První měsíc v práci a už nemocné dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11766 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 09:24
První měsíc v práci a už nemocné dítě

Takže jsem 14 dní v práci, malej nastoupil do školky (nastoupil už v prosinci, ale během prosince měl dvakrát rýmu a kašel, takže tam spíš nebyl než byl). Teď chodí od 7. ledna, ve čtvrtek začal lehce pokašlávat, dnes má rýmu jak somár opratě, teče mu z očí a kašle jak tuberák. Teplotu jsem mu zatím neměřila. Je to fakt zákon schválnosti, protože to bylo nesmrkající a nekašlající dítě do té doby, než jsem se v září začala rozhlížet po práci..
Před nástupem do současného zaměstnání jsem otevřeně řekla, že mám tři děti, z toho jedno malé a právě nastupující do školky a že nemám hlídání. V tomto stavu ho do školky nedám (byť to tam pravděpodobně chytil), hlídání nemám, to jsem psala, takže to vypadá, že půjdu po 14 dnech v práci na paragraf. Sice jsem jim to před nástupem sdělila, ale trapné mi to tedy je.(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 19.01.19 09:26

Je to zákon schválnosti. A kdybys neměla malé děti, tak lehneš ty, ať se dobře zapíšeš :lol: , to znám

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.01.19 09:29

A otec děti si nemůže vzít OCR?

Verun83
Echt Kelišová 9250 příspěvků 33 inzerátů 19.01.19 09:34

Nj, resim to porad. Ted od pulky prosince se vystridali s nestovicema, pak angina, ja angina, pak mocak. Hledam furt nejake hlidani. Je mi to neprijemny. Ale muz s nima byt nemuze. Mam z toho nervy.

arinecka
Kelišová 5609 příspěvků 19.01.19 09:35

@eva valoi Je to zákon schválnosti, to jo ale co naděláš. Opravdu nemáš nikoho kdo by ti pohlídal?

eva valoi
Extra třída :D 11766 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 09:36

@ngauruhoe Ne, fakt nemůže. Kdyby mohl, tak bych tady z toho neměla zase hlavu v pejru. Mám všeho dost. Když nastoupila do školky dcera, tak nechytla nic, co je rok dlouhej, protože jsem byla na mateřský, když nastoupil starší syn, tak nic ve školce nechytl, protože jsem byla doma. Tak až teď bude všechno chytat ten nejmladší, protože jsem po x letech nastoupila do práce. To už v prosinci jsem měla já dvoje atb a oba kluci byli 14 dní doma s virózou, takové předvánoční zahřívací kolo jsme si dali. Já v koutku duše věřila, že jsme si to vybrali.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7595 příspěvků 19.01.19 09:39

To je normální. Syn nikdy nebyl nemocný a jak nastoupil do školky na každý druhý týden něco. U nás si bral volno chlap a byl s ním doma abych nemusela chybět hned 10 dní po nástupu do práce…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 09:40

@eva valoi jo… a jeste volno vycerpam na nejhorsi dny s nim doma, pak to samozrejme chytnu a do prace musim jit nemocna… ;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15903 příspěvků 19.01.19 09:41

@eva valoi to musíš nastupovat v květnu, pak zvládneš zkušebku v období, kdy jsou děti zdravé. Ne, to je vtip a soucítím, já nastoupila přesně jako ty a hned jsme si strihli neštovice. Pochopitelně je má zatím jen jedno dítě, druhé patrně solidárně čeká, až se první uzdraví.

Verun83
Echt Kelišová 9250 příspěvků 33 inzerátů 19.01.19 09:42

Doporucuju inhalator a denne po skolce inhalovat. Vycisti se nos a dutiny. Detem to dost zabira od rymy a kaslu.

eva valoi
Extra třída :D 11766 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 09:42

@arinecka Bohužel. Nechci tady rozepisovat proč, co a jak.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 19.01.19 09:43

Nevím, co děláš za práci, ale jestli něco kancelářského, tak vzít domů by si to nešlo? Jinak pokud bych o místo hodně stála a dlouho ho hledala, tak bych takhle na začátku ve zkušebce zaplatila někoho na hlídání (nebo nějaká nezaměstnanaá kamarádka, sousedka v důchodu apod?). Pokud bych tím místem nebyla zas tak odvázaná, tak bych si ošetřovačku vzala a nechala to osudu. Třeba to pochopí.

zrcadlo
Kelišová 7227 příspěvků 19.01.19 09:44

Soucítím, já práci odkládám na neurčito. Dceři byly 3 v červenci, v září nastoupila do školky a já chtěla tak od října do práce, od toho září ale do prosince neodchodila ani jeden celý týden. Až ten první lednový týden, ovšem tento týden jsem s ní zase doma. Prostě nastoupí na pár dnů do školky a obrovská rýma, ze které kašle jako tuberák. Horečky nemá, bakteriální to není, ale podle doktora s tím do školky nemůže a musí to v klidovějším režimu přečkat. Nejhorší je, že když si přes den hraje, tak je úplně v klidu (zakašle minimálně a občas smrká), ale jakmile si lehne a začne jí to téct do krku, tak kašle nepřetržitě (takže ve školce nemůže po obědě ležet, budí všechny okolo, a hlavně my jsme vyřízení, protože kašle přes noc).
Po prvních nemocech v září jsem myslela, že začnu pracovat od ledna, v listopadu už bylo jasné, že ne. Myslela jsem tak na duben, ale manžel říká, že už se na to mám rovnou vykašlat a užijeme si hezké jaro a léto (rodičák mám prodloužený do těch 4 v červenci se symbolickou částkou, ale zdravotní mi nekoliduje se školkou). Naštěstí to finančně tolik nepotřebujeme, ale upřímně už jsem se do práce dost těšila. Jinak manžel počítá s tím, že během zkušebky půjde na OČR případně on, ale momentálně to vychází tak 60% času nemocná 40% zdravá, tak to nemá cenu.

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.01.19 09:46

@eva valoi to mě mrzí. Já se ptala, že někdy ženský na sebe berou všechny starosti až zbytečně. Já tak trochu věřím, že ta nemocnost u dětí je i psychosomatická, že některé špatně dávají ty změny. Tak snad se u vás brzy všechno ustálí. Třeťátka jsou silné a odolné děti, to bude dobrý! :hug:

eva valoi
Extra třída :D 11766 příspěvků 1 inzerát 19.01.19 09:47

@Cuddy No jo, to by bylo asi pro nástup lepší. Hele přeci nebudou mít ty neštovice najednou. Ségra říkala, že jeden chytil neštovice a druhý se osypal až na ten nejzazší den. Střihla se před Vánoci šest neděl doma s neštovicemi a aby toho nebylo málo, tak kluci zřejmě následkem oslabené imunity po neštovicích (podle slov lékaře), byli nemocní ještě až do dubna. Jak někdo ve škole zaprskal, tak to vždycky jeden nebo druhej donesl domů a tam to pochytali navzájem. A když se z toho tak nějak konečně v dubnu vyhrabali, tak onemocněla ségra. Jenže ona je naštěstí doma..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >