První příkrmy - kaše zároveň se zeleninou

5.2.20 01:43

Prvni prikrm - kaše zároveň se zeleninou

Zdravím maminy, je tady nekdo, kdo začal s prikrmy a začal se zeleninou a zaroven vecer i s kaši? Včera jsem zacla prikrmovat první kaši, ale vycetla jsem, že si můžou zvyknout na sladkou chuť kase a odmítat potom zeleninu. Tak mě zajímají vaše názory. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1451
5.2.20 03:57

Nový příkrm by se měl zavádět vždy po jednom. V případě nějaké alergie pak nevíš, po čem to prcek má. První by měla být zelenina k obědu, pak přidat maso, po 14ti dnech pak dopolední ovocná svačina, za dalších 14 odpolední jogurt a nakonec večer kaše. Co den může být nový druh zeleniny/ovoce. Takhle mi to doporučila pediatrička. Ale je to samozřejmě na tobe. Mě to tak vyhovovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
5.2.20 04:14

Já bych kaši na začátku nedávala a už vůbec ne k večeři. Je plná sacharidů a dítěti dodá energii, je vhodná k snídani a ať když je trávicí systém zvyklý na normální jídlo. Začíná se masozeleninovými příkrmy k obědu a já osobně přidávám 1 denní pokrm každý měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1266
5.2.20 04:35

Je to nejspíš kus od kusu :lol: já třeba začala právě tou kaší. Měla jsem pocit, že je večer hladová. Nutně není kaše jen to instantní, co se koupí u dětské výživy, já hodně dávám takové vločky - rýžové, pohankové, - ty se rozpustí ve vodě, do toho třeba ovoce. Já ale krmím podle zásad BLW, nic jsem postupně nezaváděla, dávám hned kousky. To ti asi bude k ničemu, nicméně i po té kaši jí zeleninu úplně v pohodě. Ale jak říkám, je to u každého dítěte individuální ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
502
5.2.20 05:20

@Petula306 prosim, neposlala bys mi do zpravy odkaz k tomu typu stravy? Uz jsem zkousela jednou hledat ale jsem z toho jelen a rada bych to zkusila i u nas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11873
5.2.20 06:53

@Barušenko kaše se na noc nedoporučuje, je těžká do bříška. Ma moc sacharidů a je vhodná do dopoledních hodin.
Mimco může bolet bříško, budit se ještě víc a nebo i zvracet. Ale samozřejmě ne u všech to platí.
Příkrmy by jsi měla zavádět postupně a jednodruhové kvůli případně alergii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
5.2.20 07:47

Ja jsem zacinala jako prvni kasi vecer, dcera se totiz mohla urvat hlady. Zadnou ujmu z toho nema, nezvracela, nebolelo ji bricho. asi po mesici zacla dostavat zeleninu k obedu, bez problemu.
A na druhou stranunsyn mimino kasi jeste vubec nemel. U nej jsem zacla zeleninou a pak ovoce.
Udej to, jak si myslis, ze chce dite :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
5.2.20 08:00

Ridkou kasi jsem dávala až tak od 10 měsíců na noc a určitě bych nedavala sladkou. A prikrmy by se měli zavádět postupně 3 dny stejná zelenina, pak jiná atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 08:39

Jak píše Petula306 a Euforia, právě můj druhý syn má největší hlad právě večer. Dosud byl jen kojeny, ale po včerejším převážení, kdy mi doktor řekl, že tydne pribira jen 60g!!! (Před 3 týdny to bylo ještě 111g tydne), proto jsem se s ním domluvila, že zkusíme nejdřív tu kaši a ne zeleninu. Dávám v 18 hodin zhruba, spát chodí ve 21 hodin. Odmítá mi umele mléko a nevím jak ho nakrmit, když mu me mléko nestačí. Jen se právě bojím, aby mi jedl potom zeleninu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1266
5.2.20 09:36

@M-A já si našla na FB skupinku o BLW a tak o tom je hodně. Pak je ještě knížka - tuším „Vím, co mi chutná“. Ale není to zrovna pro každého. Jsou tak názory, ze kterých by některé matky mohly dostat pupínky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
5.2.20 10:21

Každý tvrdí něco jiného, já začla dávat na večer rýžovou kaši (jen rýžové vločky v mém mléce), taky má večer hlad a potřebuje už nějak zahustit žaludek, pořád hodně blinká. Doktorka to odsouhlasila a od pátého měsíce doporučila i tu zeleninu už, má 7,6 kg 4,5 měsíce. Se sacharidy na večer se různí názory i u dospělých

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11873
5.2.20 13:54

@Valeera tak moje dcera byla příkladem toho, že na noc je to těžké. Dala jsem rýžovou kaši a blinkala několikrát ve spánku, netušila jsem, že to je z kaše tenkrát, takže jsem jí dala jiný den znovu a opět :roll: když jí dostala po probuzení ráno, nic ne nidky nestalo. Ale samozřejmě každé dítě je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
5.2.20 14:41

@lucynka25 jj urcite, vyzkouset a uvidi se :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 12:14

Holky ještě by mě zajímalo, za jak dlouho od podávání prvni kase davat první zeleninu? Mám čekat ty 3 týdny nebo můžu už po týdnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama