První menstruace po revizi dělohy

Anonymní
18.6.20 09:50

První menstruace po revizi dělohy

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat těch, co mají po revizi dělohy, jak to u nich probíhalo. 18.5. jsem byla na revizi po zamlklém těhotenství v 9tt. Krvácela jsem po revizi 6 dní. Teď 16.6. jsem byla na kontrole u své gynekoložky (tj. 4 kalendářní týdny a 1 den po zákroku). Zeptala se mě, jestli jsem už měla menstruaci, řekla jsem, že ještě ne, tak se na mě tak divně dívala. Měla jsem za to, že během šestinedělí je normální, že menstruace přijde, ale z jejího pohledu jsem se cítila, že jsem asi divná. Pak dělala ultrazvuk a řekla, že sliznice je ještě hodně nízká, že mi to asi vyškrábali hodně a že v nejbližší době ještě menstruovat asi nebudu a kdyby menstruace nepřišla během těch 6 týdnů, ať se objednám a dá mi vyvolávací injekci. Tak jsem z toho byla zdrblá, zas na mě padla depka (když jsem tam byla naposled, tak mi řekla, že moje miminko nemá srdeční akci a musím na revizi a teď mi zas řekne, že vše je zas špatně a menstruovat snad ani nebudu, navíc jak jsem vešla do ordinace, tak na mě spustila, že kdy jsem rodila a já na ni vykoktala, že jsem nerodila a ona se pak pořádně podívala na zprávu z nemocnice, že jsem vlastně o miminko přišla… no zas jsem večer probrečela). Od prvního dne revize jsem pila kontryhel, tak jsem si myslela, že mi to pomůže s nárůstem děložní sliznice a nic. A pak hned druhý den dopoledne jsem začala krvácet. Nejdřív mě napadlo, že to je jen z toho vyšetření, ale rozjelo se to na regulérní menstruaci a teď už normálně druhý den menstruuju. Tak jsem z toho jelen. Gynekoložka mi řekne, že sliznice je moc nízká a v nejbližší době to nevypadá na menstruaci a druhý den začnu menstruovat? Bude třeba další cyklus sliznice vyšší? Teď se bojím, až se začneme zase snažit o miminko, aby ta sliznice dorůstala tak, jak má a neměla jsem problémy s otěhotněním. Bylo to moje první těhotenství a snažili jsme 10 měsíců, takže jsem z toho dost špatná. Díky za vaše zkušenosti a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4955
18.6.20 09:52

Já jsem byla na revizi 20.5., na MS čekám jak na smilovaní :mrgreen: Ale zatím tedy nemám pocit, že bych to měla dostat. Od revize piju kontryhel a na kontrolu jdu příští týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
18.6.20 10:02

Já jsem po zamlklém v 13tt nakonec potratila sama a na revizi jsem nemusela, ale menstruace mi přišla až za 8 týdnu. Byla jsem tedy u své gynekolozky asi po 7 týdnech, ta mi řekla, že mám sliznici 8mm a že by počkala 2 týdny a teprve potom by mi pichla vyvolavacku. Ms mi pak přišla do týdne. Je divné, že u tebe ta sliznice byla nízká. Obecně si myslím, že ten přístup není úplně dobrý, k lékaři musíš mít důvěru, nechceš ho změnit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
18.6.20 10:34

Já jsem po vyvolaném potratu a revizi ve 20. týdnu dostala ms přesně za měsíc. Ale myslím si, že je to hodně individuální. Pila jsem ženský čaj s kontryhelem a brala homeopatika na uklidnění. Roli může hrát i psychika a paní doktorka jí teda moc nepřidává. Možná bych zvážila navštěvu někoho jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2683
18.6.20 11:05

Ahoj, já jsem 5 týdnů po ukončení těhotenství v 17tt (vyvolaný porod + revize) a ms dosud nepřišla…týden po revizi jsem začala pít ženský čaj s kontryhelem a dalšími bylinkami…doufám tedy, že ms na sebe nenechá dlouho čekat :-) A musím dodat, že by se mi nelíbilo chování dr. a uvažovala bych o změně.

Příspěvek upraven 18.06.20 v 11:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
18.6.20 11:07

Já jsem čekala na ms 48 dní. Taky mě hodně vyškrábali. Pak další menstruace už byli normální. A doktorka v pohodě řekla že pokud nejsou problémy tak se může klidně počkat i těch 7 týdnů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3028
18.6.20 11:14

Předně je mi líto, čím sis prošla :hug: Mně poprvé přišla po 21 dnech a podruhé přesně po 5 týdnech, opravdu záleží, jak moc to tam seškrábnou. Ale chci ti hlavně poradit, abys změnila doktorku, protože takový chování je hodně přes čáru a psychicky ti to rozhodně nepomůže, poohlédni se jinde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
500
19.6.20 15:51

Holky byla jsem 27.5. na vyvolaném ukončení v 17tt, naštěstí bez revize a taky čekám na MS. Taky piju kontryhel a přemýšlím o bylinné napářce Laskavá péče po potratu a následně Podpora plodnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama