První partner a manželská krize před dětmi, má cenu zůstávat?

Anonymní
13.1.20 08:49

První partner a manželská krize před dětmi, má cenu zůstávat?

Zdravím,
Ráda bych poprosila o radu či názor.
Vzala jsem si svého prvního partnera, se kterým jsme necelých 5 let, z toho po 4 letech jsme se vzali. Bylo mi 19, když jsme se seznámili. Po svatbě jsem vysadila prášky, že se budeme pokoušet o miminko. Do té doby jsem žila ten sen malý holky o princezně, i přesto, že manžel je občas cholerik a já jsem introvert. Pak jsem se zamilovala v druhé práci do jiného muže u kterého to bylo vzájemné (nic intimního). Manžel, tím, že je cholerik a musí si občas hodně ulevit tím, že nadává sprostě i na mě, navíc se moc neumí omlouvat a dávat najevo, že si vás váží, jsou asi důvody, proč k tomu v první řadě došlo. Manžel to zjistil a přiznal se mi, že taky byl po 2 letech se mnou zamilovaný do slečny v práci, ale že to ukončil tím, že tam přestal chodit.
Přestala jsem do druhé práce chodit, chvili jsme si ještě psali, ale pak jsem od něj dostala košem.
Po všem co se stalo si nemyslím, že chci v tomhle vztahu zakládat rodinu, když jsou oba partneři po tak krátké době schopni se zakoukat někde jinde (docela to chápu u 10 let vztahu kde pak stojí za vztah bojovat)
Navíc je čím dál těžší tolerovat naše odlišné povahy. Manžel je přesvědčený, že se to dřív nebo později to zamilování stane znovu, ať jemu či mně a já si to myslím také. To mě taky umocňuje v tom, že do takového vztahu miminko nepatří. Manžel je i přesto připraven dostat druhou šanci, miminko odkládat nechce.
Co si o tom myslíte? Jedná se jen o manzelskou krizi, kterou překonáme?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8545
13.1.20 08:53

Já se přiznám, že bych v takovém vztahu nepokračovala a neplánovala do něj dí tě, pokud by mi bylo 24 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9796
13.1.20 08:59

Muj nazor je, ze jste oba nevyzrali :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6099
13.1.20 09:00

No chce si te pojistit ditetem, protoze pak bude odejit mnohem tezsi. Nedelej to, dobre se chran.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 09:04
@cecetka píše:
Muj nazor je, ze jste oba nevyzrali :nevim:

Já určitě ne :D jemu je 30, tak u něj nevím

• Nahlásit
  • Citovat
6099
13.1.20 09:05

A s ditetem bude vse horsi. Pokud to nefunguje uz ted, dite to nezachrani, dej na instinkt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 09:05
@Jana525 píše:
No chce si te pojistit ditetem, protoze pak bude odejit mnohem tezsi. Nedelej to, dobre se chran.

No, jelikož jsem bez těch prášků a miminko nechci riskovat, tak spolu už 2 měsíce nespíme, takže ano, chráním se dobře

• Nahlásit
  • Citovat
21998
13.1.20 09:08

Ted bych si dite rozhodne nedelala.Do pevneho, vyzraleho a stabilniho manzelstvi mate hodne daleko. Ditetem se zadny vztah nezachranuje, je to rozsirena kravina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
13.1.20 09:29

Mně na tomhle nejvíc vadí, že ti lidi na to přijdou, až když si vyhlídnou někoho jiného. Jste pět let spolu a brali jste se po čtyřech letech, takže rok po svatbě…to jste o tom nepřemýšleli, jestli to stojí za to a nebo ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3764
13.1.20 09:33

Vy máte všechno možné, jen ne stabilní manželství. Vztah, kde oba dva vyhlížejí, do koho se zase příště zamilují? :roll: Na dítěti určitě nepracujte a i o setrvání v takovém svazku bych hodně přemýšlela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5425
13.1.20 09:34

Ja bych s takovym chlapem nebyla. Ale oba jste udelali stejnou chybu. Ale to si musis srovnat v hlave sama, zda to ma cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5425
13.1.20 09:34
@Michelle_M píše:
Vy máte všechno možné, jen ne stabilní manželství. Vztah, kde oba dva vyhlížejí, do koho se zase příště zamilují? :roll: Na dítěti určitě nepracujte a i o setrvání v takovém svazku bych hodně přemýšlela.

Presne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 09:36

Nechápue, vždyť jste měli svatbu, ten nejkrásnější okamžik v životě ženy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 09:57

To že se člověk zamiluje, se může stát i v tom nejdokonalejším vztahu :nevim:. Já mám skvělého chlapa a stalo se mi to dvakrát. Nic nebylo, jen jsme si psali, po nějaké době jsem si říkala, jak jsem blbá. Nevím jestli se to stalo i manželovi, ale typuju, že jo… nepatram, neřeším, protože nám to fakt funguje. Zamilovanost trvá jen chvíli…

• Nahlásit
  • Citovat
1793
13.1.20 10:04

Netuším kam jste spěchali?

Kdyby jsi randila víc, asi by jsi přišla na to, že světě chodí opravdoví debi***é, třeba dobří muži co zase nestojí o tebe. Víc by jsi si třeba vážila některých vlastností partnera a třeba i naopak, on by si víc vážil tebe.

Nikdo ti nezaručí, že na světě neběhá někdo vhodnější, spřízněná duše.
Ale s naprostou jistotou lze říct, že těch horších než stávající bude dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama