První miminko a vše darované

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
22.10.21 10:49

První miminko a vše darované

Krásný den přeji.
Jsem 25tt a těhotenství si nijak neužívám. Jediné, co si užívám, tak jsou pohyby a je to krásné :srdce:.. Jenže mám jeden problém. Myslela jsem, že když s manželem čekáme první miminko, že to bude úžasné a budeme se těšit na řešení věciček co koupit, pořídit, že budeme chodit po obchodech a projíždět internet, vybírat kočárek, postýlku atd.. Jenže vše je jinak. Postýlku máme darovanou po dvou dětech, kočárek darovaný též po dvou dětech( 8 let starý), oblečení též darovaný snad pro celou porodnici. Vše, co bych chtěla pořídit, koupit nové a mit to pro první miminko, tak akorát slýcháme, že mám počkat co mi kdo dá.. Jenže manžel to má na salámu a je rád, že nic nemusí řešit. Tak že jediné co jsme koupili, je autosedačka. Jsem z toho nešťastná a smutná, že vše budeme mít použité a nemůžu se s ničím pochlubit. Nevím, co mám dělat a dost mě to mrzí a trápí. Stydím se za to, že když se mě někdo zeptá, jak zařizuje e, tak má odpověď je, že nezařizujeme, že vše máme od někoho…
Co mám dělat, i když si dupnu, tak jsem já ta špatná a rozmazlená :,(
Dost mě to trápí a často z toho brečím :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18788
22.10.21 10:52

Jako že podstatou mateřství je mít co nejvíc věcí a utratit za to co nejvíc peněz?

Že štěstí ti nese to, že se pochlubíš nějakou věcí, kterou budeš používat fakt jen chvíli?

Hele - jasně že hormony dělají s myšlením a psychikou divné věci, ale trošku ti hrabe.

Jinak ty nemáš svoje peníze? Si je vyházej do luftu a nenuť k tomu manžela.

Ale fakt je možná rozumnější s nimi nakládat jinak.

O ekologickém aspektu nákupu dalších a dalších pitomostí ani nemluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21074
22.10.21 10:52
@Rézina7 píše:
Krásný den přeji.
Jsem 25tt a těhotenství si nijak neužívám. Jediné, co si užívám, tak jsou pohyby a je to krásné :srdce:.. Jenže mám jeden problém. Myslela jsem, že když s manželem čekáme první miminko, že to bude úžasné a budeme se těšit na řešení věciček co koupit, pořídit, že budeme chodit po obchodech a projíždět internet, vybírat kočárek, postýlku atd.. Jenže vše je jinak. Postýlku máme darovanou po dvou dětech, kočárek darovaný též po dvou dětech( 8 let starý), oblečení též darovaný snad pro celou porodnici. Vše, co bych chtěla pořídit, koupit nové a mit to pro první miminko, tak akorát slýcháme, že mám počkat co mi kdo dá.. Jenže manžel to má na salámu a je rád, že nic nemusí řešit. Tak že jediné co jsme koupili, je autosedačka. Jsem z toho nešťastná a smutná, že vše budeme mít použité anemůžu se s ničím pochlubit. Nevím, co mám dělat a dost mě to mrzí a trápí. Stydím se za to, že když se mě někdo zeptá, jak zařizuje e, tak má odpověď je, že nezařizujeme, že vše máme od někoho…
Dost mě to trápí a často z toho brečím :,(

pochlubit? nakoupenýma věcma? :think:
Chlapy fakt nakupování pro mimča nebaví, za to bych se nezlobila, navíc je rád, že ušetříte. Podívej se na to realisticky, není nutné mít vše nové, pokud darované poslouží. Tak ty darované věci prober, a co ještě bude ok, to si nech a pak něco pro mimčo nakup ;) klidně nějakou hezkou soupravičku k doktorovi, na návštěvy, na to chlubení…a na doma si nech ty darované. uvidíš jak za ně nakonec budeš ráda a nebude ti líto, když z toho třeba nepůjde něco vyprat atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
707
22.10.21 10:53

Vždyť nemusíš přijmout nic, co nechceš. Prostě jsi měla říct že děkuješ, ale chceš pořídit tu věc novou, takže nemáš zájem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4039
22.10.21 10:55

Luxusní konzumerismus. Štěstí = nakupovat krámy.
Udělejte svému dítěti už teď něco k dobru a nedělejte na světě zbytečný bordel. Ocení to víc než věci, které si ani nebude pamatovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2561
22.10.21 10:58
@Rézina7 píše:
Krásný den přeji.
Jsem 25tt a těhotenství si nijak neužívám. Jediné, co si užívám, tak jsou pohyby a je to krásné :srdce:.. Jenže mám jeden problém. Myslela jsem, že když s manželem čekáme první miminko, že to bude úžasné a budeme se těšit na řešení věciček co koupit, pořídit, že budeme chodit po obchodech a projíždět internet, vybírat kočárek, postýlku atd.. Jenže vše je jinak. Postýlku máme darovanou po dvou dětech, kočárek darovaný též po dvou dětech( 8 let starý), oblečení též darovaný snad pro celou porodnici. Vše, co bych chtěla pořídit, koupit nové a mit to pro první miminko, tak akorát slýcháme, že mám počkat co mi kdo dá.. Jenže manžel to má na salámu a je rád, že nic nemusí řešit. Tak že jediné co jsme koupili, je autosedačka. Jsem z toho nešťastná a smutná, že vše budeme mít použité a nemůžu se s ničím pochlubit. Nevím, co mám dělat a dost mě to mrzí a trápí. Stydím se za to, že když se mě někdo zeptá, jak zařizuje e, tak má odpověď je, že nezařizujeme, že vše máme od někoho…
Dost mě to trápí a často z toho brečím :,(

Na darovaných zachovalých věcech nevidím nic špatného i když teda 8 letý kočár po 2 dětech bych nechtěla :think:.
Jinak nevím co chceš slyšet…Když si neumíš vyargumentovat nákup nových věcí, tak prostě budeš muset být nešťastná, smutná a brečet 8o.
To snad není pravda tohleto :roll:. jsi dospělá ženská, brzy budeš maminkou, tak se pro Boha přestaň chovat jako ukňouraný, rozcapený dítě a začni jednat jako svéprávný dospělý jedinec :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4294
22.10.21 11:00

Ty jsi dobry blazen… bud rada za decko a přestaň resit kraviny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6485
22.10.21 11:05

A víš co já tě chápu. nemám to ráda. být vděčná za něco co nechci. Takže můžeš poděkovat a slušně odmítnout. Třeba kočárek bych si chtěla vybrat podle sebe. oblečení bych probrala, nemilosrdně vyhazovala vše flekaté a oprané. Co by se mi líbilo bych si nechala. Miminko toho zas tolik nepotřebuje, když to teda není mega poblion. Co se týče postýlky, tak je na ní něco špatného? Třeba stačí jen nabarvit. My jsme postýlku skoro nepotřebovali a to jsem musela mít i se stahovacím bokem :roll:. U chlapa fakt nečekej nadšení z vybíraní dětských věcí, většinou je to fakt nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
22.10.21 11:06

Ber to prakticky…Kup si nový kočárek a použitý použiješ na balkon. Postýlku třeba jednu do ložnice a druhá se může hodit v kuchyni (budeš mít mimčo u sebe, bude na tebe koukat a ono třeba až bude větší, tak bude mít bezpečný prostor kolem sebe).
Oblečení (moje zkušenost)..to tzv.do poradny? to děti vůbec neužili, ale to starší použité, to se u nás točilo pořád. Děcku je uplně jedno co poblinká nebo pokadí…
Až uvidíš, jak děti ze všeho rychle vyrostou, tak poznáš, že spousty věcí vůbec nevyužijou…
Hlavní je spokojené miminko a klidná, spokojená maminka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
22.10.21 11:06

Já to trochu chápu. Dostala jsem sice nové věci (první mimino v rodině po dvaceti letech), ale měla jsem pocit, že já sama nemůžu nic a že bych si to chtěla vybrat sama. Ne, nejsem nevděčná, nežádali jsme nikoho o nic. Spoustu věcí nakonec mimino vůbec neunosí, protože stihlo vyrůst dřív, než na ty desatery džínečky, mikiny s kapucí a jiné nesmysly vubec došlo. Takže to jen pošlu dál - až bude kam.

Já jsem si dělala malé radosti vždycky cestou od doktora - tu bodýčko, tu ponožtičky.. a pomohlo mi to. A neboj - později už to sprátě nikdo živit / šatit nechce 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
22.10.21 11:08

Kup si pro dítě, co sama chceš. Tak budete mít třeba dva kočáry. Jeden dáš na balkon nebo k babičkám, ať ho s sebou nemusíte vozit, a s novým budeš jezdit ty. :) kup mu pár hezkých oblečků a aspoň ti nemusí být líto, když ty staré prokadí a už to nepůjde vyprat. ;) já teda veškeré věci taky schovávám jednou pro ségru a moc mě nenapadlo, že by neměla být ráda. Co bude chtít, to použije, co ne, to vyhodí. Jednoduché. Chápu, že si chceš taky sama něco vybrat a koupit. Ale je toho tolik, co ještě můžeš pořídit a nemusíš přitom zbytečně vyhazovat peníze za hadry, které na sebe dvakrát obleče, než z toho vyroste. Hrací deka, hrazdička, pěnové puzzle, hrací koberec, kolotoč, hračky, kosmetika, mantinely, ložní prádlo, fusak, taška na kočár… to všechno stojí tolik, že ještě budeš ráda, že ušetříš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17146
22.10.21 11:08

Tyjo, já jsem měla všechno z druhý ruky a ráda jsem se pochlubila, že jsem to získala tak dobře 8o Nejsem nijak zvlášť lakotná, ale těch peněz, co proteče za věci, které se používají v řádu týdnů až měsíců, to bych blbě rozdýchávala. Já jsem teda naopak zoufalá, že dcera začíná být ve věku, kdy zřejmě dědíme poslední sezonu a pak budu muset začít víc nakupovat.

Ty más dvě možnosti. Buď to všechno odmítni, že chceš všechno nové a holt snes, že si okolí klepe na čelo, nebo to prober a kup jen věci, na kterých trváš… A neboj se, ono těch věcí, za které utrácet, bude ještě víc, než je milé. Například nákup nových bot (každé 2-3 měsíce) je u mě o srdeční příhodu. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
22.10.21 11:10

Taky mame obleceni pro malou darovany a jsem za to rada! Co se mi vylozene nelibi nebo je uz hodne seprany davam pryc a zbytek nechavam na ven, hriste. Kdyz chci neco na navstevy a podobne, tak si proste koupim. Nechapu moc, co ti brani si koupit neco pekneho? 8o
A nejenom obleceni, pokud chces neco noveho sveho, kup monitor dechu, babybjorn lehatko, copanek do postylky, perovou zavinovacku a tak, toho jsou mraky.
Kocarek si muzes nechat jen na korbu a az pujdete do sportaku, kup si novy. :) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21793
22.10.21 11:11

A já tě chápu, mě by to taky mrzelo. Tím spíš, že dítě máme nakonec jen jedno. Plus samozřejmě ty hormony v těhotenství… člověka mrzí i to, co by o pár let později s přehledem hodil za hlavu. My dostali „jen“ oblečení (drtivou většinu jsem nepoužila, bylo opravdu mimo, kolikrát ještě po mnaželovi), látkovky (klasický čtverce - za ty jsem ráda doteď, každou chvíli se na něco hodí) a postýlku (ne že bych byla za ni nějak naštvaná, ale doteď když někde na fotce vidím tu, co jsem původně chtěla, je mi to tak trošku líto :oops: ). Kdyby ještě kočárek a všechno kolem, asi bych taky nakonec seděla uprostřed toho všeho jak hromádka neštěstí :) A to jsem jinak spořivá a skromná a třeba nábytek máme z většiny renovovaný po mojí babičce. Já bych asi taky neuměla třeba ten kočárek vyloženě odmínout. Ale tak co se soustředit na to, co nemáš, případně co nevadí mít dvakrát a udělat si radost tím? Krásnou mazlivou deku do kočárku, povlečení do postýlky, nějaké to oblečení… S kočárkem ani postýlkou to nejde, ale tyhle menší věci až tak nevadí, když ty darované se „zapomenou“ někde ve sklepě 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
22.10.21 11:11

Pochlubit se můžeš například tím, že máš kolem sebe tolik lidí, kterým na vás záleží a mají vás tak rádi, že pořídí celou výbavičku. Na starších věcech není nic špatného, pokud jsou čisté a zachovalé. Je škoda to vyhazovat, pokud mohou ještě někomu posloužit. A jestli je ti to tak proti srsti, tak nechápu, proč nepřikoupíš něco sama. Nemáš peníze? Tak buď ráda, že něco dostaneš darem. Kočárky a postýlky jsou stejně často třeba dvě, pokud jezdíte pravidelně k příbuzným apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat