První použití antikoncepce Jeanine

Anonymní
26.5.21 14:47

První použití antikoncepce Jeanine

Ahoj všichni, měla bych dotaz. Nikde jsem nemohla najít odpověď, tak mám pocit, že jsem úplnej idiot, ale poprvé jdu teď používat antinkoncepci Jeanine a ty instrukce mi prostě nedávají smysl :,(. Je tam napsáno, že se má začít brát od prvního dne menstruace a to 21 dní a pak 7 dní ne a takhle pořád dál. No a v těch 7 dnech by mela probíhat menstruace… proto mi nedává smys, že se na začátku berou pilulky při menstruaci… no a taky, kdyby to bylo takhle tak to znamená, že první další menstruace přijde už po 2 týdnech (1. týden beru pilulky a zaroveň je menstruace, 2. a 3. týden beru pilulky a není menstrace a 4. týden neberu pilulky a je menstruace…) má to fakt být takhle? Nebo jsem to nějak nepochopila? Věřím, že je mezi Vámi mnoho, co máte první použití antikoncepce za sebou, tak bych potřebovala poradit… děkuju!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4172
26.5.21 14:50

Jo, je to přesně tak, jak píšeš. Abys byla chráněná hned, začíná se brát první den MS a tak to první následující krvácení přijde dřív. A pak už to bude pořád pravidelně, 28 denní „cyklus“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16067
26.5.21 14:53
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, měla bych dotaz. Nikde jsem nemohla najít odpověď, tak mám pocit, že jsem úplnej idiot, ale poprvé jdu teď používat antinkoncepci Jeanine a ty instrukce mi prostě nedávají smysl :,(. Je tam napsáno, že se má začít brát od prvního dne menstruace a to 21 dní a pak 7 dní ne a takhle pořád dál. No a v těch 7 dnech by mela probíhat menstruace… proto mi nedává smys, že se na začátku berou pilulky při menstruaci… no a taky, kdyby to bylo takhle tak to znamená, že první další menstruace přijde už po 2 týdnech (1. týden beru pilulky a zaroveň je menstruace, 2. a 3. týden beru pilulky a není menstrace a 4. týden neberu pilulky a je menstruace…) má to fakt být takhle? Nebo jsem to nějak nepochopila? Věřím, že je mezi Vámi mnoho, co máte první použití antikoncepce za sebou, tak bych potřebovala poradit… děkuju!

Ano, to je v poradku. Pak uz se ti to upravi na 28denni cykly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 15:09

Díky

Dobře, děkuju, připadalo mi to trochu zvláštní, tak jste mě uklidnily :D.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 15:24

Když začneš brát v 1. den menstruace, tak jsi chráněna od prvního dne, ale můžeš kdykoli začít, jen chráněná budeš až od 8. dne, nebo dle druhu pilulek, vše je v příbalovém letáku. O nic jiného nejde. Ale teda já měla tuhle Jeanine od 18. let asi 2 roky a byla pěkně drahá (800kč), pak mi to doktorka vyměnila sama od sebe na lunafem, který byl za půlku, ale přestali ho vyrábět, tak teď mám lindynette, která má stejnou účinou látku jako lunafem a je i za stéjnou cenu. Takže mě jen záráží, proč tuhle drahou Jeanine předepisují jako první antikoncepci? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2241
26.5.21 15:29

Ale ta MS nemusi prijit hned prvni den pauzy. Prijde po cca 3 tydnech, ne po 2 (pocita se od prvniho dne MS) a je to proto, ze to ani neni prava MS. Nebudes ovulovat, takze to je vicemene jen krvaceni pro tvuj pocit jako dukaz, ze to funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 15:37

@hani28 tak teď jste mě zas zmátla😅 takže v té pauze nedostanu menstruaci? Nebo teda tu falešnou či co? :D ostatni prave psaly že jo, že ji dostanu o týden dřív tu první „falešnou menstruaci“.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.21 15:39
@Anonymní píše:
Když začneš brát v 1. den menstruace, tak jsi chráněna od prvního dne, ale můžeš kdykoli začít, jen chráněná budeš až od 8. dne, nebo dle druhu pilulek, vše je v příbalovém letáku. O nic jiného nejde. Ale teda já měla tuhle Jeanine od 18. let asi 2 roky a byla pěkně drahá (800kč), pak mi to doktorka vyměnila sama od sebe na lunafem, který byl za půlku, ale přestali ho vyrábět, tak teď mám lindynette, která má stejnou účinou látku jako lunafem a je i za stéjnou cenu. Takže mě jen záráží, proč tuhle drahou Jeanine předepisují jako první antikoncepci? :think:

Protože ji mám z jiných zdravotních důvodů, než je jen prevence proti početí, nebo akné… :(

• Citovat
  • Nahlásit
1462
26.5.21 17:07

Já dostávám menstruaci až první den braní dalšího platíčka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2241
26.5.21 23:21
@Anonymní píše:
@hani28 tak teď jste mě zas zmátla😅 takže v té pauze nedostanu menstruaci? Nebo teda tu falešnou či co? :D ostatni prave psaly že jo, že ji dostanu o týden dřív tu první „falešnou menstruaci“.

No myslela jsem to tak, ze je to jen ‘falesna’ MS, ne prava, proto prijde proste driv nez by byla normalni dalsi MS bez antikoncepce. Psala jsi, ze ji dostanes po dvou tydnech, tak jsem psala ze se cyklus pocita od prvniho dne MS takze to bude cca po trech tydnech. Ale ano, dostanes ji v te pauze a bude to po tech 3 tydnech brani pilulek, v tom tydnu kdy je neberes. Ale nemusi nutne prijit hned prvni den pauzy, tak at nejsi prekvapena, kdyz neprijde hned prvni den bez prasku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat