První období vzdoru - nedělám to špatně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 02:16
první období vzdoru - nedělám to špatně???

Zdravím, našemu „satánkovi“ bude 28 měsíců a už tak 2 měsíce dobře pozoruji vzdor…nejdřív jsem teda nevěděla, že se to tak jmenuje, myslela jsem, že mu rostou zuby a proto je protivný…ale všechny už má venku :nevim: Takže tak - nakupování = hrůza (není autíčko jezdící vozík, nemůže si koupit co chce, ač vysvětluju, že nemáme korunky…), doma = hrůza, vřeští, že chce jogurt, když mu ho dám, tak vřeští, že tenhle né, že chce jinej..a vůbec jí strašně málo :,( a musí jíst sám…, atd atd… Doma to udělám tak, že ho pošlu do pokoje, a až se uklidní, ať přijde…ale kolikrát přijde stejně vzteklej :-( V obchodu se snažím si ho nějak nevšímat, když dělá ty svoje tyátry…ale občas mi ujedou nervy a po hodinovém řevu mu lísknu :-(
Obr problém je ale u babičky…on ji miluje, to bez pochyby, ona mu udělá co na očích vidí, nic mu nezakáže, nekřičí na něj, neuhodí ho, samý sladký, slaný, žádný spaní po obědě… No a jakmile jsem tam s nima i já, tak říká, „nechci mámu, mámo jdi pryč“ nebo " mámo nezpívej, nemluv, nech toho, nekoukej,…"…prostě mě rádoby nechce… přijde mi to hrozně líto, ani když dělám smutnou, nebo skutečně pláču, nic to s ním nedělá, vyjimečně dojde a tulí se…
Doma dostane normálně na zadek, nebo na něj zakřičím…protože nějaké vysvětlování u nás nefunguje (jooo jediný co funguje je počítání…3, 2, 1,…rána :) )…Ale je to RAK a občas mi přijde fakt hodný svého znamení, cíťa na entou… Proto se bojím, jestli tím svým ječením na něj apod. na něm nenechám do budoucna nějaké následky…
Ráda bych mu předcházela, jako babička, ale prostě nějaký režim musí být :-(
Za anonym sorry, ale někdo mě stopro odsoudí (supermatky) za dostání na zadek…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 02:20

Johooo pokud by někdo nepochopil, na co se ptám, tak se ptám, jestli to je takhle normální, jestli to dělají i ostatní děti (třebas to s babičkou), jestli to někdo zná…nějaké pochopení, možná uklidnění, že to za chvilku zase odezní :mrgreen:
A hlavně jestli já to nedělám špatně, že on je takový citlivý, ale přesto mu dám sem tam na zadek nebo na něj zakřičím…protože to jsou opravdu scény, že to nejde… :-(

vendulaaa
Závislačka 4917 příspěvků 09.11.14 05:46

Kdo zažil, ten tě pochopí. Máš normální dítko. A řešíš to taky normálně, stejně jako většina maminek.
Ty scény u babičky jsou taky v normě. Prostě zkouší. A nebreč kvůli tomu, na maminku žádná - byť rozmazlovací - babička nemá.

kve-tinka
Závislačka 4770 příspěvků 3 inzeráty 09.11.14 05:47

Dívej, našemu Satánkovi (fakt mu tak říkáme) je 15m a už teď má dupací scény nohama do země, když něco zakážu. A taky je rak. :mrgreen: Na zadek dostává, musím určovat nějaká pravidla…
Takže moje rada, VYDRŽET!!: :hug: :mrgreen:

Martina 25
Kecalka 369 příspěvků 09.11.14 06:15

No tak koukám že,,satánek" se používá ve více rodinách :D u nás taky. Malé je sice teprve 15 měsíců, ale vzteky už dupe a mlátí rukama taky…je to asi týden, dělá všechno naschvál…Tak třeba venku vůbec nechce chodit za ruku a chodí zásadně jiným směrem než já…Doma začala tahat kabely od počítače a když jí to zakážu tak jde třeba otevírat skříňky nebo sem si všimla že šla kopnout do psa…Taky za to dostává na zadek nebo přes ruce protože nějaká domluva je úplně k ničemu.

kacz
Kelišová 6106 příspěvků 09.11.14 06:21

Je to normální. Mýmu malýmu budou 2 a 14 dní je zlatej a 14 dní na zabití. Radím do obchodů pokud možno nebrat, je to tam pro ně strašně náročný - spousta světla, pachy, reklamy, lidi, věci - to je obrovskej nápor na smysly. Doma omezit televizi přes den, chodit co nejvíc ven, zapojit do domácích prací :-) dodržovat režim, nepovolit.

A taky zkus zvážit nějakou částečnou docházku do školky. Synek se pak odtud vrací jako milius a minimálně den doma nezlobí :-)

kve-tinka
Závislačka 4770 příspěvků 3 inzeráty 09.11.14 07:01

@Martina 25 no ty naše dva dát dohromady, tak je na katastrofu zaděláno. :mrgreen: náš taky dává psovi zabrat. :andel:

Melody 4
Extra třída :D 11693 příspěvků 09.11.14 07:07

Já mám syna s ADHD a VD, takže vztek taky pochází dost odtud, ale co jsem chtěla říct. U nás zabírá zrcadlení, prostě když dupe nožičkama a řve, dělám to taky :D Pokaždé ho to vykolejí, vytřeští oči a přestane :D A taky, jak už zde zaznělo, školka ho teď dost zklidnila :) Je to přirozený vývoj a počítej s tím, že to jen tak nezmizí, mému synovi je 3,5 a taky se ještě vztekne, ale už toho obrovsky ubylo.

Taciras
Extra třída :D 11377 příspěvků 09.11.14 07:27

No hele, na něco jsem přišla u našeho synka, taky 28 měsíců/ráček ;).

Když řeknu „Nedělej to, nebo dostaneš na zadek!“ tak je reakce nulová nebo špatná.
To samé, když řeknu třeba „Nedělej to, ublížíš kočičce.“
Když dám skutečně na zadek, tak to občas pomůže, ale to bych ho tloukla pořád a to fakt nechci. Úplně náhodou jsem přišla na to, že jednoduché přeformulování toho, co mu říkám najednou má efekt 8o.
Když řeknu „Chceš ublížit kočičce?“, odpoví „Ne“ a já dodám „Tak to nedělej!“, tak většinou fakt přestane.
To samé „Chceš dostat na zadek?“, „Ne“, „Tak to nedělej!“, opět většinou fakt přestane. Zkoušela jsem, zda se to náhodou nezlepšilo obecně samo a fakt ne, při použití první formulace prostě nepřestane, nebo se vzteká. Při použití té druhé reaguje správně. Nechápu proč, měla jsem za to, že říkám to samé, ale to dítě v tom evidentně vidí rozdíl.

Ještě nedávno jsem tu v diskusi řešila, co s ním a najednou mám něco, co u nás funguje a je klid 8)
Neříkám, že použiješ tu samou formulaci a bude to u vás dobrý, každý dítko je samozřejmě jiný, ale zkus zvážit přeformulování toho, co mu říkáš, prostě to řekni jinak. Pro tebe to může být to samý, pro něj nemusí. Někde tady na emimi jsem kdysi četla, bohužel už nevím, kdo to psal, jak něčí dítko nereaguje na „nešlapej do louže“, ale reaguje na „obejdi louži“. To je asi podobné.

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 09.11.14 07:48

@maminka159 Super typ, to musim vyzkouset. U nas totiz taky jako u zakladatelky funguje jen pocitani a pak na zadek, ale kolikrat mam pocit, ze ji cely den jen biju nebo na ni rvu :-(

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 09.11.14 07:55
@maminka159 píše:
No hele, na něco jsem přišla u našeho synka, taky 28 měsíců/ráček ;).

Když řeknu „Nedělej to, nebo dostaneš na zadek!“ tak je reakce nulová nebo špatná.
To samé, když řeknu třeba „Nedělej to, ublížíš kočičce.“
Když dám skutečně na zadek, tak to občas pomůže, ale to bych ho tloukla pořád a to fakt nechci. Úplně náhodou jsem přišla na to, že jednoduché přeformulování toho, co mu říkám najednou má efekt 8o.
Když řeknu „Chceš ublížit kočičce?“, odpoví „Ne“ a já dodám „Tak to nedělej!“, tak většinou fakt přestane.
To samé „Chceš dostat na zadek?“, „Ne“, „Tak to nedělej!“, opět většinou fakt přestane. Zkoušela jsem, zda se to náhodou nezlepšilo obecně samo a fakt ne, při použití první formulace prostě nepřestane, nebo se vzteká. Při použití té druhé reaguje správně. Nechápu proč, měla jsem za to, že říkám to samé, ale to dítě v tom evidentně vidí rozdíl.

Ještě nedávno jsem tu v diskusi řešila, co s ním a najednou mám něco, co u nás funguje a je klid 8)
Neříkám, že použiješ tu samou formulaci a bude to u vás dobrý, každý dítko je samozřejmě jiný, ale zkus zvážit přeformulování toho, co mu říkáš, prostě to řekni jinak. Pro tebe to může být to samý, pro něj nemusí. Někde tady na emimi jsem kdysi četla, bohužel už nevím, kdo to psal, jak něčí dítko nereaguje na „nešlapej do louže“, ale reaguje na „obejdi louži“. To je asi podobné.

Louze fungujou u nas… Ja nekde totiz cetla, ze dite neresi to „neslapej“, ale reaguje jen na to „slapej“ :lol: U naseho mladsiho je hlavni problem v tom, ze se dostane do stavu, kdy nechce nic. Po par minutach se uklidni a normalne funguje…

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 09.11.14 07:59

Nase mala je teda od malinka dost vztekaci, ale ted je ji 17 mesicu a posledni 2-3 tydny je to hruza, uplne se desim, co bude, az prijde ten pravy vzdor kolem tretiho roku :roll: :zed: cokoliv zakazu, tak je doprovazeno silenym jekotem, nekolikaminutove hysteraky jsou minimalne jednou do hodiny, uz i nekolikrat byla na zadech a kopala kolem sebe :roll: ale je fakt, ze jina formulace pozadavku, jak pise @maminka159 docela pomaha, zatim mame teda vyzkouseno jen v jedne situaci, protoze v jinych jsem zatim nebyla tolik nad veci :mrgreen: ale prave jsem vypozorovala, ze pri malovani, kdyz se dostane mimo papir, tak kdyz se rekne „malujeme na papir“, tak okamzite prestane carat po stole/podlaze/gau­ci, ale kdyz se rekne „nemaluj na stul“, tak na to prdi a tim vic se snazi pocmarat stul. Zatim teda na zadek nedostala, schovavam si to pro extremnejsi situace, ale kdyz uz prekroci pro me unosnou mez, tak jecim, coz taky neni hezke :( a kdyz uz je to fakt na palici, tak se pred ni zavru do loznice a busim do matrace, ne ze by to necemu pomahalo, ale aspon mam pocit, ze „neco“ delam :roll: :mrgreen:

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 09.11.14 07:59

Davani na zadek mi pripada zbytecny… U me to je vzdycky ventilace vlastniho vzteku… :oops: Kdyz uz nevim kudy kam, takze to beru jako vlastni selhani… :nevim: Kdyz pominu to, ze to nikdy nic nevyresi a reakci je jeste vetsi vztek prcka…

Makin
Závislačka 2965 příspěvků 09.11.14 08:11
@Anonymní píše:
Johooo pokud by někdo nepochopil, na co se ptám, tak se ptám, jestli to je takhle normální, jestli to dělají i ostatní děti (třebas to s babičkou), jestli to někdo zná…nějaké pochopení, možná uklidnění, že to za chvilku zase odezní :mrgreen:
A hlavně jestli já to nedělám špatně, že on je takový citlivý, ale přesto mu dám sem tam na zadek nebo na něj zakřičím…protože to jsou opravdu scény, že to nejde… :-(

Konkrétně s tou babičkou to u nás bylo tak, že mi dcera ani nedovolila jít k nim dovnitř a už od brány se loučila 8). a taky u nás probíhalo válení se v obchodě na zemi a jekot na vše.. přešlo to, ale docela mi v tomto období pomohla knížka Nejšťastnější batole v okolí. Pár rad, co jsem z ní použila, fungovali.

Makin
Závislačka 2965 příspěvků 09.11.14 08:17
@kate02 píše:
Louze fungujou u nas… Ja nekde totiz cetla, ze dite neresi to „neslapej“, ale reaguje jen na to „slapej“ :lol: U naseho mladsiho je hlavni problem v tom, ze se dostane do stavu, kdy nechce nic. Po par minutach se uklidni a normalne funguje…

to bylo právě v té knížce, jak jsem psala výše. Batolata v tomto období nesnáší slovo NE. takže když něco chtějí a tak když se jim rovnou neřekne ne, ale opíše se to ve větě. Ano, vím, ty bys chtěl…, ano dostaneš to/uděláme to až… Tak to celkem berou. Je to sice taková blbost, ale u nás to zabralo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >