42

První jízda po autoškole

Mám čerstvě řidička včera sem si ho vyzvedla a zítra bych měla jet poprvé sama po autoškole.
Sem se chtěla zeptat jak jste na tom byli vy po autoškole a jestli máte nějaký tipy jak začít
Jako popravdě sem s toho nervózní už teď ale těším se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

645
9.7.20 21:44

Nejezdila jsem sama, ale s pritelem, nebo tatkou… Az teprve po nekolika jizdach jsem se odvazila jet sama… Do obchodu pro mleko, do vedlejsiho mesta, pak az do centra Prahy do prace :joy:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4337
9.7.20 21:47

Jezdila jsem s tatkem hodně dlouho, než jsem si troufla sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
9.7.20 21:48

@Michelinnxnxnx Jezdil se mnou manžel. No a když jsem jela poprvé sama, tak mě hned stavěli policajti, že nesvítím :-D Hele rada není, hlavně klid a nohy v teple. Ale ono se to hezky říká. Taky jsem byla vyklepaná jak startka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
9.7.20 21:49

Nejela jsem sama. A když už jsem sama začala frčet, tak to bylo stylem, že před jel buď přítel nebo taťka a já jela za ním. To mi dodalo odvahy. Chce to jenom začít, ono to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
9.7.20 21:54

Ja první řidičák měla v 16 na motorku a to jsem hned jezdila sama. První jízdy jsem se dostal klepala, ale stačí jezdit a jezdit a pak to přešlo. Pak když jsem dostala řidičák na auto jsem byla zvyklá na ten „provoz“ a nejhorší bylo se učit parkovat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
9.7.20 22:05

Jela jsem tenkrát s tátou a auto mi zdechlo na první křižovatce :D naštěstí bylo 10 dopoledne v týdnu, takže nebyl takový provoz a po pár pokusech se mi podařilo rozjet. Ještě párkrát mi to potom zdechlo při rozjíždění, ale jak jsem si zvykla na auto, bylo to v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17445
9.7.20 22:09

Ja jela sama, chlap mi do toho akorat kecal a delal to jeste horsi, hlavne se nebat a necekat dlouho nez vsechno z autoškoly zapomenes :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
9.7.20 22:09

Jestli si nejsi jistá, tak buď se vyhýbej silnému provozu a nebo jezdi s někým. Taky může pomoct jezdit s vlastním křápem autem než třeba s manželovým drahým a novým apod. - pro psychologický efekt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.20 22:17

@david74 naštěstí jedu jen přes hrozný zapadákov do práce kde projedou tak dvě auta denně Takže to snad nebude taková hrůza :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
9.7.20 22:45

Já osobně tedy řidičák nemam ale mam kamarádku co si ho dělala hned v 18 a po autoškole jezdila sama do školy každý den, je to asi o zvyku, na začátku to bude těžký ale pak už to bude v klidu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
9.7.20 23:16

Pro mě bylo po autoškole nejlepší sednout za volant sama. Víš tak, že se musíš maximálně spolehnout sama na sebe, nikdo ti neporadí. A tak se člověk nejdřív otrká a získá jistotu. Nepřeceňovt své řidičské schopnosti. Raději s rozvahou a v klidu. Přeji šťastné kilometry :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
9.7.20 23:21

Uz je to dávno co mám řidičák ale na první jízdu o samotě nikdy nezapomenu. Jela jsem kousek okrajovou části města i když místy křižovatky a horší silnice nepřehledné.. vyklepana sem byla neskutečně, když jsem dojela do cíle, asi půl hodiny jsem to rozdychavala a přemýšlela jak to auto dostanu pak zase domů :grin: :grin: :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.7.20 23:25

Já jsem první jízdu jela s mamkou do obchodu… Je to samozřejmě jiné, už vedle tebe nikdo nesedí, neříká ti dělej tohle a teď jeď a nemá svoje pedály, na autě už nemáš ten nápis autoškola už si pro každého beznej řidič… Ale jedeš si po svém, držíš ruce na volantu jak chceš a když pojedeš 52 a ne 50 tak tě za to nikdo nesprdne… Začni jezdit kratke trasy, kde to znáš, jen po městě… Az si budeš trochu víc jistá zkus jiné, větší město… Ale prahu bych jako první jízdu nedávala… Když někdo pojede s tebou budeš klidnější… Hlavně si jed podle sebe, když budeš stát na kruhaci 10 minut tak tam prostě budeš stát, je to jen na tobě, rid tak aby ses cítila dobře… Když ti to chcípne, tak se nadechni nastartuj a v klidu to znova zvládneš… Každej jednou začínal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13862
10.7.20 08:58

Do toho přijdeš. :hug: Já jela poprvé s mamkou v jejím autě, chciplo mi to hned při vyjizdeni z parkoviště, takže stres hned od začátku. :lol: Jela jsem jen kousek, neprekrocila jsem 30 km/h, mamka celou cestu vzdychala a hekala, že jedu hrozně.
Jezdím už dva měsíce ve svém autě a je to lepší, zvykla jsem si. Dokonce mě to začalo hrozně bavit. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama