Kdy ucítím první pohyby?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 10:10
První pohyby??? " pořád nic..

Ahoj, jsem 20tt a každý se divi že ještě necítím pohyby, jsem silnější postavy ale v tehitebstvi hubnu, protože furt zvracím, plod je ale v pořádku a roste. Jen mám občas pocit jako že chci na velkou ale nakonec se mi nechce, nevíte jestli to má být ono, nebo kdy to tedy ucitim už? :D

Přečtěte si článek: První pohyby miminka

Reakce:
Anitramm
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 23.05.19 10:11

U prvního jsem cítila už v 16.tt, u druhýho až někdy ve 22./23.tt. Je to hodně individuální, tak neboj, brzo se dočkáš. ;)

Aduš8
Závislačka 4845 příspěvků 23.05.19 10:13

To sama poznáš, záleží i na tom, jak je mimčo otočené a kde máš uloženou placentu. U prvního jsme cítila s jistotou pohyby kolem 21.tt a teď u druhého až ve 23.tt,mám placentu vepředu, takže to všechno tlumila.

solip
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 23.05.19 10:14

Ja to mela presne naopak, u prvniho az koncem 22. tydne, druheho uz od 16. tydne :lol: Fakt to je u kazdeho jinak, tak se tim zakladatelko netrap ;)

necy
Kecalka 118 příspěvků 23.05.19 10:25

Zalezi kde mas placentu.Jsem taky silnejsi postavy. U prvniho placenta na predni stene. Pohyby az ve 22 tt. U druheho placenta vzadu a pohyby od 16 tt. Celkove byli vic citit u placenty vzadu a konecne sem si i uzila poradne vybouleniny. :lol:

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 23.05.19 11:15

U dcery jsem měla placentu vepředu a cítila jsem ji až ke konci 22tt, taky dcera byla v břiše dost klidna. Teď čekám malýho raraska, co se nezastaví a vím o miminku od 16tt, placená vzadu. Poprvé m3 to už štvalo, že dceru pořád necitim, ale ono to pak přijde. To co popisuješ pohyby nejsou.

hadraplanka
Kecalka 489 příspěvků 23.05.19 11:46
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem 20tt a každý se divi že ještě necítím pohyby, jsem silnější postavy ale v tehitebstvi hubnu, protože furt zvracím, plod je ale v pořádku a roste. Jen mám občas pocit jako že chci na velkou ale nakonec se mi nechce, nevíte jestli to má být ono, nebo kdy to tedy ucitim už? :D

Pohyby jsou, jak když máš v břiše hada. To poznáš zcela bezpečně. Já jako prvorodička s placenotou vzadu jsem měla tu radost už od 18. týdne, kdy to z nuly šlo na max. Nebylo mi to příjemné vůbec, hlavně když byla na úrovni pupíku a tlačila do něj. Pak se mi navíc otočila hlavičkou nahoru a neustále jsem dostávala prdy do konečníku, do močáku, stydké kosti, někdy se mi až chtělo brečet, protože se nedalo ani spát. Pokud se dítko vyvíjí v pořádku, tak bych ještě počkala, 20. týden je průměr, ne pravidlo.

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 23.05.19 11:50

@hadraplanka přesně tohle přirovnání používám, jak když tam máš hada :lol: :potlesk:

Janita3
Závislačka 2725 příspěvků 23.05.19 18:31

Těžko říct, kdy začneš miminko cítit, každá to má opravdu jinak :nevim: Já taky začínala s nadváhou, momentálně jsem ve 29tt a pohyby skoro stále necítím :( Jen sem tam takové ťupnutí. Jde o první těhotenství a ještě tlumí placenta vpředu.
Hezky to holky popisují, jako mít v bříšku hada, ale zatím žádný kopanec pořádný ještě nepřišel.

Bubla_Bučková
Kelišová 6630 příspěvků 23.05.19 18:35

Jsem normální postavy a kolem 25 a placenta vzadu. Jsou to takový šimrání, takový ty kopance a že v noci nemůžu spát, to jsem měla ke konci těhotenstvím a už vůbec ne teda v takové míře.

Váš příspěvek
Reklama