prvni presoceansky let s miminkem!

9
28.6.05 05:19

prvni presoceansky let s miminkem!

Prosim poradte. V patek letime z Toronta do Vidne (Austrian Airlines) prvnikrat s nasem mimcem (11 mesicu, 8.5 kg, 73cm). Nevi nekdo zda pro nasi holku budou mit lehatko v letadle? Muzeme si vzit autosedacku, at v ni spi? Muzeme si vzit golfaky na palubu? Poradte prosim co nesmime zapomenout, ponevadz nemame zadni zkusenosti.

Moc dekuji :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

625
28.6.05 08:10

ahojky,
golfky na palubu určitě ne-ale můžete s nimi až k letadlu, pak vám je uloží do zavazadlového prostoru a po přistání zas hned dají. s autosedačkou je to různé, musíš se dohodnout s danou leteckou společností. na delší lety je v letadle lehátko pro dítě, ale co se už považuje za delší let, ti nepovím.

klidný let
jana+kačenka 6m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
28.6.05 16:13

Ja bych radila zavolat na prislusnou leteckou spolecnost a na vsechno se jich zeptat. Meli by umet poradit, s miminky leta hodne lidi.

Bara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
28.6.05 18:27

ahoj,
letela jsem se synem do Mexico city pres Londyn (British Airways), kdyz mu bylo 5 mesicu. Priplatila jsem ke sve letence 10% z ceny. Pri letu z Londyna do Mexico city dostal lehatko. Pokud chces vzit autosedacku, tak mu budes muset koupit vlastni letenku ci spolehat na to, ze bude poloprazdne letadlo. Golface mi odbavili u prepazky, ale dojeli jsme s nima az k letadlu, tam mi je ulozili do zavazadloveho prostoru. Pri prestupu jsem je bohuzel nemela k dispozici a setkala se s nema az v Mexiku. Jidlo, predpokladam, budes mit vlastni. Urcite vem nejake hracky.
Stastny let.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.6.05 05:40

Ahojky!!!

1.LEHATKO:dostanete,pokud jsi jej vyzadate..zkuste to jeste ted..je mozne,ze vam dali sedadla u lehatka sami od sebe,ale bez vyzadani neni zaruka…
Sedadla u lehatka maji jednu docela ZASADNI nevyhodu..operadla rukou nejdou sklopit..takze pokud chcete dite utisit v naruci..docela problem.
Lehatka vetsinou byvaji pro mensi mininka,ale vase dcera ma zase docela nizkou vahu..otazkou je,jestli to pro ni bude pohodlne.

2.AUTOSEDACKA-my ji bereme pokazde,spolehajice se na to,ze alespon 1 misto v letadle volne bude..a ze jsme toho nalitali a pokazde jsme tu autosedacku pouzili.jde jen o to umet si rict..a pokud opravdu nebude jedine misto volne..autosedacku vam na palube bez problemu uschovaji..

3.KOCAR-urcite si jej vzit az k letadlu..tam ho daji do zavaz.prostoru…a zalezi na spolecnosti a miste pristani..vetsinou ho dostanete po pristani..ale nekdy taky ne a musite si pro nej tam,kde se vyzvedavaji zavazadla.

preju prijemny let..hracky a vlastni jidlo ho ulehci.

• Nahlásit
  • Citovat
613
29.6.05 07:25

Ahojky, tak můžu přispět čerstvou zkušeností. Letěla jsem hned po šestinedělí do Frankfurtu, hodina a půl přestup, odtamtud deset hodin do Soulu, tam šest hodin čekání a potom dvě hodiny do Nagoyi.
Děsně jsem se toho letu bála, ale nakonec to dopadlo dobře. Tady je několik postřehů: Dítě - tuším že od narození do dvou let věku - platí 10% ceny letenky, ovšem stejné letištní taxy a poplatky jako dospělý cestující. Nárok na sedadlo ovšem nemá. Samostatné sedadlo by stálo 70% ceny dosp. letenky. Baby basket se musí ústně a nebo ještě lépe písemně potvrdit u letecké společnosti. Jejich počet je v letadle omezený a aerolinka nemá povinnost ho poskytnout. Nicméně letěla jsem s Korean Air a jejich jednání bylo velmi vstřícné.
Kočárek na palubu si vzít můžeš, ale musí to být skladné golfky, ten klasický hluboký by neprošel. Trochu problém jsem měla s autosedačkou, protože jsem ji v letadle sice mohla mít na vedlejším sedadle, ale během vzletu a přistání jsem musela malou ze sedačky vyndat a držet ji na klíně, což mi přišlo jako ta největší pitomost. Letušky argumentovaly bezpečností, ale rozhodně byla malá chráněná lépe v autosedačce s bezpečnostními pásy, která byla pevně připoutaná k sedadlu, než u mě na klíně, kde jsem měla co dělat, abych ji při ostřejším přistání udržela.
Co bych ještě mohla doporučit, je dostatek vlastního pití, zvlášť pokud budeš kojit. Akorát mě namíchlo, když letuška přišla, jestli nechci pivo nebo víno. Pokud nekojíš, ber si termosku s horkou vodou, v letadle většinou voda není pitná a personál ti s ohříváním nepomůže.
Mimčo můžeš trochu utlumit třeba Fenistilem, pak budeš mít jistotu, že to celé prospí. Kromě toho je dobrá věc Evian ve spreji, protože vzduch v letadle je dost suchý, takže když byla malá celá rozpálená, jedno stříknutí jí poskytlo okamžitou úlevu. Na letištích většinou bývají medical centra a pak taky baby roomy a pro kojící nursery koutky. Jinak se radí, že během vzletu a přistání se má kojit, aby dítě nebolely podtlakem ouška, ale nebylo to potřeba a malá byla klidná.
Takže se neboj, zvládnete to v pohodě!
Kaede a Laeti 10tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
29.6.05 22:54

Vsem dekuji za odpoved :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek