První porod předčasný (tvrdnutí), druhé těhu tvrdnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Paulinaaa
Povídálka 11 příspěvků 01.07.19 13:37
První porod předčasný (tvrdnutí), druhé těhu tvrdnutí

Ahoj maminky, hledám mezi vámi někoho, kdo zažil, nebo zažívá podobnou situaci jako já. První těhotenství před 2 lety, od 20.tt občasné tvrdnutí břicha, opakované kvasinkové infekce, 31.tt hospitalizace (tvrdnutí, krácení čípku), porod 34+0 (2600g, 46cm), syn naprosto v pořádku, v porodnici jsme byli jen 11 dní. A teď jsem těhotná podruhé, přesně po dvou letech. Tvrdnutí mi začalo už kolem 15.tt, ted jsem 19.tt a objevuje se častěji a častěji. Hlavně navečer, to je tvrdé skoro pořád. U dr jsem byla před 2 dny, vše v pořádku, čípek 45mm (už 3 měsíce beru utrogestan, od 15.tt magnesium). Ale mám šílený strach, že se bude scénář opakovat, hrozba hospitalizace a odloučení od syna, hodně předčasný porod a následky. Je mezi vámi někdo, kdo si tímto taky prošel a dobře to dopadlo?
Předem moc děkuji!

Přečtěte si článek: Tvrdnutí břicha v těhotenství: Je to porod?

Reakce:
Petule030
Kelišová 5966 příspěvků 01.07.19 22:51

@Paulinaaa Ahoj, měla jsem to skoro jako přes kopírák, akorát první těhotenství jsem udržela skoro o dva týdny dýl. Tohle těhotenství mi doktorka hned po stížnostech nasadila Magnosolv a Duphaston (asi svým způsobem to samé co Utrogestan). Měla jsem velkou obavu, že se scénář bude opakovat, ale ač mám za sebou docela náročné období, tak jsem v 37.tt a vypadá to dobře. :D Ve kterém týdnu jsi ty?

Paulinaaa
Povídálka 11 příspěvků 02.07.19 05:44

@Petule030 Jsem teprve v 19. tt, ale už od 15. tt mi dr hrozí hospitalizací. A musím říct, že magnesium na mě nikdy nemělo moc velký účinek a teď mi to přijde horší. 3 dny je mi třeba dobře a pak dva nevylezu z postele. Tak mám vážně obavy…

Petule030
Kelišová 5966 příspěvků 02.07.19 06:57

@Paulinaaa Kolik toho magnesia bereš? Já měla pocit, že mi taky moc nepomáhá, někdy jsem brala i dvojnásobnou dávku, ale po nasazení toho Duphastonu se děloha taky trochu zklidnila. Jsi ještě v brzkém termínu, zkus co nejvíc polehávat, při hraní se synem atd. Pokud máš možnost, dej malého nějaké dny na hlídání a vykašli se doma na všechno, jen lež.

Paulinaaa
Povídálka 11 příspěvků 15.07.19 12:31

@Petule030 Beru zatim jen 3× 1 tbl., nález na cipku je vetsinou dobry, ale pri prvnim tehu tyto problemy zacaly az 30tt, takze vsechno jeste muze byt. Bricho tvrdne, ale pres den nemam cas se sledovat, vnimam to vzdy rano a vecer. Malej se strida mezi babickama, ale vzdycky to nejde a je hodnej, tak si vyhrajeme i tak, ze ja lezim :) Ale doufam, ze vydrzim aspon do 34tt… Jsem rada, ze mam aspon od tebe info, ze se scenar nemusi opakovat. Ty jsi jeste vcelku, nebo uz mas drobecka ma svete?

Petule030
Kelišová 5966 příspěvků 15.07.19 20:38

@Paulinaaa Já ještě držím pohromadě. Dneska mi na kontrole říkala dr., že na porod už jsem přichystaná, že možná už příští týden nepřijdu. Ale jsem už v 39.tt, v to jsem ani nedoufala. :lol: Byla jsi za tu dobu na kontrole?

Paulinaaa
Povídálka 11 příspěvků 15.07.19 21:08

@Petule030 Jee, to je krasny, to bych chtela taky zazit :) Na kontrole jsem byla pred tydnem a vse bylo ok, cipek 5 cm, pry ho mam na rozdavani, takze poprve me objednala az po 4 tydnech (jinak jsem chodila po 2-3 tydnech). Tak uvidime, jak to bude dal :)

Petule030
Kelišová 5966 příspěvků 16.07.19 23:27

@Paulinaaa Super. Tak poctivě ber magnésko, klidně i po dvou a snaž se polehávat a odpočívat. ;)

Kajka9
Kelišová 5493 příspěvků 16.07.19 23:32

@Paulinaaa tak já mám zatím jeden porod za sebou ALE břicho mi tvrdlo od 3 měsíce NONSTOP..jela jsem k dr ta nevěřila vlastním očím…6× denně magnezko a ležet ležet bylo to trochu lepší ale stejně tvrdlo snad co 10-20minut fakt skoro každou chvilku…do toho plno dalších problémů placenta dole atd atd no porodila jsem 39+2…dr nevěřila že miminko donosím…malá byla strašně nízko od 34tt otevřená jsme chodila několik týdnů

Váš příspěvek
Reklama