První koupání miminka doma

Anonymní
29.11.19 20:13

První koupání doma

Zdravím máme za sebou první koupání doma a jsem z toho úplně hotovej..Přítelkyně nastavila vodu na vlažnou spíš k té studenější mírně a napustila vodu, poté mi malé a klidné miminko položila mezi holeně a začal neskutečně moc plakat a vůbec šlo vidět že to byl pro něj docela šok.. Jsem z toho zklamaný a zároveň naštvaný a nechci ji nějakým způsobem nadávat a stresovat sama to prožívá poprvé.. Šel jsem se podívat na net a všude čtu jak miminka milují vodu atd takže bych rád tady nabral co nejvíce rad jak novorozeněti zpříjemnit koupání a ještě se chci zeptat jestli je normální při ponoření takový nával breku. Díky za rady????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10993
29.11.19 20:16

A proč chceš nadávat přítelkyni? :zed: za co jako, to jsi dobrá opora :nevim: :zed:
ne každé miminko fakt nemusí milovat vodu, ono je to osobnost už od narození, to ještě zjistíš mockrát, že dítě reaguje naprosto jinak, než ty očekáváš
uklidni se a spíš podpoř svoji přítelkyni, je to pro ni též vše nové a není to zrovna jednoduché

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
39632
29.11.19 20:16

Tak moje obe deti nekolik prvních koupání taky prorvaly.. Ono to hlavně neni na naky velky rochneni, proste jsem je otrela zinkou a rychle ven..
Voda se jim zacla líbit az pozdeji.. Celkově mam spíš takovou zkušenost, ze úplný novorozenata řvou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 20:18

Úplně v pohodě, malá plakala snad i při desátém koupání.. teď v devíti měsících vodu miluje.. chce to mluvit a uklidňovat a hlavně žádné fofry. Pěkně v klidu a pohodě. Zkuste i změřit vodu teploměrem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
771

Jo naší malé se že začátku koupání taky vůbec nelibilo, to je normální. Až trochu vyroste tak to bude lepší. Spíš bych ale pořídila lehatko do vany, stojí to snad do 100 kč, než si ho dávat na nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6155

Tak pokud je voda studená, tak bych řvala taky. Nevím proč by si měl přítelkyni nějakým způsobem nadávat, když to sám neumíš. :roll: příště vodu teplejší a pomalu ve vaničce s trochou vody a postupně přidávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
29.11.19 20:22

Naše děti taky řvaly první týdny ve vaničce. Dávala jsem je v látkové pleně do vaničky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 20:25

Moje dítě řvalo do 6 měsíců, když se položilo do vaničky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
39632
29.11.19 20:26

Ono i to mimino absolutně netusi co ho ceka a najednou ho nekdo polozi do vody :nevim: pak s prikrmama taky bude vypadat nadsene, protože neví, co za dobrotu to bude, az to zjisti pulku vyplivne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 20:26

@stinga umíte číst? Proč chceš nadávat přítelkyni? Jste si spletla téma ne :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
22
29.11.19 20:28

Prvni koupani casto prorvou, je to pro ne sok. Zkuste s prckem behem celeho procesu (od svleknuti po pristrojeni) komunikovat, mluvit na nej, pomaly pohyby… A aby nemel takovej sok z vody, tak zabalit do velke bavlnene pleny a pomalu vlozit do vanicky, pripadne pak dat mokrou zinku na brisko. A neboj, bude lip ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13531
29.11.19 20:31

Moje dítě má radši teplejší vodu, v tom kde se koupu já by malej zmrznul :lol: a ne každé dítě má vodu rádo, starší syn jecel jenom při myšlence na vodu, bazén, sprchu nebo i zmoknuti až do 3 let :roll: zkuste se s miminkem třeba jenom sprchovat, položit si ho na hrudník a pomalu pustit teplou sprchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
39632
29.11.19 20:33
@Kriss Tina píše:
Moje dítě má radši teplejší vodu, v tom kde se koupu já by malej zmrznul :lol: a ne každé dítě má vodu rádo, starší syn jecel jenom při myšlence na vodu, bazén, sprchu nebo i zmoknuti až do 3 let :roll: zkuste se s miminkem třeba jenom sprchovat, položit si ho na hrudník a pomalu pustit teplou sprchu.

Ty jo, bych se asi bala s mokrým novorozenetem do sprchy :oops: hrozně klouzou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 20:34
@Anonymní píše:
@stinga umíte číst? Proč chceš nadávat přítelkyni? Jste si spletla téma ne :potlesk:

V úvodním příspěvku pises ze nechces nadavat pritelkyni coz je salo o sobe divne ze te to v tom kontextu vubec napadlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
29.11.19 20:34

Hoď se do klidu. Naše první koupání byla katastrofa, celá vystresovaná (manžel snad ještě víc) jsem dceři napustila vaničku, taky vlažnou vodou a sotva jsem dceru vyslekla a namočila, tak začala hystericky plakat. Ja dostala nervy, manžel chudák nevěděl co a jak. Takže ve vodě byla tak 10 sekund :D a tím jsem končila. Postupem času jsme to zlepšili. Až si miminko více osaháte, zvyknete si na sebe, tak se to zlepší. Neboj přijdete do toho. Jen doporučuji teplejší vodu. Tuším že v porodnici říkali 37° ideál

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama