První lžička, ukončený čtvrtý měsíc

1081
2.4.17 12:51

První lžička, ukončený čtvrtý měsíc

Ahoj,
Holky rychlý dotaz. Dnes jsem dala druhy den lžičku nebo dvě první mrkvicku. Zajímá mě zda zítra mám dát mrkvicku s něčím třeba brambor, brokolici atd… Nebo jen čistě zas jeden druh třeba tu brokolici. Zatím jsem koupila skleničky od hippu než začne pořádně jist pak chci vařit sama.. Všude to studuju a jsem z toho zmatená. Zlaté mléko :mrgreen: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3937
2.4.17 12:55

Mela bys davat 3 dny jen tu mrkev, abys zjistila pripadnou alergii. Pak muzes pridat dalsi druh zeleniny (smichat, nebo samotnou, a zase 3 dny testovat, zda neni alergie).
Ja jsem to nedodrzovala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
2.4.17 12:56

@Deneriss mě malej jeden druh vůbec jist nechtěl, takže já mixovala rovnou třeba 3 druhy… Ale říká se že se má dávat 3 dny jeden druh(brambor), pak tři dny třeba mrkev a když je vše ok, tak to můžeš dát dohromady. Zvlášť se to dává kvůli alergii… Je pak jednodušší zjistit po čem se dítko např. osypalo… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12103
2.4.17 12:56

@Deneriss vzdy 2-3 dny jeden druh. Zezacatku. Az kdyz mas odzkousene tak je michat mezi sebou. Polopate :mrgreen: 3 dny mrkev pak tri dny brambor pak 3 dny mrkev+brambor pak treba 3 dny dyni pak 3 dyne+brambor. Atd ;) resp kdyz uz vis ze dyne i bramobr ok klidne pridat brokoli nebo hrasek nebo pastinak proste tak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
2.4.17 12:59

U nás samotná mrkev absolutně neprošla. Vůbec to nechtěl, plival a odmítal otevřít pusu. A tak jsem taky nedodržela alergický postup a šoupla mu prostě mrkev-brambor-cuketa a jak se hned rozbaštil :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3606
2.4.17 13:01

@Deneriss ja jsem davala prvni prikrmy tak nejak podle chuti male, zacala s ryzi, pak jsem pridala bataty, dyni a postupne jsem davala dalsi, zkusila brokolici, spenat a cuketu, na vic zatim nedoslo, vse ji varim doma, spenat a dalsi nedavam samotne, vzdy pridavam k zakladu dyne nebo batat. Ono je jedno co se prckovi da, jestli zase mrkev nebo mrkev s necim, ja jsem se vubec neridila tim, ze prvni den lzicku mrkvicky a tak dale a tak dale…Jinak varim kazdy den pidi porci nebo trosicku vic na dva dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
2.4.17 13:11

Děkuji holky za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13459
2.4.17 14:05

Ja jsem zacinala poprve mrkvi a davala tri dny…pak jiny druh zeleniny vzdy po jednom druhu a po trech dnech. Pak jsem to smichala, az dite zvladno od kazdeho druhu. Druhe dite zacinalo bramborou - batatem a tam byly boje. Batat absolutni propadak. Jednodruhova zelenina jakakoli absolutni propadak…takze jsem zacala po tydnu pokusu smichanou dyni s mrkvi a bramborem a to slo hned pomalu cela mala sklenicka. Kazde dite je v tomhle jine a ma jine chute. Tak hlavne mu to necpat, kdyz to nechce, at si to nezosklivi uz na zacatku…Klidne bych tu mrkev smichala s obycejnym bramborem. Ono to udela hodne jinou chut. Pujde to. Uvidis. Asi po mesici jsem zavedla i maso.

Osobne sklenicky nekupuji nejak casto, jen ty druhy s masem, ktere bezne neni po malych porcich k dostani - teleci, kralik, jehneci. A za nas - kupovane moc nikdy nejely. Ale jsou dobre pro inspiraci, jakou zeleninu lze spolu michat. Takze bezne delam kousek krutiho masa s bramborem, mrkvi, hraskem, jarni cibulkou, nati z petzelky a jahly. A je to fakt chutove dobre a nikdy nezbyde. A to mam druhe dite dost zmlsane.

Kdyz chci, uvarim si zeleniny vice a tu zavaruji /stejne jako ji varim v parnim hrnci, tak i zavaruji v parnim hrnci/. Uskladnene 3 sklenicky v lednici se vzdy hodi, kdyz je spech…k tomu jen ve vode povaris maso a pak to rozmixujes se zavarenou zeleninou a zadny stres.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12044
2.4.17 14:06

Mrkve taky neprosla. Za to dyne od hippu byla number one! Mam i fotky jak se u prvni mrkve ksichti. Vylozene nadsena :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
2.4.17 14:07

Holky to se začíná tak brzo? Náš kluk má 3,5M. Já myslela že až od ukončených 6M. Docela jste mne překvapily… Jen se ptám, nerýpu, prostě to nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
2.4.17 14:30

@Gortyna jestli kojíš, tak až od 6. měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12044
2.4.17 14:33

@Gortyna u deti na UM od 4 mesice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
2.4.17 14:48

@Gortyna Adélka byla kojena cca dva a půl měsíce pak už um. Doktorka říkala pomalu začít s příkrmy, když už téměř nekojim. Tak proto :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
2.4.17 15:53

@Deneriss mně se to zdálo také hrozně složité, pak jsem chtěla jet přesně podle rozpisu 3 dny něco, pak něco jiného a pak míchat, a malá vůbec nic! tak jsme po 3 týdnech trápení daly 3 týdny pauzu, a teď jsem jí začala dávat první kaši navečer, k tomu po pár dnech ovocnou přesnídávku dopoledne, a pak teprve zeleninku na oběd, takže úplně jinak, než je doporučováno, ale funguje to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama