První papání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaca307
Povídálka 17 příspěvků 01.02.18 18:42
První papání

Ahojda, chtela bych se zeptat a cim jste zacinaly jako prvni? Vim ze se ma jako prvni zacit s mrkvickou, ale jak potom dal? To mam treba dva dny davat mrkev, potom treba bramboru samotnou? Nebo muzu mrkev+bramboru? Vubec nevim.. Jestli muzu davat jen samotne nebo to michat dohromady.. Slysela jsem ze se to ma delat tak ze dam mrkev prvni den za dva dny mrkev +bramboru pak za dalsi dva dny mrkev+brambora+naka dalsi zelenina.. Prijde mi to jako blbost ;( ale fakt nevim, dokazete mi poradit? Mozna trochu blby dotaz, ale snad se najde nejaka mamča co mi poradi.. Dekujiiiiiiiii:-:- :srdce: :srdce: :srdce:

Reklama

Reakce:

Lenka_Hal
Závislačka 4179 příspěvků 01.02.18 18:50

Ja zacinala avokadem :pankac: Ted ji nejvic asi dyni, cukinu a petrzel.
Jinak, po te co ji par dnu jednu zeleninu, pridas dalsi, ale muzes to rovnou mixnout, protoze kdyz mimino snaselo tu prvni zeleninu, tak kdyz bude problem po mixu, je jasne, ze problematicka je ta druha zelenina:) Ale zalezi na tobe. Roli taky hraje chut, kdyz budes chtit davat cukinu, v mixu s mrkvi bude urcite chutnat lip, nez samotna.

Helileli
Závislačka 2631 příspěvků 01.02.18 18:51

Zavádí se vždy jeden nový druh kvůli potenciálním alergiím. Takže třeba mrkev, pak mrkev+brambor, pak třeba brambor+cuketa, pak můžeš dát třeba cuketu+mrkev. Ty dva dny tam jsou pro pripadny projev alergie, který může být sice okamžitý jako bolení břicha, zvracení, ale i se zpožděním, jako třeba kopřivka.

Příspěvek upraven 01.02.18 v 18:52

dajka.11
Kecalka 427 příspěvků 01.02.18 18:51

Vzdycky zvlast kdyby se obevila alegicka reakce at vis z ceho ;)

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 01.02.18 18:51

Nedávala jsem všechno zvlášť. Ono jde hlavně o to, že když to dáváš po jednom, poznáš na co mělo dítě např. alergickou reakci. Když budeš přidávat postupně, nic se nestane :kytka:… Ono to taky musí nějak chutnat, takže něco je lepší mixovat.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 01.02.18 18:53
@dajka.11 píše:
Vzdycky zvlast kdyby se obevila alegicka reakce at vis z ceho ;)

Když dám tři dny banán a pak banán s jahodou a dítě se mi osype, bude to z jahody :mrgreen:

dajka.11
Kecalka 427 příspěvků 01.02.18 18:56

@radkka to je logicky :lol: jako myslela jsem to tak aby se nedavaly dokupy treba tri druhy ze zacatku :kytka: ja teda dava treba mrkev dva dny pak brambor dva dny a pak uz jsem to michala :mavam:

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 01.02.18 19:00
@dajka.11 píše:
@radkka to je logicky :lol: jako myslela jsem to tak aby se nedavaly dokupy treba tri druhy ze zacatku :kytka: ja teda dava treba mrkev dva dny pak brambor dva dny a pak uz jsem to michala :mavam:

Tak jasně, že bys neměla dát dohromady samé novinky… Ale postupně to jde, mně víc baští od té doby, co jsem to začala víc míchat :dance:

Mala.ještěrka
Kecalka 246 příspěvků 01.02.18 19:48

Já jenom dodám, že mrkev na začátek nedoporučuju. Bývá z ní zácpa. Začala bych třeba dýní nebo batátama, to je taky naslásdlé

Vodnikova11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 19:50

Mě zase říkal alergolog že nejhorší je co můžeš udělat, začínat mrkví na kterou má spousty lidí alergie.. takže u nás se začínalo bramborkou.. pak trošku mrkve.. více a atd. :hug:

Lenka_Hal
Závislačka 4179 příspěvků 01.02.18 20:08

Zajimave, ja jeste nikdy nepotkala ani neslysela o nekom, kdo ma alergii na mrkev. Myslela jsem, ze je to temer nemozne… :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama