První krůčky venku

62
26.3.21 20:45

První krůčky venku

Ahoj, chci se zeptat, jak jste začínali venku s dětma chodit? Vím, že postupně…ale..nebáli jste se, že dítě sebou plácne o chodník a odře se…? Vím, že děti padají, samozřejmě i doma, ale tam je to na koberec a neboli to tolik a neodre se..
Rodina do mě pořád šije, ať pořídím asistenční pás(kšíry), ale přijde mi to zbytečne a tak nějak mimo. Co vidím venku, tak žádný prcek takto nechodí. Moje dítě běhá jak camrda a nemyslím si, že by to mělo nějaký smysl…že bych ho spíš brzdila v tom tapkani venku, které si musí „osahat“. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.3.21 20:52

@Danci83 ahoj, skutečně obě děti padali, hlídala jsem hlídala, ale občas se prostě natáhnou, děti prostě padaji a každým pádem se učí, jak být šikovnější (samozřejmě jsem je nenechala padat schválně). Nerada bych dávala nevyžádané rady. Ale na kšíry bych se víš co :lol: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25948
26.3.21 20:53

Chodí sám nebo za ruku. Občas se rozplácne, ale díky oblečení teď to myslím ani necítí, občas na ruce, ale spíš na kolena.
Horší je je kam půjdeme, to ještě nemáme moc vychytaný a různé stupínky a nerovností. :mrgreen: kšíry určitě ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
26.3.21 20:55

Jejda, na ksiry se vykasli uplne. To jsem teda jeste neslysela, ze by si nekdo porizoval, aby dítě nespadlo. Dokazu to pochopit u mamy s aktivnimi vicercaty, ale videt tak teda mamu s jednim batoletem, tak ac se snazim lidi faakt nesoudit, pomyslela bych si neco o blaznech a chudakovi diteti.
Jasne, ze se cloveku kolikrat zastaví srdce, ale to by clovek to dite musel mit obalene v bublinkove folii a zavrene na veky vekuv domu, aby bylo vzdy v bezpečí pred urazy :nevim: Takze mimo vylozene nebezpecnych mist, jako jsou treba perony, chodniky podel rusne silnice apod. si mohl malej normalne litat, splhat, padat jak potřeboval.
A rodine rekni, ze mu prehnanou opatrnosti leda ublizis. Jednak se prave nenaučí padat a pohybovat bezpecne sam, druhak co nejvolnejsi rozvoj hrube motoriky je extrémně dulezity pro rozvoj mozku a treba i takove reci. Takze dej na svuj instinkt a nech ho objevovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
26.3.21 20:55

@Mellounowamanzelka

právě, já vím, že prostě padat bude..tomu nezabranim…jen se bojím, aby nespadla nějak na obličej. I když doma padá většinou na ruce dopředu.
Taky mi přijdou kšíry jako blbost. Tím se rozhodne neotrepe a nezíská jistotu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
26.3.21 20:59
@Danci83 píše:
@Mellounowamanzelkaprávě, já vím, že prostě padat bude..tomu nezabranim…jen se bojím, aby nespadla nějak na obličej. I když doma padá většinou na ruce dopředu.
Taky mi přijdou kšíry jako blbost. Tím se rozhodne neotrepe a nezíská jistotu. :nevim:

Bat se budes do konce zivota a bude to jen horší :lol: Dokud to je jen o to, aby si nenabil cunu na chodniku, bud rada. Az ti bude chtit jet trekovat s kamosema po Asii nebo jezdit zavodne na motorce, budes s laskou vzpominat, jak to bylo fajn, kdyz mu hrozilo jen odrene koleno a stacila mu mamina naruc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
26.3.21 21:02

@Villanelle
Já to vím..jenže vysvětlit to mým přecitlivělým a přehnaně bojacnym rodičům je prostě problém😵. Nejlepší asi dělat, že jejich „rady“neslyším..🥴
Nebo mě z toho šibne…
Samozřejmě nechat dítko běhat na volném prostranství(např. mezi paneláky), kde není silnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25948
26.3.21 21:04

