První neúspěšná IUI v Gynemu / zkušenosti s IVF v CAR Gynem

9.7.20 17:02

První neúspěšná IUI v Gynemu / zkušenosti s IVF v CAR Gynem

Zdravím spolubojovnice :kytka:

od června jsem začala s manželem chodit do Gynemu. S manželem se snažíme o miminko od října 2019 (je mi čerstvě 28 let)..Na gynekologii a všemožných vyšetřeních mi nic nezjistili. Prý jsem byla dle nich úplně v pořádku.. Až když jsem změnila gynekoložku (chodím teď do Gynemu - Praha 8), zaslala nás právě do CAR Gynem s tím ale, že si myslí, že chyba bude spíše na manželově straně.
Bohužel asi po čtvrté kontrole v CAR (kdy jsem stále docházela na kontrolní ultrazvuky kvůli folikulům) mi byly zjistěny PCO, naštěstí tedy bez cyst, ale k ovulaci u mě nedocházelo :/ Nechápu, proč mi to nikdo neuměl zjistit dříve :nevim:
Manžel měl spermiogram v pořádku, až na množství, které měl prý na hraně, ale spermiogram se bral celkově za normální. Proto jsem souhlasila s tím, že zkusíme IUI. Stimulovala jsem Pregnylem (jelikož na Clostilbegyt bylo již pozdě v tomto cyklu) v malých dávkách (50) a večer v den před IUI jsem si píchal Ovitrelle na vyvolání ovulace..
Po 14 ti dnech po IUI mi vyšel falešně pozitivní MAMA TEST, takže jsme zažili velké zklamání, když další dva testy od jiných značek vyšly negativně.. dnes jsem dostala menstruaci.. doma mám již vyzvednutý Clostibelgyt, tak tento cyklus začnu užívat a zkusíme s manželem druhý pokus IUI ;) Moc tomu nějak ale šance nedávám:/ Lékařka se mě ptala, zda chci zkusit další IUI nebo rovnou hned IVF…Dohodli jsme se, že po třetím pokusu IUI už bychom šli do IVF..
Je tu nějaká z Vás, která byla na IVF právě v Gynemu? Vyšlo Vám to na poprvé? Jaká je Vaše zkušenost?
Přeji všem hezký den :mavam: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.7.20 17:13

Napíše ti sem 20 ženských a ty budou mít 20 různých zkušeností…
Moje zkušenost - jiný car - 4× IUI 1× ET a teď v červnu 1×KET.
Stále bez výsledku.
Hodně štěstí, důležité je se nevzdát :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
14016
9.7.20 17:14

V gynemu jsem nebyla, ale vřele doporučuji, aby ses podívala na statistiku úspěšnosti IUI, je to jen o malinko větší než styk.

Měla jsem IUI 6× a nic, prostě bych se na to moc nevázala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.7.20 17:33

@jizvíková Dekuji :) Ja si prave rikala, ze pokud nevyjde 3 IUI, tak radeji pujdu na IVF, aby se to neprodluzovalo:/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9945
9.7.20 18:00

Vždyť se snazite jen pár měsíců a už běhate po carech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.7.20 18:07

@karkarka Tak ja hlavne chtela zjistit, kde je problem, jelikoz lekarka se divila, ze jsem v poradku, ze je to divne, zaslala nas do CAR, aby se zjistilo, zda je partner plodny..a hak mi tam zjistili PCO, tak bohuzel pry prirozene bez prasku ci injekci neotehotnim… prijde mi to resit lepsi po 8mi mesicu nez pak treba po tricitce:/ miminko si oba dva hodne prejeme :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
10.7.20 14:42

@Martina.Bell
Kup si Nosifol- výborný na PCO. Nebo koukni zatím na diskuze ohledně nej. Já mám taky PCO a nakonec jsem otehotnela prirozene:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.7.20 11:33

@sofie1974 děkuji za typ :) Zítra si ho hned koupím ;) a gratuluji k otěhotnění :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
11.7.20 14:00

@Martina.Bell
Já už mám 5. Letého loupeznika doma:) Kdyžtak pisknete sz, jsem po 3. Ivf a řadě iui, tak ať neztracite peníze a cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.7.20 14:33

@sofie1974 dekuji, napisi Vam 8) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
22.9.20 12:51

@Martina.Bell Ahoj, četla jsem tvůj první příspěvek z července. Také od srpna chodíme do Gynemu. K Mudr. Zahradníkové, jsem u ní spokojená. Zkusili jsme hned první cyklus IUI, ale bohužel to nevyšlo. Také mi dle hormonálního profilu a UTZ zjistili lehké PCOS. Včera jsem tam byla na UTZ (12 DC) a bohužel žádný dominantní folikul tak tam jedu zítra znova a uvidíme zda něco naroste. Když ne tak zkusíme další IUI příští cyklus s nějakou hormonální podporou. Jak jste na tom vy teď? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.20 13:34

@Raaaadka Ahojky, no já zkusila třikrát IUI, ale nevyšlo to:/ Pak jsem se měla sama rozhodnout, zda pujdeme do čtvrtého IUI nebo do IVF a rozhodli jsme se jít do IVF :)
Já tam vystřídala snad už všechny, co tam ordinují a všichni mi tam přišli fajn, paní dr. Zahradníková mi dvakrát dělala IUI a vkládala v to naději, že to vyjde:/
Na stimulační protokol jsem chodila dr. Bartošové, které je také fajn:)
Právě zítra ráno jdu na OPU a v pondělí na ET :srdce: Tak doufám, že se povede :srdce:
Dr. Bartošová mi kvůli PCO naordinovala menší dávky Recovelle, s tím, že to pak kdyžtak zvýší, ale hned na první kontrole řekla, že reaguji moc dobře a velmi rychle, takže dávku nezvýšila a už včera jsem si píchla jen Ovitrelle :) Z ultrazvuku mi řekla, že tam vidí 13 folikulů a některé už dost velké, že jich tam vzadu bude určitě ještě více menších:) No a že je mi 28 let, tak vajíčka dle ní budou kvalitní :) Držím moc palečky, ikdyž při IUI je šance velmi malá, ale stále je :* My už jen nechtěli čekat (a být zase zklamaní), tak jsme šli do IVF a uvidíme :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.20 13:34

@Raaaadka Jinak tobě je kolik? ;) Jinak OPU a ET mi prý bude dělat dr. Zahradníková ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
22.9.20 15:09

@Martina.Bell Tak to moc držím palce ať je zítra OPU úspěšné a máte potom co nejvíce embryí. Já právě chodím jen k Mudr. Zahradníkové, která tam je vždy pondělí a středa. Tak všechny návštěvy směřuji na tyto dny. Jen první IUI mi dělal Mudr. Mrázek a byl moc příjemný..Já tam jedu až zítra ve 14:45 h a uvidíme jestli bude něco na UTZ a pak IUI. Jinak ho chci zkusit ještě tak 2× a potom už asi IVF. Uvidíme.. Mudr. mě do ničeho nenutí takže jsem ráda.. Mě bude letos 31 a manželovi 34. U něj problém není. U mě to lehké PCOS.. Dej zítra vědět jak dopadlo OPU :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.20 15:22

@Raaaadka Děkuji moc ;) Zítra dám určitě vědět a také držím palce, aby jste měla hezký ultrazvuk ;)
No, ono potom, když máte stimulační protokol, tak musíte chodit na prohlídky ultrazvuku v určité dny, tak se může stát, že Vám to pak vyjde na jiné dny než na pondělí a středu:) ale myslím si, že tam nikdo nepříjemný není ;)
Tak to máte ještě dobrý věk ;) Třeba se tam někdy v čekárně potkáme :potlesk:
Jinak na PCO je dobrý Clostilbegyt, hezky mi po něm rostly folikuly, ale stejně se nám IUI nezadařila :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat