První porod nepostupující - ukončen císařem, druhý porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 22:10
První porod nepostupující - ukončen císařem, druhý porod?

Dobrý večer, můj první porod byl nepovedený od začátku do konce. Odtekla mi plodová voda a bolesti začaly až několik hodin poté. Bolesti jsem měla křížové. Trochu mi pomáhala poloha v předklonu, ale pořád mi ji zakazovali, že budu unavená a nutili mě ležet. V leže to bylo nesnesitelné, ale byla jsem vyplašená, nezkušená a nedokázala jsem si pořádně dupnout, co chci a tak nějak jsem věřila tomu, co říkali. Partnera poslali domů a 3/4 porodu jsem tam byla sama. Přijel, až když už jsem ho vůbec nevnímala. Ke konci už byla bolest nepřetržitá, bez možnosti odpočinku, žádné kontrakce už jsem ani necítila, jen šílenou bolest, jako by mi někdo lámal páteř. Malý se tlačil do zad, po porodu měl na hlavičce obří hematom. Otevřela jsem se jen na 3cm! a musela jsem kvůli zhoršení ozev na císaře. Partner pořád mluví o druhém dítěti, ale ještě jsem se z tohoto zážitku nevzpamatovala. Moc bych si přála porodit přirozeně, ale nevím, zda jsem toho vůbec schopná. Moje dotazy tedy zní, je tu někdo, kdo měl podobný, tedy nepostupující porod a další byl přirozeně? A když jsem měla bolesti křížové, budu je mít u každého porodu? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Agrion
Závislačka 2969 příspěvků 23.06.19 22:31

Ja jsem mela prvni porod podobny jako ty… nepostupujici, bolesti jako prase, zakonceny akutni sekci pro bradykardii plodu… taky sem strasne chtela spontanne porodit a druhy zkusila opet vaginalne. Po 72 hodinach kontrakci se nademnou slitovali ( byla sem otevrena na 4 cm) a vzali me opet na sekci. Chut a touha zazit ten zazrak na porodnim sale me presla a ha se smirila s tim, ze se ze me bez pomoci zadne dite nedostane. S tretim uz jsem sla na planovaneho cisare ;)

Elen8
Extra třída :D 13065 příspěvků 23.06.19 22:33

Každá jsme jiná, já první taky nepostupujici, krizové bolesti, málo otevřená po X hodinách, kvůli špatným ozvam akutní CS.
Druhý měl být přirozený, jako u prvního jsem přenášela, první se nakonec den před nástupem rozběhl sám, u druhého jsem nastupovala do nemocnice k vyvolání v ten den jsem prošla důkladným vyšetřením zkušené doktorky, byla strašně fajn, citliva, vše podrobne vysvetlovala. Na konci vyšetření jen řekla, že se jí potvrdilo, co si myslela jen mě viděla, že klasický porod nepůjde, jsem moc drobná, vahovy odhad větší, ke všemu mimčo sice hlavou dolů ale ne úplně dobře.
Dle ní bych opět přirozeně neporadila a ona i primář se priklaneji k císaři.
Byla jsem za to celkem ráda, protože stejný průběh porodu byla moje noční můra několik let. Vůbec se ti nedivím.

Bobinka007
Kecalka 165 příspěvků 11 inzerátů 23.06.19 22:35

Já jsem to teda nezažila, ale z práce porodní asistentky vím a i jsem to v práci zažila, že to jde. Miminko tam může ležet jinak a líp se točit. Ale je to spíš na vašem přesvědčení. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 22:36

Ja zažila něco podobného, voda mi. odtekla ve středu v 10 vecer, vůbec jsem se neotvirala, voda už byla zakalena, dávali mi vyvolavacku, ale moc to neurychlila, v pátek ráno jsem začala mít nesnesitelne krizove kontrakce, do toho jsem začala z bolesti zvracet, celkově jsem to asi neudychala,2 noci jaem nespala, nemela jsem uz sílu. malá měla rychlý tep, začala být hypoxicka, přítel přišel až ve chvíli, kdy se rozhodli pro akutního císaře. Po této zkušenosti jsem byla také rozhodnuta, že druhé dítě ne.Ale časem jsem se na to začala dívat jinak a v postýlce mi spinká další láska. Druhy porod byl úplně jiný, v 8 večer mi praskla voda, jeli jsme do nemocnice, tam jsem začala mi zase krizove kontrakce, tak jsem si nechala píchnout epidural a malého jsem porodila přirozeně v O:15.

Kelsey
Hvězda diskuse 46235 příspěvků 23.06.19 22:46

Me mamka rodila akutnim cisarem, ze jsem se narodila brzo. Uz v dubnu a mela jsem byt v cervnu. A za 20 mes. pozdeji se narodila segra a narodila se spontane. Nebyl treba cisar.
Ale tohle nejde predem rict, jak to dopadne.
Je to jedno, jak se dostanou ven, ale hlavne zdravi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 22:52

Dekuji za reakce, u tech krizovych bolesti by me zajimalo, zda je ma zena dane :think:

Aduš8
Kelišová 5218 příspěvků 23.06.19 22:55

A není jedno, jak se miminko narodí? Já rodila první císařem, plánovaně, kvůli velké jizvě na děložním čípku po rozsáhlé konizaci. Vše bylo naprosto ok. Za tři týdny mě čeká druhý císař a hlavu si s tím nelámu. Důležité je, že miminko bude zdravé. Navíc, plánovaný císařský řez je pro miminko bezpečnější a narozdíl od normálního porodu bezbolestný, pro matku představuje úplně stejné riziko, jako spontánní porod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 23:00

Jasne, ze je hlavni zdravi, ale me proste do ted trochu mrzi, ze po cisari byl nekde nekolik hodin beze me, ja mimo z leku. Pak neschopna kvuli bolestem…

Janli
Echt Kelišová 9259 příspěvků 23.06.19 23:01

První porod jsem měla podobný jako ty, křížový bolesti, jen jsem se otevřela, ale mimčo špatně dorotovalo a nebylo schopný projít porodníma cestama. Takže akutní císař, ale už jsem měla z těch šílených kontrakcí popraskanou dělohu. Na druhý dítě jsem si troufla jen proto, že mi gynekoložka sama řekla, že další porod půjde automaticky sekcí. No nakonec bylo všechno jinak. Rodila jsem normálně, porod trval se vším všudy čtyři hodiny, kontrakce jsem skoro necítila a ještě jsem si u toho stihla i zdřímnout. Zažila jsem dva extrémní porody, ale každý z úplně opačnýho konce.

Aduš8
Kelišová 5218 příspěvků 23.06.19 23:09
@Anonymní píše:
Jasne, ze je hlavni zdravi, ale me proste do ted trochu mrzi, ze po cisari byl nekde nekolik hodin beze me, ja mimo z leku. Pak neschopna kvuli bolestem…

Jenže to je právě u plánovaného císaře jinak.. Měla jsem spinál, malý musel na dohřátí do inkubátoru na 6 hodin, jinak by bonding dělal manžel. Od večera jsem ho měla u sebe, ležela jsem na probouzecím pokoji 2 hodiny po operaci. Dostávala jsme jen infuzi proti bolesti. Starala jsem se normálně od druhého dne, do té doby jsem zvonila na sestřičku. Bolesti byly, ale daly se přežít. Domů jsme šla tři dny po operaci. Za týden jsme byla úplně ok.

Bobinka007
Kecalka 165 příspěvků 11 inzerátů 23.06.19 23:29

Bohužel ty křížové bolesti jsou dané. Já jsem měla taky jen křížové, ségra taky a mamka taky.

Danulinka16
Závislačka 2560 příspěvků 23.06.19 23:41

První porod 2015 nepostupující 27 hod ukončen císařem. Druhy porod 2019 proběhl spontanne od prvních hustých bolesti pravidelných jsem porodila ani ne za 5 hodin. Pro me krása a vysneny porod, co se tyče rychlosti :joy:.Do poslední chvíli jsem taky netušila jak to dopadne.Ale Teda ta bolest se s tím prvním nedala srovnat, ale zase pak jsem byla jako mávnutím kouzelného proutku hned v pohodě, což po císaři samo ne.

Danulinka16
Závislačka 2560 příspěvků 23.06.19 23:42

Krizové bolesti jsem mela u druhého.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 08:46

Dekuji za vase zkusenosti. Uvidime, jestli se nekdy rozhodnu pro druhe.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama