První porod - povzbuzení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 23:22
První porod- povzbuzení

Ahoj maminky!
Přišla jsem sem za vámi pro pro podporu a povzbuzující slova:) Pozítří nastupuju do porodnice na vyvolání porodu, sice mám ještě týden do termínu ale miminko už má skoro 4 kila, jsem hoodně oteklá a taky mi sem tam naměřili vysoký tlak, tak jsme se s paní doktorkou domluvily, že už to “postrčíme” ať pak nerodím hodně velké mimi a ať nejsou nějaké komplikace. A na mě teď jde nějaká taková úzkost, strach, nervozita. Vím že je důležitý být v rámci možností “v pohodě” a nestresovat se před porodem zbytečně moc.. ale nemám bohužel v okolí nikoho kdo by mě nějak podpořil, a sama já sama víc přemýšlím nad tím jak moc to asi bude bolet, a co když něco bude špatně a tak dále. Přítel je sice úžasný ale je to takový ťunťa, že nějaké motivační proslovy dohromady nedá :lol:
Proto se obracím na Vás, na maminky které rodily vétší děti, nebo na maminky, které měly vyvolávaný porod, nebo na všechny maminky co mají na svůj porod hezké vzpomínky. ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Modesta
Závislačka 2551 příspěvků 21.05.19 23:34

Mám termín třetího porodu zhruba za 3 týdny. U prvního porodu jsem si schválně zakazovala myslet na to, jak to asi bude bolet. U druhého jsem taky jako ty byla na vyvolání. Z hlediska psychiky je vyvolání horší, že přesně znáš datum.

Budeš mít někoho u porodu? Já měla poprvé kamarádku, podruhé nikoho (dula nestihla přijet, překotný porod) a teď mám zase dulu. Někdo, kdo ti pomůže projít celým procesem, je hodně důležitý.

A jinak se k tomu snažím přistupovat tak, že je to jen chvilková bolest. Něco jako bolest u zubaře a nebo když ti berou krev. Není to napořád a výsledkem téhle bolesti je miminko.

:lol: no a aby to nebylo bez legrace, tak po porodu budeš překvapená, kolik zvládne najednou močový měchýř udržet tekutin. Už žádné učůrávání, ale pořádný proud to bude

VelkaMys
Stálice 88 příspěvků 21.05.19 23:36

Už jsem rodila dvakrát. Nebudu říkat, že to vůbec nebolí, ale neboj, to zvládneš. Ten pocit, když pak držíš dítě v náručí, je úžasný. Moje maminka mě povzbuzovala slovy: ven musí :mrgreen:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 23:39

Ahoj, drzim palce. Pripomina mi to me pred pul rokem. V terminu porodu nic nenasvedcovalo, ze by se chtelo prckovi ven a take mi vysly nejake krevni testy spatne. Tak lekarka take zvolila vybolani. Volali mi z nemocnice kolem pate hodiny odpoledne at zitra rano prijdu na vyvolani. V tu chvili jsem byla v soku. Druhy den rano vsechno probehlo dobre. Ubytovala jsem se na pokoji a odpoledne mi zavedli tabletu. Ta zacala asi po trech hodinach pusobit. Nejdriv to bylo jen, ze se mi hur dychalo, pak se pridalo zvraceni a prujem, ale prirovnala bych to treba jako kdyz neco spatneho snis (bylo mi spatne, ale dalo se to zvladnout), kontrakce jsem se snazila prodychavat a samotny porod byl pak uzasny. Hodne mi pomohla hoooodne tepla sprcha. Neboj se niceho. Jdi do toho s tim, ze to zvladnes, vubec si nepripoustej nic jineho, neni k tomu zadny duvod. Budes rodit v nemocnici, kde ti vzdycky pomuzou. Jo a jeste doporucuju spolupracovat s personalem. Drzim palce a preju hodne stesti. :kytka:

Lynette
Echt Kelišová 8713 příspěvků 21.05.19 23:40

Porod je jedna z nejkrásnějších věci na světě. Mysli na své miminko, mezi kontrakcemi si s ním povidej a budeš v pohodě. Bolesti se neboj - po porodu už nebudou. Vyplaví se ti hormony a budeš jak v jiným světě a pak najednou to svoje miminko uvidíš a pochopíš co je to pravá láska. Je to jedinečný pocit a v životě ho zazijes jen po porodu. Máš se na co těšit. Mě teď čeká druhý porod a těším se moc.

Petule030
Kelišová 5879 příspěvků 21.05.19 23:47

Ono se to snadno říká, ale nestresuj se předem. Každý porod je jedinečný. Jedna kamarádka říkala, že při kontrakcích myslela, že nepřežije, jiná měla trochu komplikace, že se miminko šprajclo v porodních cestách… Potom mám kamarádku, která rodila také macíka a porod šel jako po másle. Já sama jsem zažívala bolesti stejné jako při menstruaci, takže bolesti nebyly nic výjimečného, čím bych si neprocházela každý měsíc. Opět, porod jako po másle.
Vyvolávané prý bývají bolestivější, ale odpověz si sama: Jak zvládáš bolest? Jak vysoký máš práh bolesti? To určitě také dost znamená. Komplikace mohou přijít vždycky, ale neboj, budeš pod dohledem a kdyby cokoliv, lékaři hned zakročí. Chápu tvé obavy, ty má snad každá žena, obzvlášť prvorodička. Řekni si, přežily to jiné, přežiju taky. A kdyby to bylo něco tak strašného, tak jsou všude samí jedináčci :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 23:49

Já když se něčeho bojím tak si říkám že je to jen sen a brzo se probudím, brzo to skončí.
Když jsem šla na porodní sál tak mě partner oblékal do porodní košile a já brecela a říkala mu že tohle nezvladnu. takze chápu tvůj strach, ten já totiž měla velký. Snaž se myslet na to že brzo bude tvé miminko s tebou, budete spolu doma. preji ti rychlej porod bez komplikaci a zdravé hodné miminko

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 21.05.19 23:53

Ja jsem se prvniho porodu utesovala tim, ze kdyby to bylo fakt tak strasny, tak by nikdo nesel do druhyho a dalsich deti :hug:. Drzim palce :)

Edit.mam 4 :mrgreen:

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6602 příspěvků 21.05.19 23:56
@Anonymní píše:
Ahoj maminky!
Přišla jsem sem za vámi pro pro podporu a povzbuzující slova:) Pozítří nastupuju do porodnice na vyvolání porodu, sice mám ještě týden do termínu ale miminko už má skoro 4 kila, jsem hoodně oteklá a taky mi sem tam naměřili vysoký tlak, tak jsme se s paní doktorkou domluvily, že už to “postrčíme” ať pak nerodím hodně velké mimi a ať nejsou nějaké komplikace. A na mě teď jde nějaká taková úzkost, strach, nervozita. Vím že je důležitý být v rámci možností “v pohodě” a nestresovat se před porodem zbytečně moc.. ale nemám bohužel v okolí nikoho kdo by mě nějak podpořil, a sama já sama víc přemýšlím nad tím jak moc to asi bude bolet, a co když něco bude špatně a tak dále. Přítel je sice úžasný ale je to takový ťunťa, že nějaké motivační proslovy dohromady nedá :lol:
Proto se obracím na Vás, na maminky které rodily vétší děti, nebo na maminky, které měly vyvolávaný porod, nebo na všechny maminky co mají na svůj porod hezké vzpomínky. ;)

Já… Bylo to rychlý a žádný horory. Bolí to, třeba ti na to něco dají a za chvíli bude po všem.

Filzefina
Kecalka 196 příspěvků 21.05.19 23:59

To das. Rikej si, ze ta bolest jednou skonci a pak uz budes mit zivot prijemne naruby ;)

Medičkaa
Kecalka 331 příspěvků 22.05.19 00:14

Mě porod vyvolávali ze zdravotních důvodu, ještě v úterý mi v nemocnici tvrtdili jak mě pusti ještě domů, ve středu najednou že musíme začít vyvolávat ale že to určitě ještě pár dní potrvá a ve čtvrtek mi řekli tak dneska porodite :D no bolelo to, ale to bolí každý porod a hlavně to bylo rychlé, za 5 hodin od první kontrakce bylo po všem a ten výsledek rozhodně stojí za to! :) bolesti se neboj, je zbytečné se tím předem stresovat a těš se na miminko :) držím palce

Lucie_Sx
Závislačka 3707 příspěvků 22.05.19 00:21
@Anonymní píše:
Ahoj maminky!
Proto se obracím na Vás, na maminky které rodily vétší děti, nebo na maminky, které měly vyvolávaný porod, nebo na všechny maminky co mají na svůj porod hezké vzpomínky. ;)

Prosím tě, klid, jak větší dítě. Klidně se může stát, že z tebe vyleze normální 3,5 kg mimino. Ten odhad je fakt veeeelmi nepřesný.

pistacie
Kecalka 178 příspěvků 22.05.19 00:43

Já měla taky strach, v hlavě samý katastrofický scénáře :roll: měla jsem myom 5×6 cm a strasili mě, ze mužu skončit na akutním císaři, ze se mi bude špatně stahovat deloha a porod nebude postupovat… chtěla jsem to zkusit přirozeně a bylo mi vyhověno, sice s vyvolavanim ale dobrý ;) bolest ano u mě do křížové oblasti zad, nic co by se nedalo vydržet, hodně mi pomáhal míč a sprcha. Neboj, příroda to zařídila tak dobre, ze pak už ani tu bolest nevnimas a chceš to mít jen za sebou a držet prcka ;) a až se někdo zeptá jak to boli po měsíci si tu bolest ani nevybavis :oops: přeju hodně štěstí na porodni asistentku, já ho měla, oddychala to poctivě se mnou a MUDr zavolala až na poslední tři zatlačení 8) :hug:

Kriss Tina
Extra třída :D 10637 příspěvků 22.05.19 00:55

Hele bolí to, ale to rychle zapomenes. Já mám týden po druhém porodu. Ještě na sále s kontrakcema sem si říkala, že je to naposled, že už nikdy rodit nechci a hodku po porodu když bylo po všem si říkám, že to klidně dám znova :mrgreen: na tu bolest se tak zapomene a zbyde jenom to pěkné :) a co se týče zbytku, věř svému tělu, věř doktorum, že ví co dělají a tes se na miminko :) nějak porodit musí každá bez toho to nejde :D

Kostroma
Kecalka 318 příspěvků 22.05.19 01:00

Mysli na to, ze budes pod kontrolou lekaru, budou ti rikat co kdy delat, nemaluj si hlavne zadne katastroficke scenare. Bolest je abstraktni vec, zapomenes na to. Je to jen v tu chvili, pak je pryc. Rozplyne se. Dychat, dychat. Vsechno ti reknou, budou te navadet, poradi ti. Ja myslim, ze porod je pro zenskou opravdu zivotni zazitek. Ja na sebe byla hrozne pysna :D ze jsem to jako zvladla. Dalo mi to hodne, nejen to dite, ale i neco krome nej. Nemysli snad ani na to jaka bolest to je, nech to plynout. Me prislo, ze jak to tak postupne graduje, tak je to dobry. Neni to tak ze najednou bum a umiram nepopsatelnou bolesti, postupne to proste nabira obratky a telo se chysta a pracuje. Co nejvic odpocivej a spi, at mas kupu sil, za chvili ti zacne nova kapitola zivota :) jdes do grandfinale te stare kapitoly, tak hodne stesti, at vam to jde hladce kocko.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama