První monitor až v 40. týdnu

1.2.20 14:06

první monitor až v 40.týdnu

Ahoj všem, měly jste některá kardiotokograf až ve 40.týdnu? Moje gynekoložka si mě suší v ambulanci skoro až do konce, monitor mi nedělá, do porodnice mám jít na první monitor až 3 dny před termínem porodu, zdá se mi to trochu pozdě, přitom mi permanentně tvrdne břicho, tak aspoň 4× do hodiny, když někam jdu jenom kousek tak je sem ráda že vůbec dojdu do obchodu a kolikrát mi přijde že třeba i 8 hodin vůbec necítím pohyby, pak se samozřejmě ozve o to víc jak si lehnu a dám se do klidu, přijde mi ten přístup takový dost laxní, když je dlouho necítím tak sem z toho hodně nervózní, teď jsem 39+1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1989
1.2.20 14:09

Taky jsem se ted ptala doktorky na monitor,.protože u prvniho dítěte jsem chodila od nejakyho 36tydne a teď se prý chodí až od 40 tydne. Novinka od letošního roku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
1.2.20 14:17

Aktualni zkušenost nemam, ale taky jsem ted nekde slysela, ze od klasickych pravidelnych monitoru pred porodem se ustupuje.. Pokud se ti ale neco nezda, klidně bych si do porodky zajela, urcite te nevyhodi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6171
1.2.20 14:20

@prvni.zena
Není to laxni, pohyby cítíš, tvrdnuti břicha je normální a teď ke konci už s tím nic neuděláš, můžeš brát magnesium, ale nemusí to vůbec pomoct. Kdyby tvá lékařka shledal problém jistě by tě do porodnice poslala. Kdyby si ty sama měla nějaký problém tak určitě do porodnice, odkud tě nevyhodí, ale vyšetří, i když nemyslím si, že by te dali na monitor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
1.2.20 14:32

U mé gyn nově až po 38.tt. A prý to schvaluje, že jestli se má neco stát, tak ctg 1× týdne na 20 min to stejně neovlivni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 14:38

Myslím že se to teď měnilo ve více věcech. Já jsem byla taky zvyklá na pravidelné vnitřní vyšetření v každé pořádně. Nově se to nedělá. S těmi monitory je to úplně klidně možné že i v tom nastala změna. Já osobně ale vyznam preventivních monitoru nezlehcuji protože nejedné mamince přišli na nějaký problém díky tomu. Je to pro matku i dítě bezpečné vyšetření. Já bych tedy byla pro to zachovat ale myslím že s tím mi pacienti moc nenaděláme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11262
1.2.20 14:56

Ano, celkem normální záležitost, já porodila dřív, ale na první monitor jsem měla jít až v den termínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11262
1.2.20 14:57

Odstupuje se od všeho, vnitřní vyšetření je na úrovni věštění z karet, nejlepší je nechat to ROZUMNĚ na přírodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1006
1.2.20 15:15

Já rodila v loni plánovaným císařem ve 40tt a byla taky jenom jednou předtím. Naopak rychlý ultrazvuk jsem mela každou návštěvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
1.2.20 16:03

Měla jsem jít na prvnj monitor cca 6 dni pred termínem. Nakonec jsem porodila 38+0.
Zvedni to břicha na konci těhotenství je myslím docela běžné. Já měla asi od 7 měsíce pichani ve spodku, že jsem občas občas byla ráda, že si můžu sednout…
Já jsem pohyby obecně cítila sporadicky, sama jsem si udělala pravidlo, že alespoň jeden pohyb za 24 hodin. Mála uz ke konci nebyla vůbec akční.
Nemyslím si, že by u tebe něco doktorka zanedbala. Pokud se Ti zdá něco špatně, zajeď si na kontrolu do porodnice, určitě té zkontroluji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
437
1.2.20 17:32

Ahoj, muj dr me taky hodla poslat do porodnice na monitory az ve 40tt. Ted jsem 37tt a bricho mi tvrdne casto, obcas me i v jednom miste na brise jakoby stipe a tlaci. Tak jsem se ho ptala a pry je to v poradku.
Kazdopadne si myslim, ze se tech monitoru ani nedockam. Syn sel o 10 dnu driv tak ted uvidim :D
Pry si muzu do porodky zavolat sama.
Jinak vysetreni u nej je sup, sup a zdar. :roll:
Musime verit tem nasim brouckum, ze vi co a jak :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.20 18:34

Mně gynekolog říkal, že od ledna 2020 už se chodí prakticky až do porodu ke svému gynekologovi, že měsíc před porodem do porodnice (včetně monitorů) už budou chodit pouze rizikové těhotné. Takže jestli to dobře chápu, tak pokud nejsi riziková, tak chodíš až do porodu ke svému gynekologovi a monitor není potřebný.

• Nahlásit
  • Citovat
1.2.20 19:13

Je to správně podle změn od 01/2020, nikoliv laxní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 19:14
@Anonymní píše:
Mně gynekolog říkal, že od ledna 2020 už se chodí prakticky až do porodu ke svému gynekologovi, že měsíc před porodem do porodnice (včetně monitorů) už budou chodit pouze rizikové těhotné. Takže jestli to dobře chápu, tak pokud nejsi riziková, tak chodíš až do porodu ke svému gynekologovi a monitor není potřebný.

aha, dekuju moc za info, je taky ssmozrejme mozne ze to pojistovna prestala platit s domtori jsou nuceni takto postupovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1595
1.2.20 23:08

Rodila jsem květen 2018 A na monitoru jsem byla poprvé 39+1.. nic se neděje, děloha klidna.. za dve hodiny doma odešla zatka, za dalších 8 první kontrakce… porodila jsem po 33 hodinách od monitoru… srdce je vidět i na utz s pokud nemáš komplikace tak to asi ani nejí potreba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama