První návštěva rovnátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Neeviim
Povídálka 21 příspěvků 08.10.18 20:09
První návštěva rovnátek

Ahoj, mám jít zítra s dcerou poprvé na rovnátka, co nás přibližně čeká?

Reakce:
Vermun
Závislačka 3334 příspěvků 08.10.18 20:20

@Neeviim zrovna dnes jsme byly s dcerou, koukla jí do pusy, dcera jí ukázala zkus, řekla mi co a jak a šly jsme. Za 3 měsíce jdeme na panoramatický snímek a otisk na sundávací rovnátka, bude je nosit odpoledne a v noci (cca 12 hodin denně), cenové rozpětí za sundávací udala 350 - 1500 kč, v závislosti na tom, jak budou náročné asi na výrobu.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 08.10.18 20:33

Na první návštěvě jen konzultace, zkoukla zuby a za 5minut jsem šla :lol: Musela sem na vytrhnutí 3 zubů, takže to trvalo asi 2 měsíce, než sem se zase dostala na ortodoncii. To mi dala zubařka gumičky na stoličky, aby se uvolnilo místo na „drátky“ nebo jak to říct :)
Poprvé sem tam byla v červenci a rovnátka mi napevno nasadila až v listopadu, takže počítejte s nějakou dobou než dcera rovnátka dostane :mavam:

amka.82
Kecalka 488 příspěvků 1 inzerát 08.10.18 20:59

My chodíme s dcerou na ortodencie jiz od čtyř let( nyní 9 let ), zatím je to jen společenská návštěva kdy ji pokaždé vyfoti zoubky, jednou za rok velký rtg a teď se bude domlouvat co a jak se bude řešit, kdy vytrhnou nadbytečné zuby a kdy budou rovnatka. Je to běh na dlouhou trať. :lol:

neila
Extra třída :D 10805 příspěvků 08.10.18 21:15
@amka.82 píše:
My chodíme s dcerou na ortodencie jiz od čtyř let( nyní 9 let ), zatím je to jen společenská návštěva kdy ji pokaždé vyfoti zoubky, jednou za rok velký rtg a teď se bude domlouvat co a jak se bude řešit, kdy vytrhnou nadbytečné zuby a kdy budou rovnatka. Je to běh na dlouhou trať. :lol:

5 let? Jaký to má smysl? 8o Dcera má nějaký genetický problém?

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 08.10.18 21:20

Zadanku na panoramatický rtg jsme měli od normální zubařky, takže první návštěva byla prohlídka, diagnóza, objednání na otisky, druhá návštěva byly otisky, výběr barvy rovnátek a obrázků, vyplazla jsem 5tis, syn má vyndavaci na 16h denně. A zítra jdeme pro hotová rovnátka. Jde to celkem svižně, když odmyslím objednací lhůtu. Rovnátka má syn kvůli predkusu, nic se nemuselo trhat.

neila
Extra třída :D 10805 příspěvků 08.10.18 21:21

Na první návštěvě prohlídka, foto, rtg. Na základě toho pak do mailu zaslala plán léčby spolu s rozpočtem. Před týdnem dceři sundala fixní rovnátka po třech letech, výsledek parádní. Finančně docela náročné. Za ty 3 roky cca 23 tisíc. Největší položky byly nasazení (6500,– + 6500,–) a sundání vč. výroby nasazovacích dlah (2600,– + 2600,–). Ty bude nosit už jen na noc po dobu 6 měsíců.

marin
Echt Kelišová 9214 příspěvků 08.10.18 21:28

Na první návštěvě dr. zhodnotila, zda rovnátka ano či ne. Rentgen zubů už dcera měla hotový od zubaře. Na další návštěvě až po létě udělala otisky a za 14 dní dostala dcera hotové vyndavací rovnátka horní i spodní. Cena 3.200 Kč. Má je nosit přes noc a navečer cca 12 hodin denně. Za měsíc jde na kontrolu.

Neeviim
Povídálka 21 příspěvků 08.10.18 22:24

@Celeste97 a ty zuby jsi si mohla vybrat jaký, nebo ty nejvhodnější?

Celeste97
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 08.10.18 22:58
@Neeviim píše:
@Celeste97 a ty zuby jsi si mohla vybrat jaký, nebo ty nejvhodnější?

myslíš zuby které vytrhnou? Jasně že ne :dance: to musí posoudit zubař, který aby se tam ostatní po srovnání vešli :)
Mě trhali nahoře dvě stoličky a dole jeden :mavam:

saphire
Kelišová 6717 příspěvků 02.11.18 09:03

Ahoj. Jestli se můžu přidat do diskuze tak mám 2 dotazy:

1)v kolika letech dítě na ortodoncii objednat a teda rozumím že na doporučení zubaře a s žádankou…?

1. jaká pojišťovna aktuálně (nebo raději dlouhodobě) nejlépe přispívá na fixní rovnátka?

Syn (7let) dnes byl u zubařky a ta říkala výhledově rovnátka, byly mu dřív vytrhnuty nějaké mléčňáky a nové zuby se budou pravděpodobně tlačit někde, kde nemají… tak jestli to neřešit nebo konzultovat na ortodoncii už teď..?

Děkuju za rady

Uživatel je onlinejkra
Nadpozemská drbna 25132 příspěvků 02.11.18 09:41
@saphire píše:
Ahoj. Jestli se můžu přidat do diskuze tak mám 2 dotazy:

1)v kolika letech dítě na ortodoncii objednat a teda rozumím že na doporučení zubaře a s žádankou…?

1. jaká pojišťovna aktuálně (nebo raději dlouhodobě) nejlépe přispívá na fixní rovnátka?

Syn (7let) dnes byl u zubařky a ta říkala výhledově rovnátka, byly mu dřív vytrhnuty nějaké mléčňáky a nové zuby se budou pravděpodobně tlačit někde, kde nemají… tak jestli to neřešit nebo konzultovat na ortodoncii už teď..?

Děkuju za rady

jdi tam uz teed. nejdriv dostane nandavaci, ty stoji kolme 4 tisic.
Pojistovna to asi neproplaci zadna.

kačka39
Kecalka 331 příspěvků 02.11.18 10:11

@saphire když nebudeš mít doporučení, zaplatíš nejenom rovnátka, ale i všechny konzultace. Dřív než bude mít aspoň nějaké druhé zuby narostlé tam chodit nemá smysl. Pojišťovny přidávají tak 500kč na fixní aparát, pokaždý nějaká jiná. V poměru co za to dáš dohromady to nemá asi smysl řešit, jedině kdyby to byla zrovna ta vaše, když to zrovna budou dělat.

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 03.11.18 18:21

Jedno dítě chodí (zatím na konzultace) od cca devíti let (tři roky) a rovnátka se budou více řešit až vypadnou a dorostou zbylé mléčné zuby. Vidím to tak ještě na rok. Křivé je má od malička a nové trvalé ještě více.
Druhé dostalo žádanku až v patnácti, nemá tak velké problémy, až nyní mu narostla nakřivo jedna stolička.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >