Reklama

První návštěva rovnátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Neeviim
Povídálka 17 příspěvků 08.10.18 20:09
První návštěva rovnátek

Ahoj, mám jít zítra s dcerou poprvé na rovnátka, co nás přibližně čeká?

Reklama

Reakce:

Vermun
Závislačka 3292 příspěvků 08.10.18 20:20

@Neeviim zrovna dnes jsme byly s dcerou, koukla jí do pusy, dcera jí ukázala zkus, řekla mi co a jak a šly jsme. Za 3 měsíce jdeme na panoramatický snímek a otisk na sundávací rovnátka, bude je nosit odpoledne a v noci (cca 12 hodin denně), cenové rozpětí za sundávací udala 350 - 1500 kč, v závislosti na tom, jak budou náročné asi na výrobu.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 08.10.18 20:33

Na první návštěvě jen konzultace, zkoukla zuby a za 5minut jsem šla :lol: Musela sem na vytrhnutí 3 zubů, takže to trvalo asi 2 měsíce, než sem se zase dostala na ortodoncii. To mi dala zubařka gumičky na stoličky, aby se uvolnilo místo na „drátky“ nebo jak to říct :)
Poprvé sem tam byla v červenci a rovnátka mi napevno nasadila až v listopadu, takže počítejte s nějakou dobou než dcera rovnátka dostane :mavam:

amka.82
Kecalka 401 příspěvků 1 inzerát 08.10.18 20:59

My chodíme s dcerou na ortodencie jiz od čtyř let( nyní 9 let ), zatím je to jen společenská návštěva kdy ji pokaždé vyfoti zoubky, jednou za rok velký rtg a teď se bude domlouvat co a jak se bude řešit, kdy vytrhnou nadbytečné zuby a kdy budou rovnatka. Je to běh na dlouhou trať. :lol:

neila
Extra třída :D 10217 příspěvků 08.10.18 21:15
@amka.82 píše:
My chodíme s dcerou na ortodencie jiz od čtyř let( nyní 9 let ), zatím je to jen společenská návštěva kdy ji pokaždé vyfoti zoubky, jednou za rok velký rtg a teď se bude domlouvat co a jak se bude řešit, kdy vytrhnou nadbytečné zuby a kdy budou rovnatka. Je to běh na dlouhou trať. :lol:

5 let? Jaký to má smysl? 8o Dcera má nějaký genetický problém?

Helileli
Závislačka 2859 příspěvků 08.10.18 21:20

Zadanku na panoramatický rtg jsme měli od normální zubařky, takže první návštěva byla prohlídka, diagnóza, objednání na otisky, druhá návštěva byly otisky, výběr barvy rovnátek a obrázků, vyplazla jsem 5tis, syn má vyndavaci na 16h denně. A zítra jdeme pro hotová rovnátka. Jde to celkem svižně, když odmyslím objednací lhůtu. Rovnátka má syn kvůli predkusu, nic se nemuselo trhat.

neila
Extra třída :D 10217 příspěvků 08.10.18 21:21

Na první návštěvě prohlídka, foto, rtg. Na základě toho pak do mailu zaslala plán léčby spolu s rozpočtem. Před týdnem dceři sundala fixní rovnátka po třech letech, výsledek parádní. Finančně docela náročné. Za ty 3 roky cca 23 tisíc. Největší položky byly nasazení (6500,– + 6500,–) a sundání vč. výroby nasazovacích dlah (2600,– + 2600,–). Ty bude nosit už jen na noc po dobu 6 měsíců.

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 08.10.18 21:28

Na první návštěvě dr. zhodnotila, zda rovnátka ano či ne. Rentgen zubů už dcera měla hotový od zubaře. Na další návštěvě až po létě udělala otisky a za 14 dní dostala dcera hotové vyndavací rovnátka horní i spodní. Cena 3.200 Kč. Má je nosit přes noc a navečer cca 12 hodin denně. Za měsíc jde na kontrolu.

Neeviim
Povídálka 17 příspěvků 08.10.18 22:24

@Celeste97 a ty zuby jsi si mohla vybrat jaký, nebo ty nejvhodnější?

Celeste97
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 08.10.18 22:58
@Neeviim píše:
@Celeste97 a ty zuby jsi si mohla vybrat jaký, nebo ty nejvhodnější?

myslíš zuby které vytrhnou? Jasně že ne :dance: to musí posoudit zubař, který aby se tam ostatní po srovnání vešli :)
Mě trhali nahoře dvě stoličky a dole jeden :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >