První příkrm - kaše bez krabice?

4252
26.11.15 18:22

První příkrm - kaše bez krabice?

Hezký večer všem,
syn dovršil pět měsíců a chci začít s příkrmy, konkrétně s kaší na noc. Ale ať hledám, jak hledám, nikde nejsem schopná dohledat rady, tipy a triky na vaření domácí kaše z vlastních surovin (včetně vlastního mateřského mléka). Všude jen recenze té či oné krabice, srovnání „mléčných“ a „nemléčných“ kaší. Krmili jste někdo nebo krmíte děti doma připravenými kašičkami? Podělíte se o recepty, o návody k přípravě? Díky za každý tip :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1417
26.11.15 18:33

Kupuju ve zdrave vyzive ryzivou nebo pohankovou, je to bez niceho jen ryze nebo pohanka doma udelam z vody, tolik MM nemam a pridam bud trochu sirupu z agave, bana nebo jablko. Krabice nekupuji po precteni slozeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19202
26.11.15 18:39

@Icestar Krmila jsem a budu (doufám) opět krmit domácími. Jen ale kaše dávám podstatně starším dětem. Pro pětiměsíční dobře prospívající dítě mi to nepřijde jako vhodný první příkrm.
Uvařila jsem vločky příslušné obilnini do mrtě ve vodě, namixovala a příhodila trochu UM, jogurt nebo odstříkané MM (ale to jsem udělala jen párkrát - je s tím moc crcání a kaše navíc děsně teče).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
26.11.15 18:43

@Svistice A je zajimave, zkousela jsem rozvarit doma ryzi, vlocky, pohanku a to mi syn plive. A zacinali jsme az v 8 m. Ze zacatku klasicky zeleninu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
26.11.15 18:49

@Svistice Díky za tip! Jogurtu se teda na začátku určitě vyhnu :mrgreen: ale kaši chci dát. Mám tady i skleničku „první brokolice“ a mrazák i lednici plné zeleniny, ale mám z toho takový rozporuplný pocit. Všechny naše babičky začínaly kašičkami, i svým štěňátkům, co jsem letos odchovala, jsem nejprve udělala kaši, potom tvaroh, až do třetice dostali maso (a granule až na úplný závěr, pro úplnost), kaše mi přijde jako ten správný první příkrm - zda je moje domněnka správná, o tom beztak rozhodne až dítko :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 18:51

@Icestar proč chceš začít zrovna kaší? za mě by bylo lepší začít opatrně s obědem (hlavně brambor, dýně, cuketa) to je zdravější a podle mě i šetrnější pro organismus, než zalepit dítě večer kaší.. :nevim: já jsem kaše dělala až v době, kdy se malá odstavila..tedy první kaše cca v roce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19202
26.11.15 18:54

@Icestar Mě kaše přijde především jako nejprázdnější kalorie ze všech příkrmů. Akorát sacharidy, nic moc navíc. Takže já dávám až větším dětem, co se hýbou a potřebují energii.
Začínám zeleninou (vláknina, šetrné na trávení, pokud to nevaříš dvě hodiny ale ztřeba na páře, tak tam zbydou i nějaké vitamíny). První příkrm je navíc u mých dětí hlavně o tom seznámit se s něčím jiným, než nemléčnou stravou a naučit se jíst ze lžičky. U zeleniny si tak jde dost hrát s konzistencí, u kaše si to nedovedu představit. Maso dávám až tak od 8. měsíce (malé ještě neměla, chystám se příští týden).

@paandatko Kupovala jsem rýžové, pohankové, jáhlové, ovesné, kukuřičné a špaldové vločky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 18:58

@Svistice měla jsem to s malou stejně..a do roka výhradně pára ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19202
26.11.15 18:59
@reinkarnace píše:
@Svistice měla jsem to s malou stejně..a do roka výhradně pára ;)

Já teda teď malou trochu šidím a vařím jí většinou ve vodě, protože to je rychlejší a hrnec se mi líp myje. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 19:00

@Svistice já jsem na vodu taky pak přešla z podobných důvodů..parní hrnec se čistí hrozně blbě :lol: a co..po roce už to snese. v páře dělávám teda ještě maso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19202
26.11.15 19:07
@reinkarnace píše:
@Svistice já jsem na vodu taky pak přešla z podobných důvodů..parní hrnec se čistí hrozně blbě :lol: a co..po roce už to snese. v páře dělávám teda ještě maso.

U nás je to momentálně dost taky otázka time managemntu, uvařit sobě + příkrm pro mimino (svačinu/oběd), nakrmit sebe a ty dva hladový krky, holku dokojit, klukovi hlídat suchý trenýrky… :zed: Možná, že až dojde na kaše, tak ozkouším instantní od Nominy, protože vaření kaší, večeře, koupání a uspávání, případně navařit něco na další den k obědu, na to budu asi potřebovat vyšší dívčí. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
26.11.15 19:08

@Svistice Aha,dekuji vyzkousim. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25431
26.11.15 19:09

Tak ve spouste zemich, napr. v USA, se vetsinou zacina ryzovou kasi. Delaji to z duvodu toho, ze je to nejpodobnejsi MM. Ale to jen tak pro info, je to samozrejme na kazdem :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret
26.11.15 19:15

@Icestar Myslím, že většina matek tady nemá vlastní obilné pole, takže ti asi s využitím domácích surovin neporadí :-) já střídám krabicové instantní a pytlíkové neinstatní (pšeničná, ovesná nebo jiná krupička), do toho vždycky před podáváním zamíchám nastrouhané ovoce (snažím se domácí, takže teď už hlavně jablka), případně rozmačkám banán, ten je oblíbený. Pomeranč a mandarinku synek vyhodnotil jako kyselé, tak mu to občas jen do něčeho přidám. To, co popisuje @Svistice, jsem taky chtěla dělat, ale nemám na to čas, jsem ráda, že dítěti uvařím oběd :-)

• Nahlásit
  • Citovat
14397
26.11.15 19:22

@reinkarnace já vařila zeleninu v páře - na napařováku. Kastrůlek i napařovák pak šly do myčky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama