První příkrm - musí to vědět doktor?

Anonymní
28.9.20 17:28

První příkrm - musí to vědět doktor?

Ahoj, malé jsou 4 měsíce ale na prohlídku jdeme až za 3 týdny. Chtěla jsem se zeptat, zda můžeme začít se zeleninou, nebo mám počkat až po prohlídce? Nebo je to čistě na mě?
*malá je na UM.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1534
28.9.20 17:29

Je to na tobě, lékař se pak zeptá, max. poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19081
28.9.20 17:30

Nemusi, je to dr predem nehlasila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4844
28.9.20 18:03

Mě se dr snad ptala až v 7mi měsících, jestli už ji ovoce, zeleninu, maso atd.. Nijak jsem to sní nekonzultovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
28.9.20 18:17

Nám to řekla na čtyřměsíční prohlídce, ale ta byla den po 4 měsících. Jinak bych ji příkrm dala a nekonzultovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 18:19

@Sue2008 @Kriss Tina @mackA159 @Mediula Děkuji moc :* můžu se ještě zeptat jestli můžu se zeleninou i večerní kasičky? Nebo s jakým odstupem jste dávaly vy? Ovoce chci minimálně měsíc po zelenině. Ale s kašema teda nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
343
28.9.20 18:36

Já začala v 5ti měsících. (Jen info.) S tím, že bůh ví, zda vůbec bude naše malá chtít něco jíst, bude to určitě jen jedna, dvě lžičky. Takový spíš experiment. Haha. Malá jedla jako drak. Začala jsem jednodruhovou zeleninou na oběd (dýně, batát, brambor, mrkev…), za cca 2 týdny už kombinovaná 2 druhy zeleniny. Po pár dnech byla zrovna prohlídka u Dr. Malá přibrala méně než obvykle, tak nám stejně už příkrm doporučila. Přidala jsem na zkoušku k večeru kaši no a asi po 4 týdnech i vařené mixováné ovoce na snídani. Malá jí na každou porci téměř od začátku tak 150-180 g. Teď měla 6. měsíců před týdnem. Pomalu už dávám do příkrmu i maso. Snažím se mít mezi jídlem vždy kojení. Že začátku jsem po každém příkrmu dokojila, ale malá se přecpala a blinkala. Tak teď dokojím jen, když sní málo. A to je jen občas. Začala jsem taky tak 2 týdny zpět nabízet po všech příkrmech vodu z učící flašky. Ta jí taky chutná. 3 příkrmy denně chci jet aspoň ještě mesic/ dva. Než začnu s dalším. Spíš budu přidávat víc druhů jídla ( rýži, těstoviny, žloutek atd.). Tak snad ti to pomůže a možná i inspiruje. Já v tom dost tápala. Nakonec jsem si pocitově vybrala od všech rád a tabulek nějaký střed, co mi a dceři vyhovuje. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
28.9.20 18:49
@Anonymní píše:
@Sue2008 @Kriss Tina @mackA159 @Mediula Děkuji moc :* můžu se ještě zeptat jestli můžu se zeleninou i večerní kasičky? Nebo s jakým odstupem jste dávaly vy? Ovoce chci minimálně měsíc po zelenině. Ale s kašema teda nevím.

Projevuje o jídlo takový zájem, že do ní chceš hned cpát tolik jídla? Promiň, já se taky těšila na veškeré pokroky, novinky a změny, ale jelikož to bylo mé první dítě a zkušenosti jsem neměla, raději jsem byla opatrná a dala aspoň ze začátku u příkrmů na rady lékařky. Když už chceš začít (i když je podle mě ještě čas), začni sezónní jednodruhovou zeleninou. Dýně, mrkev, brambory, špenát, květák, brokolice, cuketa, batáty… vybírej zpočátku z druhů, které jsou nenadýmavé, do měkka je uvař a dohladka rozmixuj. Začínej pár lžičkami, stejný druh opakuj alespoň dva dny. Pokud se neobjeví reakce, přidávej/zkoušej a kombinuj další druhy zeleniny a navyšuj množství. Po příkrmu nabízej um. Do příkrmů přidávej trochu oleje - lepší stravitelnost a vstřebání vitamínů. Tak po měsíci nejdřív přidej maso (mladé - kuřecí, telecí, králík, ryba…).Jde dost dlouhou dobu o ochutnávání, ne nahrazení mléčné dávky. Kaše bych já upřímně zařazovala jako poslední, nic moc to dítěti nedá, maximálně pomůže jako podpora, pokud hůř prospívá. Jelikož je podzim, dozrávají jabka, švestky, hrušky, šla bych raději do ovocných přesnídávek. Kaše budou i v zimě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14011
28.9.20 18:59

Vše je jen doporučení, můžeš si dítě krmit jak chceš. Kaše můžeš zkusit na snídani. začala bych ukončeným 5. měsícem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
28.9.20 19:11

Já kaše začala dávat chvíli po mase. Bylo to před uk. 5. měsícem, cca týden. Dávala jsem nejdřív na noc do láhve, ale není to dobře na zuby, ze lžičky už by mi to večer nesnedla, tak to má na odpolední svačinu. O jídlo má a vždycky měla velký zájem, mléko už moc nechtěla. Ale stále má ráno a večer (někdy v noci) mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
29.9.20 08:46

Je to tvá věc, můžeš krmit čím chceš. Lékař to vědět nemusí, ale začala bych později. Nebo je někde zákonem dané, že úderem 4.m MUSÍ dítě začínat s příkrmy? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
29.9.20 09:40
@Anonymní píše:
@Sue2008 @Kriss Tina @mackA159 @Mediula Děkuji moc :* můžu se ještě zeptat jestli můžu se zeleninou i večerní kasičky? Nebo s jakým odstupem jste dávaly vy? Ovoce chci minimálně měsíc po zelenině. Ale s kašema teda nevím.
@Anonymní píše:

kaše zatím nedávej, začni pomalu s jednodruhovou zeleninou, nikam nespěchej. Kaše můžeš dát až jako úplně poslední. Po zelenině začneš přidávat maso, přílohy, pak zase jednodruhové ovoce, pak jogurt a až jako poslední kaše. To dítku nic nedá, jen ho to zaplácne. A pozor, některé děti blinkají po kaši, je těžká, plná sacharidů a je vhodnější třeba ke snídani ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama