Reklama

První porod - přenášení, druhý porod před termínem - zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 1 inzerát 28.01.18 16:52
První porod - přenášení, druhý porod před termínem - zkušenost?

Ahoj,

U prvního porodu jsem přenášela, porod nakonec vyvolávaný, pro nepoměr (větší váha i hlavička dítěte) skončil akutním CS. Je to 30 měsíců nazad.

Teď, u druhého se vzhledem k mému věku, opětovné odhadované větší váze (velikost hlavičky zatím OK), cukrovce a předchozímu CS předpokládá buď CS nebo vyvolání v termínu nebo těsně po. Jsem aktuálně 38+0. Ideální stav by byl, porodit přirozeně před termínem… mno jo, ale jak to vysvětlit tělu i miminu, že? :nevim: :think: :zed:

Díky minulé zkušenosti mám tak nějak v hlavě nastaveno, že zase budu přenášet, možná i proto, že jsem nezažila (nečetla) příběh (zkušenost), že by někdo přenášel a podruhé to měl před termínem. Říkám si ale, že je možné, když je rozestup pouhých 30 měsíců, takže tělo bude reagovat lépe a spustí porod dříve..

Tudíž jdu si k vám pro naději, že jste měli tu zkušenost a další porod s přenášením šel pak dříve? Psychika je mocná, třeba se mi to v hlavě přepne a já začnu doufat, že tentokrát to dopadne trochu „přirozeněji“ než opět jako CS nebo s vyvoláním po termínu ;)… budu ráda a každou vaši zkušenost. Vím, že jsem každá jiná s jiným průběhem, ale třeba vaše zkušenost podpoří mé doufání, že se to může povést :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 28.01.18 16:54

Promiň, obě děti přenášené do 42tt, rozestup 22 měsíců. Dle moji dr je k přenášení dispozice, takže pokud přenášís jednou nejspíše budeš znovu.

formankova83
Kecalka 168 příspěvků 28.01.18 16:58

Ahoj prvni tehu vyvolavane 41+2,pro rizikove tehu druhy syn se narodil prirozene v 39+6,ale ani jednou mi nepraskla voda, tu mi pichali v porodce

Evelýna 1
Kecalka 333 příspěvků 6 inzerátů 28.01.18 16:58

@Petrusska007
První dítě jsem přenášela a nakonec to skončilo akutní sekcí. U druhého jsem si přála rodit vaginálně, ale kdybych se dostala do 41tt, skončila bych opět na sekci. Nakonec 39+1 se porod spustil sám. Malý byl za 3 hod od přijetí na sál na světě. Všechno šlo nádherně a bez problémů.

čtyřilasky 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.18 17:09

První 37+5tt(holka 3340g),druhý vyvolávaný 40+5tt(holka 4500g),třetí měl být taky vyvolávaný ale slečna si to nakonec rozmyslela a do porodnice jsem přijela na pul otevřená 40+1tt(4520g) a no a čtvrtý porod vyvolávaný 41+3tt(kluk 4290g)
Narození dětí v podpisu :)

rigousek
Kelišová 7117 příspěvků 28.01.18 17:21

První dítě vyvolávané týden po termínu, druhé dítě samo asi pět dní po termínu, porod pohoda a třetí dítě dneska termín a nevypadá, že by se mu chtělo.

čtyřilasky 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.18 17:25

@rigousek jé a co čekáš ted? tak držím palce at brzy vyklouzne na svět ;)

sakota
Kelišová 5482 příspěvků 28.01.18 17:25

@Tichošlápek pardon ze se vtirnu, ale nepotesila jsi me. :D Sakra. Prvni prenasene teda jen 3/4 dny (porod se rozjel 40+3 a skoncil 40+4) a ted by se mi faaaakt hodilo porodit v terminu nebo trosku driv (manzel se pak uz moc neutrhne z prace, aby byl k ruce doma po porodu). No, tak snad to u me nebude genetika, ale nahoda. Budu doufat! :pankac:

Rashaa
Kecalka 112 příspěvků 28.01.18 17:35

První vyvolavaný 41+2 a u druhého mi zkusili udělat Hamiltona ve 40+4. Mně zabral, první stahy přišly asi hodinu po něm, za dalších osm jsem porodila. Jinak bych za tři dny měla taky nástup na vyvolání. Zkusila bych tohle, pokud jsou porodní cesty aspoň trošku připravené. Rodila jsem po 17 měsících.

masa.dis
Kecalka 385 příspěvků 28.01.18 17:43

Moje zkušenost:
1. těhotenství vyvolávaný porod v 41+0, léčena na těhu cukrovku, vysoký tlak a věk přes 30 let. Ukončeno pro nepostupující porod císařským řezem.
2. těhotenství po 2,5 letech. Porod se rozjel sám 39+1. ve 4:50 mi praskla voda v 6:30 jsem měla příjem v porodnici a v 7:14 bylo mimčo na světě…
Takže za mě je vše možné…

Hadumi
Extra třída :D 13404 příspěvků 28.01.18 17:51

První jsem přenášela 8 dní, druhý porod vyvolávaný cca 3 týdny před TP a byl z toho překotný. Takže i vyvolávaný může být velmi rychlý ;)

Trinetka
Závislačka 4669 příspěvků 28.01.18 17:56

@Petrusska007 já rodila první vyvolávaně ve 40+4, malá měla odhad 4kg a já prcek 153cm, Hamilton mi pomohl k nepravidelným poslíčkům, prasknutí vody a nic.. no skončilo to po 15h CS. Teď jsem také těhotná, rozestup od porodů budu mít přesně 3roky.

Kamarádka první dítě rodila týden před termínem a druhé asi týden po termínu.. Obě vaginálně. Můj soukromý názor je, že stát se může vše a nic není pravidlem.. Jen bych řekla, že k nečemu pak je jen větší pravděpodobnost.. Kdo přenášel, že bude zas, kdo rodil předčasně, že bude zas.. Ale jistota to není.. Taky malýho přemlouvám, ať moc neroste a jde ven aspoň o týden dřív..

Jinak mě,,děsí,, že po císaři nás budou víc hlídat na monitoru, což pro mě bylo největší peklo pořád ležet, mám vystouplou kostrč a ta poloha byla šílená.. Vyvolávat se nesmí, ale dělá se to jen je to slabší a pozvolnější odvar..

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 28.01.18 18:05

Prvni jsem prenasela do 42tt, je to presne 2 roky zpet.
Ted jsem 39tt a dr rika, ze na 90% budu opet prenaset, ze telo se na porod nechysta ani v nejmensim.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 1 inzerát 28.01.18 18:05
@Tichošlápek píše:
Promiň, obě děti přenášené do 42tt, rozestup 22 měsíců. Dle moji dr je k přenášení dispozice, takže pokud přenášís jednou nejspíše budeš znovu.

Nevím proč, ale tak v duchu nějak tuším, že to tak taky dopadne :roll:… ale musím přemluvit hlavu, aby přemýšlela trochu pozitivněji a třeba se to rozjede dřív -ať si ten porod aspoň trochu užiju :mrgreen:

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 1 inzerát 28.01.18 18:07
@Evelýna 1 píše:
@Petrusska007
První dítě jsem přenášela a nakonec to skončilo akutní sekcí. U druhého jsem si přála rodit vaginálně, ale kdybych se dostala do 41tt, skončila bych opět na sekci. Nakonec 39+1 se porod spustil sám. Malý byl za 3 hod od přijetí na sál na světě. Všechno šlo nádherně a bez problémů.

Ty jo, jsi jedna z mála, které se to takhle povedlo, zkusím se na to upnout a třeba ho uvnitř přemluvím, aby vyplul dřív. Ten termín 39+1 by mi naprosto vyhovoval :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >