První kolo obě brzdy celistové ne zadní jako torpedo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

helcisek
Kecalka 327 příspěvků 6 inzerátů 12.03.18 18:29
Prvni kolo obe brzdy celistove ne o zadni jsko torpedo?

Dobry den, chceme koupit dceri necele ctyri roky, prvni kolo. Jaka brzda je vhodnejsi pro deti co na kole jeste nejezdili. Tzv. torpedo, kdy zadni brzda brzdi slapnutim slapky dozafu nebo muzou byt obe celistove, tedy packa na riditkach? Moc dekuji za nazory a rady zkusenych maminek ????

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 18:34

Pokud nechcete jezdit jen někde na plácku před barákem, tak pochybuji, že čtyřleté dítě, které se navíc na kole teprve učí, zvládne ubrzdit kopec pouze pomocí ručních brzd.
Navíc v této věkové kategorii snad ani kola bez torpéda nesplňují podmínky stanovené pro český trh (i když k dostání samozřejmě jsou).

ntkv
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 12.03.18 18:56

Moje zkušenost je, že dítě neumáčkne brzdu, respektive nemá tak dlouhé prsty aby to vůbec dokázalo. Třeba má někdo jinou zkušenost, ono i trvá, než zabrzdí tím torpédem, ale zabrzdí.

Pipet
Generální žvanilka 23994 příspěvků 12.03.18 19:08

Ruční brzdou nedokáže zabrzdit… Nejspíš ji ani nedokáže zmáčknout.

Soňa Zacharová
Závislačka 3262 příspěvků 12.03.18 19:17

@helcisek Syn má čelisťové brzy je tu 3,5 a brzdí krásně naučené to má s kolového odrážedla. Ale i tak ho z kopce raději držím. Doporučuji udělat stejný test jak jsme to absolovali my dojít do jakéhokoliv prodejny kol aby si to malá sama vyzkoušela a hlavně bacha na velikost kola je to podle centimetrů dítě. My dávali kolo k 3 narozeninám.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 19:17

Tak ona tuhost brzdy se dá nastavit, u dražších kol možná jde i nastavit vzdálenost brzdové páky od gripů (nebo vybrat kolo, kde dítě dosáhne). Pokud má třeba dítě zkušenost s koloodrážedlem s brzdou, dokáže si přední brzdou na kole přibržďovat.
Nicméně pokude se rozjede někde z kopce, kde to bude ještě drncat, tak prostě nezvládne řídit, mít prtsy na pákách a ještě vyvibout dostatečnou sílu, aby mu to včas a bezpečně zabrzdilo.
U torpéda využije dítě plnou váhu svého těla a zároveň může řídit.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 13 inzerátů 12.03.18 19:45

Tak syn už od kolo odrážedla používal jen ruční brzdu, když přešel na kolo, tak také, systém torpéda nikdy nepochopil. Neměl problém nikdy zabrzdit, ale on měl vždy dlouhé a silné prstíky. Dcerka, 3 roky také torpédo nechápe, brzdí také pouze ruční.

helcisek
Kecalka 327 příspěvků 6 inzerátů 12.03.18 19:45

Dekuji vam za nazory. Je to logicke, pri jizde z kopce je fakt, ze by dite nemuselo zvladnout brzdit rucni brzdou a ovladat riditka. Vubc jsem nad tim nepremyslela. Prozatim bude jezdit sice na rovince, ale porad tomu tak nebude.
Vsem moc dekuji, uz mam jasno.????

helcisek
Kecalka 327 příspěvků 6 inzerátů 12.03.18 19:48

@Soňa Zacharová dekuji moc, udelame si test na prodejne. To bude asi nejlepsi. Nase dcera s rucni brzdou zkusenosti nema, odrazedlo ji proste nebavi. :D

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 13 inzerátů 12.03.18 19:48

Tak já si myslím, že když dítě od roku zvládne uridit plastovou motorku, pak ve dvou kolo odrážedlo, tak ve třech nemají problém řídit a zároveň brzdit, když je zvyklé.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 19:52

@Adelka951 Tak ono jde taky o to, kudy jezdí. Do školky to máme z kopce, kluk jezdí občas na kole, dole hlavní silnice. Ten krpál mám problém ubrzdit já na kole, natož školkové dítě.
Navíc hodně dětí je z koloodrážedla zvyklé brzdit nohama, což je na kole akorát tak o přestlamu. :nevim:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 13 inzerátů 12.03.18 19:57
@Svistice píše:
@Adelka951 Tak ono jde taky o to, kudy jezdí. Do školky to máme z kopce, kluk jezdí občas na kole, dole hlavní silnice. Ten krpál mám problém ubrzdit já na kole, natož školkové dítě.
Navíc hodně dětí je z koloodrážedla zvyklé brzdit nohama, což je na kole akorát tak o přestlamu. :nevim:

No, my tu máme rovinu, nebo jen mírný kopeček, už to mám s dětmi nacvičené, projedeme vesnici a jsme na účelové silničce, kde jezdí jen zemědělci. Loni jsem všude mimo měla staršího na tyci. Provoz jsme jen trénovali.

Cuddy
Extra třída :D 14908 příspěvků 12.03.18 20:05

Klidne s rucni brzdou, ty kvalitni maji rucni brzdy funkcni i pro detske rucky, ctyrletak to pochopi rychle. Ultralehka kola se s torpedem ani nedelaji, samotne torpedo je totiz prekvapive tezke.

Cuddy
Extra třída :D 14908 příspěvků 12.03.18 20:07

A tedy myslis opravdu celistove brzdy? Ne V-brzdy?

zuzu224
Extra třída :D 11993 příspěvků 12.03.18 20:21

Kluk ma starsi model b’twin 16”. Obe brzdy rucni. Packy jsou upravene tak, ze jsou blize ke gripum, aby se dobre mackaly. Vepredu je V brzda, vzadu bubnova. Ted uz delaj 16” jen s V.
Teprve letos zacne, ale ma ho po klukovi a ten s nim byl nadmiru spokojen.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Sparťan Kanga řídil v pantoflích a rozstřelil mercedes, se kterým se chlubil

Ještě nedávno se svým luxusním vozem značky Mercedes chlubil, teď s ním bude... číst dále >

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama