První příkrm - řídká kaše z lahve?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Amiraa
Povídálka 45 příspěvků 16.07.19 19:31
První příkrm - řídká kaše z lahve?

AHoj,

jako nezkušená prvomatka plánující pozvolna příkrmy bych se chtěla optat, jestli jste některá dávala jako první příkrm řídkou kaši z lahvičky (s patřičnou savičkou samozřejmě).
Vždyť v těch ukonč 4 měsících ty mimina ještě nesedí a jsou furt ležáci… nejde mi do hlavy, jak je teda krmit lžičkou… :?

DIky za odpovedi!

Reakce:
lucynka25
Extra třída :D 10083 příspěvků 16.07.19 19:40

@Amiraa kaší bych zrovna nezačínala. Začíná se zeleninou.
Krmí se většinou ve vajíčku, lehátku ;)

Zkus se podívat do skupinky vaříme pro kojence a batolata , najdeš tam recepty.

pannda
Kelišová 7081 příspěvků 36 inzerátů 16.07.19 19:41

V náručí v pololehu…nebo lehátku. Pozvolna pár lžiček zeleniny…ne kase. Zelenina je lépe stravitelnější než kaše

Zmatena.prvomatka
Povídálka 25 příspěvků 16.07.19 19:42

Zacala jsem taky po ukoncenem ctvrtem mesici, ale zeleninou k obedu. Krmila jsem v lehatku, v takovym pololehu ;)

pannda
Kelišová 7081 příspěvků 36 inzerátů 16.07.19 19:42
anavi13
Závislačka 4345 příspěvků 16.07.19 20:00

Já krmím od 4 měsíců v lehátku na rostoucí židle ( to lehátko je od narození a dá se na to připnout) - za mě super věc, nemusím se krčit a jíme u stolu se synem spolu. V terénu ho krmím tak, že si sednu a pokrčenou nohu dám přes stehno druhé nohy a tak ho usadím do toho otvoru mezi nohami co mi vznikl. Snad je to pochopitelné :lol: tak se mi nejlíp krmí, jednou rukou ho přidržuji. Když mi ho někdo držel a já krmila nebylo to nic moc, hlavně nechtěl jíst. Začínala jsem zeleninou, kaše dávám lžičkou nechtěl totiž flašku.

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 16.07.19 20:37
@Amiraa píše:
AHoj,

jako nezkušená prvomatka plánující pozvolna příkrmy bych se chtěla optat, jestli jste některá dávala jako první příkrm řídkou kaši z lahvičky (s patřičnou savičkou samozřejmě).
Vždyť v těch ukonč 4 měsících ty mimina ještě nesedí a jsou furt ležáci… nejde mi do hlavy, jak je teda krmit lžičkou… :?

DIky za odpovedi!

Ne, nikdy jsem nedala do láhve kaši. Položila jsem ho do vajíčka a lžičkou nakrmila. Ale kaši dostal asi až na 5 měsících.

Kukacka123
Závislačka 3992 příspěvků 16.07.19 20:39

Kasi bych nedavala, zacni zeleninou a nejlepe zelenou ;) ale to uz je na tobe…kasi jsem dala az mnohem pozdeji. Jinak davala jsem lzickou, lahvi jidlo nikdy. Mame takove lehatko/houpatko.

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 16.07.19 20:41

Prý se na první příkrm doporučuje batát. Je nasládlý a dětem chutná. Já dala dýni a mrkev. Postupně jsem střídala zeleniny a pak dodala brambor a nakonec maso. Docela mu chutnalo, prskání se nekonalo.

Alušáček
Závislačka 3961 příspěvků 16.07.19 20:52

@Amiraa To se snad dělalo dřív, všechno do lahve i mixovanou polívku.. Zkusila bych v lehátku lžičkou, co sní to sní, stačí ochutnávat, není kam spěchat s jídlem.

Aiya
Stálice 72 příspěvků 16.07.19 21:21
@Kukacka123 píše:
Kasi bych nedavala, zacni zeleninou a nejlepe zelenou ;)

Souhlasím s ostatními, namísto kaše bych začala zeleninou. Zajímalo by mne ale, proč zrovna zelenou? U nás se běžně začíná mrkví a bramborem, popř. dýní, tak mě to zaujalo. V čem je výhoda té zelené?

Lucie_Sx
Závislačka 4025 příspěvků 16.07.19 21:33

Nezačínala bych tak brzy, jestli kojíš, tak už vůbec ne. Stačí po 6. měsíci tak symbolicky pár lžiček.
Klasicky se začíná zeleninou, pak je ještě jiný směr a ten začíná tuky - tažené vývary, žloutky, kuřecí játra.

Kukacka123
Závislačka 3992 příspěvků 16.07.19 21:35
@Aiya píše:
Souhlasím s ostatními, namísto kaše bych začala zeleninou. Zajímalo by mne ale, proč zrovna zelenou? U nás se běžně začíná mrkví a bramborem, popř. dýní, tak mě to zaujalo. V čem je výhoda té zelené?

Mrkev uz davno neni v kurzu :P ne, je to kazdeho vec, ted se spis zacina treba maslovou dyni. Nase mala treba mela kvasinku a z toho ekzem (nedovyvinuty streva, premnozena kvasinka). No a ta zelena zelenina dela dobre strevum - nic slozityho ;) v nezelene je hosne sacharidu a to je na kvasinku a ekzem spatne…mrkni na stranky Very Zikove ;)

Amiraa
Povídálka 45 příspěvků 18.07.19 11:34

Diky vsem za cenny odpovedi! Deti nejsou kojene, od zacatku na UM, takze tohle je OK. Zkusim poridit to lehatko nebo vyzkousim vajicko :kytka:

Váš příspěvek
Reklama