@Danci83 navíc těmi kšíry mu dáš falešnou jistotu a pak si bude myslet, že zvládne i na co nemá. Lepší než tohle je naučit ho jak správně padat, chodit, ukázat jak někam vylézt a slézt ;)
Můj má teď monokla pod okem, trefil doma u stolku pod TV držátko když už si myslel x že je na místě a ještě krok chyběl :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30330
26.3.21 21:23
@Danci83 píše:
@Villanelle
Já to vím..jenže vysvětlit to mým přecitlivělým a přehnaně bojacnym rodičům je prostě problém😵. Nejlepší asi dělat, že jejich „rady“neslyším..🥴
Nebo mě z toho šibne…
Samozřejmě nechat dítko běhat na volném prostranství(např. mezi paneláky), kde není silnice.

Padá každé dítě. S kšíry stejně může spadnout a bude to horší. Nechápu, jak rodiče vychovali tebe, že mají teď přehnanou starost o batole…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19123
26.3.21 21:27

Tak my doma koberec ani nemáme, takže to bolí zhruba stejně jako venku, když sebou dítě flákne…my měli výhodu prvních krůčků v té největší zimě, takže kombinéza a všechny ty vrstvy krásně tlumily. Ale ani z pádů doma, které už bolely víc, ani jedno z dětí žádné trauma nemá. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 21:28

Taky jsem tohle tema hodne resila. Na ten uplny zacatek jsem ho nechala behat jen na trave, az pozdeji chodnik. Stejne se ale proste natahne, to k tomu patri. On uz pada i moc hezky :mrgreen: nicmene je fakt strela, vyndam ho z kocarku a sotva ho stiham. Fakt to chce jen pevny nervy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
26.3.21 21:36

Tak se odre a co? Na to se neumírá Nebuď hyperprotektivní.
A obě děti když se pustily, tak chodily jistě i na nerovném terénu. Protože je do chůze nikdo nenutil a byly na ni připravené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2985
26.3.21 21:57

No tak bude trochu odřený, bóže :nevim: počkej na odrážedlo a kolo :mrgreen: dcera v roce a půl přeletěla přes řídítka a sedřela si čelo, nos, pusu a bradu, nedávno (ve čtyřech letech :roll: ) šla doma a flákla sebou o zem tak, že má modráka na nose :mrgreen: tomu se nevyhneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
26.3.21 21:59

Prvni vypusteni venku, pet vterin ťapkal hrozne hezky, pak se rozplacnul, odrel si bradu, chvilicku pobrecel a slo se dal :D Doma padal krasne na ruce, tak me tim docela prekvapil, ze sel az na bradu, ale tak stalo se. Hlavne z toho nedelat tragedii, zadny sceny, zkontrolovat samozrejme skody (zuby a tak), ale spis to uchopit nejak z vesela nez furt utesovat a litovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 22:45

Jakmile bude trochu padat, naučí se rozpoznávat své vlastní hranice a bude mnohem jistější a šikovnější než dítě pořád zachraňované. Asi jsem v tomhle byla míň ochranářská než našeho okolí, když prcek spadnul, tak jsem se vždycky smála, jestli chytil zajíce nebo utekl (a až pak nenápadně zkontrolovala), hlavně z toho nedělat vědu, protože děti většinou pláčou pouze z leknutí. Teď se mi to docela v dobrém vrací, protože syn je sice strašně divoký, lítá pořád a padá taky dost často, ale nikdy ne tak, že by měl víc než modřinu. Skáče ve čtyřech letech různě z nábytku, dělá kotouly, jezdí na kole, umí přelézt plot, ale ačkoli normálně lítá jako šílenec, když dělá něco nebezpečnějšího vždycky zpomalí a dává opravdu pozor. Příjde mi, že skoro všechny děti kolem byly na šití nějaké rány nebo na kontrole kvůli otřesu mozku, případně se zlomeninou a my zatím fakt nic. Ťuk ťuk
Děti se učily chodit v létě a na podzim a to jsem teda nedávala kraťasy a když nebylo vyloženě horko tak trochu pevnější/silnější tepláky/kalhoty, aby ta kolena tolik netrpěla. Jo a babičky byly z mojeho přístupu taky lehce na prášky :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat