První příkrmy a dokojování

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
118
30.12.21 17:51

První příkrmy a dokojování

Ahoj maminy :mavam:
Začali jsme s příkrmy v 5,5 měsících, malý byl plně kojený. Teď v 6,5 měsících máme k obědu zeleninu a pak ovocnou svačinu. Malý je jedlík, ma 7,5kg ze začátku jsem po krmení vždy dokojila - nesnedl celou dávku, vyzadoval prso ale vždy blinkal. Teď sni k obědu cca 180g a ovocné svačiny cca 160g, prso nevyžaduje, neblinka, o další jídlo si řekne klasicky za cca tři hodiny. Dr. mi řekl že nemusím dávat kojit ani dávat jiné tekutiny, že je v této stravě dost vody. Stejně jsem mu dala lahvičku s vodou, ze začátku zní neuměl pít, dnes na to přišel a vypil první doušky. Takže mu budu dávat pít vodu po prikrmech, je nějaké max. množství, abych ho zase neprepila?
Ale hlavní otázka je - to kojení, nevadí že jsme přestali takhle rychle oboje dvoje krmení? Maly neplace, je veselý, hravý..
Náš den vypadá teď takto - cca v půl 9 kojení, cca v půl 12 oběd zelenina, maso bez kojení, cca 3 hodina ovocná svačina bez kojení, cca v 6 hodin kojení, cca v 8 kojení a spát a v noci 2-3× kojení.
Myslíte že to dělám správně, netřeba kojit pri tich prikrmech? A za jak dlouho a co jste přidali za další příkrm? Kaši k večeři?
Dekujuuu moooc :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2331
30.12.21 17:57

Já to dělám jako ty. Akorát mně malá tolik teda nesní, ale taky dáváme dva chody. Já dávám na oběd zeleninu a buď svačinu ovoce nebo večer kašičky. Každopádně po té kaši stejně lépe nespí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
30.12.21 18:03

@Nicole 1234 právě jsem se chtěla zeptat zda je spaní lepší. 😂Někde jsem slyšela že jak které dítě, pro některé dítě je lepší kaše ráno prý, jelikož je v ni dost sacharidů a v noci to může mimčo budit. Ale díky za podporu, že to nedělám takto sama 😂 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2331
30.12.21 18:17

@smvladenka malá v noci vstává max po dvou hodinách, spíš teď po hodině. Všichni radili, že určitě má hlad, tak ať dám kaši. No vyjde to úplně na stejnou :nevim: Držím palce ať to pomůže aspoň u vás :D Jinak já nedávám vodu ale dávám dětský fenyklový čaj z DM. Přijde mi, že ji pak méně bolí bříško.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
30.12.21 18:24

@Nicole 1234 my naštěstí na boleni bříška netrpíme, tak zatím nechám vodu ale děkuju za tip! 🙂 A co dáváte za kasi? 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sao
1719
30.12.21 19:19

Já myslím že to je úplně jednoduché. Pokud reaguješ na potřeby dítěte, tzn. kojíš, krmíš a dáváš napít když chce a kolik chce, nemůžeš ho ani přepít, ani překrmit, ani mu nemůže nic chybět ;) Mám 5. dítě a takhle jsem nikdy neuvažovala. Kojila jsem (a nejmladší stále kojím) podle chuti dítěte, na požádání. S příkrmy se nic nezměnilo. Stále kojím na požádání, tzn. když by dcera měla o kojení zájem hned po jídle (což většinou nemá), dá to najevo a nakojím ji. Nenazývám to „dokojováním“, neřeším hlavně žádné tabulky, příručky, a už vůbec ne množství jídla, které sní. Ty přece také jíš když máš hlad, piješ když máš žízeň a neřešíš nějaké normy, kolik bys měla sníst a vypít např. ve 30 letech. Moje nejmladší dcera má 11 měsíců a třeba čaj/vodu z hrníčku začala pít teprve před pár dny. A vypije jen maličko. Nabízela jsem různé hrníčky s různými pítky několik měsíců a prostě ne, nezájem. Jelikož ale její příkrmy obsahují stále dost vody a kojí se často, tekutiny jí evidentně nechybí (soudím podle množství počůraných plen). Je spokojená, veselá… není tedy co řešit :) Jo, a kaše dávám na večeři. Důvod je jediný - ráno to nestíhám :lol: V noci spí pořád stejně. Když rostou zoubky nebo ji něco trápí, tak hůř. Jinak se budí jen na kojení, což je asi tak milionkrát za noc :mrgreen: Ale spíme spolu v mé posteli, takže je mi to jedno. Vždycky jen přehodím na druhé prso a spíme dál :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2331
30.12.21 19:58

@smvladenka od Subaru vanilkovou kaši na dobrou noc, akorát je s lepkek, což jsme zjistili až po třech dnech :zed: ale nic ji to nedělá tak aspoň už máme zavedený lepek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
30.12.21 21:23

@sao když u nás je to těžké, malý si o jídlo neřekne od narození. Vydrží bez jídla aniž by zaplakal, od narození mu dávám najíst každé 3-4hodiny jelikož sám se neprihlasi, to už muselo být 😂 takže u nás je to těžké na požádání 😂 v noci se také budí spíše že nemůže znovu zabrat než že má hlad, ale jelikož u toho usne, kojime než zdlouhave uspavat 😂 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sao
1719
30.12.21 21:42

@smvladenka Hlad a potřeba jíst je ale přirozená přednostní potřeba, to je prostě pud sebezáchovy. Pokud se jedná o zdravé dítě, bez nějaké diagnózy, nějak se mi nezdá, že by se o jídlo nepřihlásil, když bys ho nechala vyhladovět ;) Pokud dostává najíst pravidelně co 3 hodiny, nejspíš pocit hladu prostě ještě nezažil, nemá potřebu se hlásit. A že se kojením uspává, to je právě úplně normální. Kojení není jen jídlo. A přirozeně se v noci budí, protože se potřebuje ujistit, že je maminka nablízku 🙂 Moje malá také určitě nemá milionkrát za noc hlad, ten důvod je jiný a naprosto zřejmý :srdce: Zdlouhavé uspávání neznám. Tak celkově neznám žádné vyloženě uspávání. Mé děti usínaly vždycky pouze když samy chtěly, když byly unavené. A to pak žádné uspávání nepotřebovaly, protože usnuly samy, některé třeba u prsa (chtěly nakojit a odpadly u toho), jiné třeba v šátku, kam jsem si je navázala, když začaly vypadat unaveně, ale vždycky to byla (a je) otázka pár vteřin 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat