První příkrm a dítě se u toho ksichtí a prská

2.11.19 14:32

První příkrm a dítě se u toho ksichti a prska

Zdravím… Mám 5 a půl měsíců starého syna, který je plně kojen a jelikož se mi sape po jídla, tak jsem začala s příkrmy, prvně mrkev a pak dýni ale dostanu do něj tak jednu lžičku a on se u toho ksichti, plive a nebo se mu navaluje… Jak to řešíte? Přemýšlím že mu zkusím koupit skleničku, jestli bude víc šmakovat než domácí… Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1173
2.11.19 14:36

Řekla bych že je to normální. Kolik by jsi chtěla aby toho snědl? Je to něco nového musí si zvyknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7914
2.11.19 14:37

Já bych na chvilku počkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 14:38

@Kikulele no myslela jsem za aspoň 3 lžičky, podle toho co čtu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 14:39

@Sany80s taky jsem nad tím uvažovala že jestli není pro něj ještě brzo… Ale děkuji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 14:41

Mně se na ledacos ksichtí manžel, občas i prská, 324 měsíců. Jak to řešíte? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19651
2.11.19 15:00
@macuska1984 píše:
Zdravím… Mám 5 a půl měsíců starého syna, který je plně kojen a jelikož se mi sape po jídla, tak jsem začala s příkrmy, prvně mrkev a pak dýni ale dostanu do něj tak jednu lžičku a on se u toho ksichti, plive a nebo se mu navaluje… Jak to řešíte? Přemýšlím že mu zkusím koupit skleničku, jestli bude víc šmakovat než domácí… Děkuji za rady

Normální. Zkoušej dál. Domácí jidlo bych upřednostnila, kupované třeba na cesty, až se „zajedete“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
2.11.19 15:26

Řeším to stejné, zelenina nejede a ovoce ano… Při nové chuti šílený ksichtík. Vše domácí.. Bylo mi řečeno zkušeným, že zkoušet a vydržet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 15:28
@prejeta_zaba píše:
Mně se na ledacos ksichtí manžel, občas i prská, 324 měsíců. Jak to řešíte? :mavam:

Nechám ho o hladu, nevděčníka :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11127
2.11.19 15:38

Je to normální. Hlavně vydrž a nedávej mu ty kupovaný srajdy. Všechno to chutná jako slisovaný papundekl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
2.11.19 16:54

Spíš se koukni na metodu BLW. Mnohonásobně se ti zjednoduší život a dítě bude šťastnější, stejně jako ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18621
2.11.19 18:20

@macuska1984 Jasne, dite nesni kilo a nevrha se na to s nadsenim, tak sup koupim mu konzervu, kdyz nebude hykat blahem, dame neco sladkeho, jenom, aby to dite proboha neco snedlo… a do prvni tridy nam chodi mali cvaldove.
Hod se do klidu, dite si na nove chute musi zvyknout, musi si zvyknout na konzistenci i se naucit, vco s tim v puse a ze je to k jidlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 20:12
@Svistice píše:
@macuska1984 Jasne, dite nesni kilo a nevrha se na to s nadsenim, tak sup koupim mu konzervu, kdyz nebude hykat blahem, dame neco sladkeho, jenom, aby to dite proboha neco snedlo… a do prvni tridy nam chodi mali cvaldove.
Hod se do klidu, dite si na nove chute musi zvyknout, musi si zvyknout na konzistenci i se naucit, vco s tim v puse a ze je to k jidlu.

Přesně! :palec: Nikdy jsem žádné porce nevážila, nepočítala lžičky a podobné šaškárny. Že bych dítě posadila ke stolu a ono mi zblajzlo skleničku na posezení fakt neznám. A světe div se, žijeme. 8o Prostě je to o POZNÁVÁNÍ chutí, konzistencí, práce svalů…a ne nafutrovat do dítěte co nejvíc a když nechce, tak mu to přisladit, hlavně at doktor chválí váhu. :roll: Mně třeba ty šlichty nechtělo ani jedno dítě. Jedno nejí do teď a druhé sní všechno, ale musí to být kus do ruky/samo lžící, ty šlichtičky prostě nedá. Tak ještě vydrž a dej mu fakt třeba olíznout pár lžiček, ať se seznamuje a třeba od třičtvrtě roku uvařit zeleninu, dát před něj a ať si s tím poradí (něco na způsob slavné blw metody - dělaly to tak i naše maminky, akorát to nijak nenazývaly :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1585
2.11.19 20:55

Moje dite by podle tabulek asi umrelo. Tu jednu, dve lzicky jedlo jeste v 8 mesicich. Jeste v roce nesnedla vic nez 50 g prikrmu. A v 18 mesicich byly jeste dny, kdy jsem do ni nedostala zadne jidlo, pila jen UM a to na litry. Dnes je z ni zdrava, sikovna skolacka a ji uplne normalne, jen houby a syr do ni nedostanu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
3.11.19 08:52

Prvnich par dni jsem do ni dostala sotva lzicku. Porad plazila jazyk a vsechno bylo venku. Postupne se to zlepsilo a po mesici sni vse, co ji pripravim (snist 200 g nema problem, nic nezbyde).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama