První konzultace IVF Zlín

247
29.6.21 20:31

První konzultace IVF Zlín

Ahojte ;) prosím, je tady někdo, kdo má za sebou první konzultaci ve Zlíně? Dneska jsem se objednala a doma mi manžel řekl, že má v práci neodkladné jednání. Tak mě zajímá, jestli je opravdu nutné, aby tam se mnou poprvé šel. Nebo se prostě budu muset preobjednat? Upřímně, vůbec se mi to posouvat nechce (termín až 13.8. :zed: )
Děkuji za vaše zkušenosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.6.21 20:35

Já teda nechodím do Zlína, ale můžeš jít sama, ale určitě to pozdrží proces, protože třeba spermiogram by vám udělali hned a takhle ti budou dávat další termíny a ty jsou v těchto centrech kolikrát dost dlouhé.

• Citovat
  • Nahlásit
247
29.6.21 20:46
@Anonymní píše:
Já teda nechodím do Zlína, ale můžeš jít sama, ale určitě to pozdrží proces, protože třeba spermiogram by vám udělali hned a takhle ti budou dávat další termíny a ty jsou v těchto centrech kolikrát dost dlouhé.

A vám říkali o sperniogramu předem? Sestra se v telefonu nezmínila o ničem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
29.6.21 21:07

Můžeš jít i sama. Pokud ten den manžel nemůže, zkus jej na spermiogram objednat před tou první konzultací. Na spermio se nečeká tak dlouho, jako na konzultaci a je dobré už jeho výsledky mít. Taky jsem to tak měla ve Zlíně mít, ale nakonec se přítel přemohl a šel se mnou. Ono je to mnohdy spíš o tom, že tam ten chlap nechce, než že by to nebylo možné kvůli zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 21:12
@Monička43 píše:
A vám říkali o sperniogramu předem? Sestra se v telefonu nezmínila o ničem

Ne, ale my tam přišli, udělali základní ultrazvuk u mě, zeptali se na den cyklu, vzali krev, objednali mě na určité dny cyklu a na další odběry a testy a udělal se spermiogram. O ničem z toho jsem dopředu nevěděli.

• Citovat
  • Nahlásit
247
29.6.21 21:25

@Venpet Je možné že se i trochu bojí. On by si to možná u mohl nějak zařídit, ale né kvůli tomu že si tam bude jen hodinu povídat s doktorem. Možná kdyby věděl že je potřeba aby tam byl kvůli krvi, nebo sperniogramu, tak by si to třeba zařídil… ( Sperniogram má teda jeden z listopadu, ale předpokládám, že si car bude chtít udělat vlastní)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
30.6.21 21:39
@Monička43 píše:
@Venpet Je možné že se i trochu bojí. On by si to možná u mohl nějak zařídit, ale né kvůli tomu že si tam bude jen hodinu povídat s doktorem. Možná kdyby věděl že je potřeba aby tam byl kvůli krvi, nebo sperniogramu, tak by si to třeba zařídil… ( Sperniogram má teda jeden z listopadu, ale předpokládám, že si car bude chtít udělat vlastní)

Pokud jste objednání jen na konzultaci, tak je to opravdu jen povídání a krev. Pokud nebyl u spermiogramu z listopadu problém, budou víc řešit tebe. Pokud byl spermiogram zhoršený, určitě jej budou chtít dělat, ale to asi až po té konzultaci. Jinak byste museli mít už teď žádanku.
Pro ty chlapy je to tam celkově nepříjemné, takže jak říkám. Pokud u spermiogramu nebyl problém, tak ho nenuť, ať z toho není víc otrávený.
Když budeš vědět jeho prodělané nemoci, operace, s čím se léčí a rodinnou anamnézu (rodiče, prarodiče), můžeš to Dr. nahlásit sama. Na krev by si tam mohl teoreticky skočit kdykoliv. Možná i bez objednání. To už se ale určitě domluvíte s Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
30.6.21 21:54

@Venpet děkuji. Já ho právě nutit nechci, ale máme to do centra 60 km., Tak aby se nestalo, že tam stejně třeba ještě v tom samém týdnu pojede. Sperniogram byl v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
30.6.21 22:08

@Monička43 pokud nemáš od obvodního gynekologa udělaný hormonální profil nebo nebudeš zrovna 2-3 DC, budeš stejně muset na krev na ten hormonální profil, můžete to tím pádem spojit i s jeho krví.
Pokud máš HP, vezmou při první konzultaci základy a za 2-3 týdny stejně musíte znovu kvůli výsledkům. Tak by se to třeba dalo domluvit i při této návštěvě.
Jak už se člověk dostane do CAR, je tam co chvíli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
1.7.21 16:18

@Venpet mě to nakonec nedalo a psala jsem mail… Můžu přijet i sama a manžela potom kdyžtak objednání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat